تعمیر لباسشویی اسلامشهر
امیر مسعودی
درج آگهی رایگان
مجله دلتا مجله دلتا .

مجله دلتا

نحوه تركيب رنگ موي عسلي

رنگ موي عسلي داراي طيف‌هاي گوناگوني از جمله عسلي روشن، تيره و عسلي دودي است كه در ادامه اين مطلب فرمول تركيب چند نمونه از رنگ موي عسلي را به شما آموزش خواهيم داد.

تغيير رنگ مو ظاهري جديد به فرد مي‌بخشد. يكي از رنگ‌هاي پيشنهادي ما رنگ عسلي است كه در اين مطلب مجله دلتا فرمول تركيب رنگ موي عسلي در سايه‌هاي مختلف را به شما خواهيم گفت.

تركيب رنگ موي عسلي

رنگ مو عسلي طيف‌هاي مختلف و جذابي دارد كه براي هر رنگ پوست و هر سني مناسب است. اين رنگ مو، زمينه رنگ مناسبي براي درآوردن هايلايت، مش با رنگ‌هاي مختلف و طيف‌هاي رنگي متفاوت است. آرايش مناسب براي اين رنگ، استفاده از سايه‌هاي كمرنگ و رژلب‌هايي از قبيل: صورتي كمرنگ و كالباسي و كرم پودر با رنگ برنز متوسط انتخاب مناسبي است.

رنگ موي عسلي بدون دكلره

رنگ موي عسلي بدون دكلره

براي رسيدن به رنگ موي عسلي بدون دكلره، فقط كافي است يكي از تركيبات بالا را انتخاب كرده و به مدت چهل و پنج دقيقه روي موهاي خود قرار دهيد. البته اين روش براي افرادي كه پايه رنگ موي روشني دارند، مناسب است.

 • رنگ شماره ۱۲.۰ يك تيوپ كامل + اكسيدان ۹%
 • رنگ شماره ۱۲.۸۱ يك تيوپ كامل + اكسيدان ۹%
 • رنگ شماره ۱۲.۸۹ يك تيوپ كامل + اكسيدان ۹%
 • رنگ شماره  ۱۲.۱۶ يك تيوپ كامل + اكسيدان ۹%

رنگ مو عسلي با دكلره

اگر موهاي تيره، ضخيم و سالمي داريد كه نگران آسيب ديدن آن در برابر دكلره نيستيد، مي‌توانيد از تركيب زير بعد از دكلره، روي موها استفاده كنيد.

 • بلوند روشن شماره ۷ ده سانت
 • بلوند طلايي روشن ۸.۳  ده سانت
 • اكسيدان شماره يك ۳۰ سي‌سي
 • پايه ۸ يا ۹ دكلره (طلايي خيلي روشن)

رنگ مو عسلي روشن

رنگ موي عسلي روشن

رنگ موي بلوند عسلي با تناژ بلوند به تمام رنگ پوست‌ها به ويژه خانم‌هايي كه پوست سبزه دارند، مي‌آيد.

 • بلوند روشن شماره ۸ به مقدار يك دوم
 • بلوند طلايي روشن شماره ۹.۳ به مقدار يك دوم
 • اكسيدان ۳ درصد ۵۰ سي‌سي
 • پايه ۷ يا ۸ دكلره

رنگ موي عسلي تيره

رنگ مو عسلي تيره، مي‌تواند از پايه ۵ شروع شود كه تركيبي از رنگ طلايي و مسي است. اين طيف رنگ براي خانم‌هايي كه دوست دارند گرمي رنگ بيش‌تر باشد مناسب است. البته اگر رنگ پوست شما سبزه است پيشنهاد مي‌كنيم اين مدل رنگ، يعني رنگ عسلي تيره را انتخاب نكنيد.

 • يك دوم بلوند روشن شماره ۸
 • يك دوم بلوند طلايي شماره ۷.۳
 • ۵۰ سي‌سي اكسيدان ۳ درصد

رنگ مو دودي عسلي

تركيب رنگ موي دودي عسلي

و به عنوان آخرين تركيب، ميرويم سراغ رنگ دودي كه در ميان ايرانيان طرفداران زيادي دارد. اين تركيب براي افرادي با پوست روشن مناسب است.

 • w6 بلوند شكلاتي به مقدار ۲۰ ميل
 • h7 عسلي روشن به ميزان ۷۰ ميل
 • c7 دودي روشن به ميزان ۳۰ ميل
 • وارياسيون نقره‌اي به ميزان ۱۰ سانت
 • وارياسيون طلايي به مقدار ۵ سانت
 • اكسيدان با شماره ۹ درصد به ميزان ۱۳۰ ميل

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي بيش‌تر با تاثير رنگ مو در ظاهر “رنگ مو و تاثير آن در زيبايي چهره” را مطالعه كنيد.


برچسب: مد و زيبايي،دلتا،مجله دلتا،مجله مد و زيبايي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۵:۱۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

۴ نكته براي ست كردن كيف و كفش

اگر هنگام ست كردن كيف و كفش چند نكته را در نظر بگيريد به راحتي مي‌توانيد جذابيت را به ظاهر خود اضافه كنيد و اعتماد به نفس خود را بالا ببريد.
ست كيف و كفش

ظاهر هر فرد چيزهاي زيادي درباره سليقه و شخصيت او مي‌گويد و در بالا بردن اعتماد به نفس نيز تاثير گذار است. كيف و كفش از جمله وسايلي به شمار مي‌رود كه به سرعت مورد توجه سايرين قرار مي‌گيرد؛ بنابراين هماهنگي كيف و كفش بخش مهمي از جذابيت ظاهري است. هماهنگ كردن كيف و كفش با لباس شايد براي برخي خانم  ها موضوع پيچيده اي به نظربرسد، براي اينكه بتوانيد ست كيف و كفش خود را به بهترين شكل ممكن انتخاب كنيد، بهتر است ابتدا نكاتي ساده در اين خصوص را در مجله دلتا بخوانيد.

ايجاد هماهنگي

شايد بعضي مواقع تصور شود كه هماهنگي  ظاهري باعث يكنواختي در طرز لباس پوشيدن شما شده است، اما ست كردن كيف و كفش به معناي داشتن ظاهري هماهنگ و كامل نيست.

هماهنگي مي‌تواند از نظر رنگ، مدل، بافت پارچه، جنس يا طرح باشد، براي مثال رنگ سفيد و سياه در كنار هم بيش‌تر به چشم مي‌آيند.كيف و كفش قهوه اي

حفظ تناسب

مساله‌‎اي كه در ست كردن كيف و كفش اهميت دارد آن است كه در نگاه اول نبايد يكي از آن‌ها بيش‌ از ديگري خود را نشان دهد، بلكه بايد طوري ست شوند كه هر دو به يك اندازه جذاب و گيرا باشند. كفشي كه انتخاب مي‌كنيد بايد راحت باشد.  شايد بتوان گفت اين ويژگي از ساير موارد مانند برند، طرح و رنگ مهم‌تر است.

اگر براي انتخاب مدل كفش رسمي، پاشنه‌دار بودن يكي از شرايط لازم است؛ در مورد كيف‌ها اندازه آن‌ها مهم است. كيف‌هاي مخصوص مهماني كه تحت عنوان كيف دستي يا كلاچ شناخته مي‌شوند، در گذشته صرفا براي موقعيت‌هاي رسمي به كار مي‌رفتند.

كيف و كفش ست

سبك زندگي

كيف و كفش در انواع جنس‌هاي مختلف توليد مي‌شود؛ جير، مخمل، چرم مات و براق، ورني، الياف مصنوعي و غيره.هر كدام از اين جنس‌ها براي موقعيت خاصي مناسب است. براي مثال استفاده از كيف و كفش جير براي موقعيت‌هاي روزمره مناسب‌تر از موقعيت‌هاي رسمي است. كيف و كفش چرمي مات را مي‌توان در موقعيت‌هاي نيمه‌رسمي و رسمي به كاربرد و براي استفاده از كيف و كفش ورني، بهتر است مهماني‌هاي رسمي شبانه را در نظر گرفت.
علاوه بر اين، با توجه به سبك زندگي، شرايط مكاني و زمانيِ پوشيدن كيف و كفش، بايد اين دو را با هم ست كرد؛ براي رفتن به سركار، دانشگاه يا استفاده معمول روزانه، كيف و كفش به شيوه متفاوتي نسبت به زمان رفتن به مهماني يا مراسم رسمي ست مي‌شوند. اگر چه امروزه در دنياي مد همه چيز را مي‌توان با هم ست كرد، اما با اين وجود هيچ چيز جايگزين سبك كلاسيك سابق نخواهد شد.
كيف و كفش 2020

ست كردن كيف و كفش طرح‌دار

يكي از ترندهاي جالب اين روزهاي دنياي مد و لباس براي ست كردن، استفاده از كيف و كفش طرح‌دار است. اگر قرار است ظاهر خود را با استفاده از اين گزينه‌ها امروزي كنيد، بهتر است طرح كيف و كفش با هم يكي نباشد. براي مثال مي‌توانيد كفش طوسي و مشكي با طرح پلنگي را با يك كيف راه‌راه به همان رنگ ست و استفاده كنيد. هماهنگي رنگ‌ها و تفاوت بين طرح‌ها زيبايي بيش‌تري ايجاد مي‌كند. در چنين حالتي بهتر است مانتو و شلوار ساده باشند و در صورت تمايل روسري طرح‌دار انتخاب شود.


برچسب: مد و زيبايي،دلتا،مجله دلتا،مجله مد و زيبايي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۰:۲۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

انواع خط چشم

چشم‌ها نقطه عطف صورت افراد و مركز زيبايي صورت به شمار مي‌روند. به دليل ظرافت بالايي كه در كشيدن خط چشم وجود دارد، شناخت انواع آن هنگام خريد ضروري است كه در ادامه آن‌ها را به شما معرفي مي‌كنيم.
انواع خط چشم

استفاده از خط چشم براي برخي از خانم‌ها قدري سخت است، به همين علت، براي راحتي بيش‌تر، انواع خط چشم با تنوع بالايي در بازار موجود است. با توجه به سبك آرايش مي‌توان مدل‌هاي مختلف آن را به كار برد.

خط چشم  باعث زيبايي و جذابيت  چشم‌ها مي‌شود و در نافذ جلوه دادن چشم نقش دارد.

خانم‌ها هنگام خريد خط چشم بايد ضمن دقت در نوع آن به  فرم و حال چشم‌هاي خود نيز توجه كنند. در ادامه اين مطلب مجله دلتا انواع آن را به شما معرفي خواهيم كرد.

انواع خط چشم

خط چشم يكي از ابزارهايي است كه زيبايي چشم‌ها را برجسته‌تر كرده و به رخ مي‌كشد . ولي اين ابزار قدرتمند چنانچه از مواد خوب ساخته نشده باشد و شما تسلط كافي براي استفاده از آن نداشته و نسبت به خط چشم مناسب چشمان خود بي‌توجه باشيد، ظاهر شما را ناموجه و نا زيبا خواهد كرد. خط چشم در سه نوع ماژيكي، ژلي و مدادي موجود است.
خط چشم سايه اي

خط چشم سايه‌اي

درصورتي‌كه جز افرادي هستيد كه به آرايش دودي علاقه داريد، استفاده از اين مدل را در ليست خريد خود قرار دهيد. تنها نقطه ضعف اين مدل از خط چشم ناپديد شدن سريع‌ نسبت به ديگر انواع آن است.

خط چشم ژله اي

خط چشم ژله‌اي

اين مدل از خط چشم، دوام بالايي دارد به اين ترتيب آرايشگرهاي حرفه‌اي، مخصوصا افرادي كه كار عروس انجام مي‌دهند چون ميزان دوام آرايش براي آن‌ها اهميت زيادي دارد، اين مدل را به كار مي‌برند.

خط چشم مويي

خط چشم مويي

مي‌توان گفت مشكل‌ترين كار هنگام آرايش كردن خانم‌ها، به كار بردن انواع خط چشم مويي روي پلك است. ولي افرادي كه داراي مهارت بالايي در كشيدن خط چشم هستند استفاده از اين نوع را به انواع ديگر ترجيح مي‌دهند. با خريد و به كار بردن خط چشم‌هاي مويي مي‌توانيد يك خط چشم زيبا را ساعت‌ها بدون پاك شدن، پوسته شدن و يا ترك خوردن روي پلك خود داشته باشيد و در موقع نياز به آساني آن را پاك كنيد.

خط چشم ماژيكي

مدل دوم خط چشم‌ها، خط چشم ماژيكي است كه در استفاده از آن، نسبت به خط چشم مدادي بايد حرفه‌اي‌تر باشيد. اين مدل براي كشيدن مدل گربه‌اي خيلي مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

خط چشم مدادي

اين مدل از خط چشم، كلاسيك‌ترين مدل است كه از سال‌ها قبل، خانم‌ها از آن استفاده مي‌كرده اند. اگر در كشيدن خط چشم حرفه‌اي نيستيد، خط چشم مدادي براي شما بهترين انتخاب است. دو مدل خط چشم مدادي خشك و روغني در بازار يافت مي‌شود.

آرايش چشم

 • خط چشم مدادي خشك

مدل روغني اين محصول براي كشيدن خط چشم‌هاي ضخيم مورد استفاده قرار مي‌گيرد و نوع خشك آن، براي كشيدن خط نازك استفاده مي‌شود. نكته مهم براي استفاده از مدل خشك اين است كه در صورت كشيدن مداوم و پاك كردن آن امكان دارد مشكلات جدي براي چشم و پلك به وجود آيد. اگر داراي چشمان حساسي هستيد استفاده از اين مدل را به شما توصيه نمي‌كنيم.

 • خط چشم مدادي روغني

يك نوع ديگر از خط چشم مدادي مدل وكس يا مومي است كه فوق‌العاده نرم است. به افرادي كه به خط چشم‌هاي پهن علاقه دارند، پيشنهاد مي‌كنيم اين مدل را در فهرست خريد خود قرار دهند. اين مدل، معمولا ضد آب است، كه سبب مي‌شود در اثر عرق كردن و يا خيس شدن احتمالي صورت، پاك نشود. بعضي از اين‌ انواع، امكان دارد بعد از گذشت چند ساعت روي پلك پخش شوند كه بستگي به برند مورد استفاده و جنس پوست شما دارد.


برچسب: مد و زيبايي،دلتا،مجله دلتا،مجله مد و زيبايي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۴:۴۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

جديدترين طرح هاي حنا روي دست

علاوه بر فوايد حنا بر پوست و مو، استفاده از آن براي طراحي روي دست افزايش يافته است. در اين مطلب جذاب‌ترين نمونه‌هاي آن را براي شما گردآوري كرده ايم.
طرح حنا روي دست

حنا يكي از مهم‌ترين گياهان زينتي و دارويي براي خانم‌ها از قديم تا كنون بوده است، كه به دليل خواص زيادي كه بر پوست و مو دارد، براي زيبايي نيز از آن استفاده مي‌شود. در قديم زنان از حنا براي رنگ كردن مو و ناخن استفاده مي كردند، اما امروزه ايجاد طرح و نقش با حنا روي دست و پا طرفداران بيشتري دارد. در ادامه اين مطلب مجله دلتا چند نمونه از جذاب‌ترين و شيك‌ترين طرح حنا روي دست را براي شما جمع آوري كرده‌ايم.

طرح حنا

طراحي با حناي سياه و قهوه‌اي

طراحي حنا، عمل ايجاد نقش و نگارهاي ظريف با خطوط منحني روي دست و پا است كه زيبايي جالبي را روي پا و دست خانم‌ها به ارمغان مي‌آورد. طراحي با حنا، از زيباترين كارهايي است كه براي افزايش زيبايي خانم‌ها در طرح‌ها و رنگ‌هاي متفاوتي توسط آرايشگران و افراد ماهر انجام مي‌شود.

نقش حنا ساده

طرح حنا در مدل‌هاي گوناگون، ساده، فانتزي، عربي، هندي و … ديده مي‌شود كه مي‌توان طرح‌هاي متفاوت آن را با استفاده از شابلون آماده روي بدن كشيد.

حنا روي دست

نقش و نگارهاي حنايي روي دست به شكل هاي ساده و پيچيده وجود دارد كه با هر سليقه‌اي مي‌توان آن را طراحي كرد. نقش‌هاي حنا كه از آن به عنوان تتوي موقت ياد مي شود، براي بسياري از افراد جايگزين تتوي دائم شده است. مزيت طراحي با حنا، قابليت پاك شدن آن به سادگي است كه هر زمان كه بخواهيد مي‌توانيد طرح آن را عوض كنيد.

طرح حنا سفيد

طرح حنا سفيد روي دست

يكي از زيباترين طرح‌هاي حنا، ايجاد نقش و نگار با حنا سفيد است كه دستان شما را زيبا مي‌كند و از پرطرفدارين انواع آن بين عروس خانم‌ها به شمار مي‌رود كه مي‌توانند آن را با لباس سفيد عروسي خود ست كنند.

اگر استفاده از تتو دائمي را دوست نداريد طرح حنا مي‌تواند جايگزين عالي براي اين روش باشد؛ زيرا به راحتي پس از چند روز پاك مي‌شود و مي‌توانيد بعد از پاك شدن از يك طرح حناي جديدتر استفاده كنيد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي بيش‌تر با خواص حنا “حنا؛ زيبايي به سبك مادربزرگ‌ها” را مطالعه كنيد.


برچسب: مد و زيبايي،دلتا،مجله دلتا،مجله مد و زيبايي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۱:۱۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

۵ راهكار براي از بين بردن چربي صورت

در اين مطلب راه‌هاي از بين بردن چربي‌هاي اضافي روي پوست را به شما خواهيم گفت تا از ايجاد آكنه، جوش سر سياه و ساير بيماري‌ها جلوگيري كنيد.
از بين بردن چربي صورت

كساني كه پوست چرب دارند، بيش‌تر جوش مي‌زنند و صورت آن‌ها معمولا براق است. ترشح بيش از حد غدد چربي پوست، مي‌تواند دردسرساز باشد زيرا آلودگي و گرد و غبار، به پوست آن‌ها آسيب مي رساند. در اين مطلب مجله دلتا با ۵ راهكار براي از بين بردن چربي صورت آشنا خواهيد شد.

از اسكراب استفاده كنيد

يكي ديگر از نكات مهم براي مراقبت از پوست‌هاي چرب، استفاده از اسكراب است. چربي اضافه پوست مي‌تواند به راحتي باعث به وجود آمدن آكنه، پوست‌هاي مرده يا جوش‌هاي سر سياه شود. براي پاكسازي عميق پوست و از بين بردن جوش‌هاي سر سياه، از اسكراب صورت استفاده كنيد. اسكراب فرآيندي است كه سبب پاكسازي يا لايه‌برداري پوست مي‌شود.

ماسك خانگي

از بين بردن چربي صورت با ماسك خانگي

بعد از شست‌وشوي صورت با اسكراب، از ماسك‌هاي ملايم براي شفاف سازي و ترميم پوست استفاده كنيد. ماسك‌هاي طبيعي ميوه‌اي هم براي اين كار گزينه خوبي است.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با چند نوع ماسك خانگي “ماسك صورت خانگي؛ ويژه زمستان” را مطالعه كنيد.

تونر بدون الكل

استفاده روزانه از تونر مي‌تواند چربي اضافه پوست و آلودگي‌هاي آن را از بين ببرد. تونر از محصولات مراقبت از پوست است كه براي تميز كردن پوست استفاده مي شود.

 

استفاده از پاك كننده غيرصابوني

يكي از روش هاي مطمئن براي كنترل چربي پوست، شست‌وشو و تميز نگه داشتن آن است. دو يا سه بار شستن صورت در طول روز براي از بين بردن چربي‌هاي اضافه و جلوگيري از بسته شدن منافذ پوست، اهميت زيادي دارد. حتما از شوينده‌هاي غير صابوني مخصوص براي پوست‌هاي چرب استفاده كنيد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با روش‌هاي مختلف بستن منافذ پوست “۳ روش خانگي براي بستن منافذ پوست” را مطالعه كنيد.

مقابله با چربي پوست

به كار بردن مرطوب كننده پوست

بر خلاف تصور اكثر مردم، پوست‌هاي چرب نيز به يك مرطوب كننده مناسب احتياج دارند. رفع تمام چربي؛ پوست را براي ترشح مقدار بيشتر چربي تحريك مي‌كند. براي جلوگيري از اين اتفاق، از مرطوب كننده بدون روغن مخصوص پوست‌هاي چرب استفاده كنيد.


برچسب: مد و زيبايي،دلتا،مجله دلتا،مجله مد و زيبايي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۴:۱۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

ست كردن رنگ كفش پاشنه بلند با لباس

كفش‌هاي پاشنه بلند رنگي يكي از جذاب‌ترين كفش‌هاي زنانه و ست كردن آن با لباس ها كمي سخت است. در اين مطلب چند نكته براي ست كردن آن به شما خواهيم گفت.
كفش پاشنه بلند

ست كفش پاشنه بلند رنگي با لباس

كفش پاشنه بلند، كفش مورد علاقه خانم‌ها است كه براي موقعيت‌هاي مختلف مورد استفاده قرار مي‌گيرد؛ اما ست كردن آن با لباس گاهي دشوار مي‌شود، مخصوصا اگر كفش پاشنه‌ دار رنگي باشد. كفش‌هاي پاشنه بلند مشكي را با اكثر لباس‌ها مي‌توانيد به راحتي ست كنيد؛ اما كفش‌هاي رنگي اينطور نيستند و ست كردن آن‌ها با لباس قوانين خاصي دارد. در اين بخش از مجله دلتا، با روش‌هاي ست كردن كفش پاشنه بلند رنگي با انواع لباس آشنا مي شويد.

كفش پاشنه دار صورتي

هماهنگي كفش پاشنه بلند با لباس‌هاي تك رنگ

اولين و ساده‌ترين روش ست كردن كفش پاشنه‌بلند رنگي با لباس اين است كه لباس و كفش همرنگ بپوشيد، به اين صورت كه رنگ كفش و لباس دقيقا يكي باشد؛ مثلا با لباس قرمز كفش پاشنه‌دار قرمز بپوشيد.

ست كردن كفش پاشنه دار رنگي با لباس اسپرت

مجبور نيستيد كفش‌ پاشنه دار رنگي خود را فقط با لباس مجلسي ست كنيد؛ اينگونه كفش‌ها با لباس هاي اسپرت هم قابل ست شدن است؛ مثلا تركيب شلوار جين و كفش پاشنه‌دار رنگي، استايل جوان پسند و جالبي به شما مي‌دهد.

كفش پاشنه دار

رنگ‌هاي تصادفي را با هم ست كنيد

در اين روش بايد غير قابل انتظار ظاهر شويد، گاهي اوقات مي‌توان رنگ‌هايي را كه هيچ هم‌خواني ندارند با هم ست كرد؛ مثلا پوشيدن كفش آبي كاربني با شلوار نارنجي و سرخابي هيچ اشكالي ندارد، بلكه تيپي جديد را تجربه خواهيد كرد.

ست كردن كفش پاشنه بلند رنگي

لباس‌هايي با رنگ خنثي بپوشيد

يكي ديگر از ايده‌هاي ست كردن كفش پاشنه‌دار رنگي و لباس اين است كه از لباس‌هايي به رنگ خنثي استفاده كنيد، لباس‌هايي كه رنگ خنثي دارند با كفش‌هاي پاشنه بلند رنگي به خوبي ست مي‌شوند؛ مثلا مي‌توانيد لباس طوسي را با كفش صورتي يا قرمز بپوشيد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي بيش‌تر با نحوه انتخاب رنگ لباس “فاكتور هاي انتخاب رنگ لباس” را مطالعه كنيد.


برچسب: مد و زيبايي،دلتا،مجله دلتا،مجله مد و زيبايي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۵۶:۲۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

فر كردن مو با اتو مو

فر كردن مو يكي از جذاب‌ترين كارهايي است كه افراد براي آرايش موي خود انجام مي‌دهند. در ادامه روش اين كار را به شما آموزش مي‌دهيم.
فر كردن مو با اتو

مدل‌هاي مختلف آرايش مو، سبب ايجاد تغييرات عمده‌اي در چهره و زيبايي فرد مي‌شود. يكي از كارهايي كه روي مو انجام مي‌شود فر كردن آن و امروزه بسيار پر طرفدار است. براي فر كردن مو‌ روش‌هاي گوناگوني وجود دارد. يكي از آسان‌ترين روش‌ها، تكنيك فركردن مو با اتو مو است كه شما با اندكي تمرين مي‌توانيد به زيبايي هرچه تمام‌تر مو‌هاي خود را حالت دهيد. در اين مطلب مجله دلتا، مراحل فر كردن مو با اتو مو را خواهيد ديد.

موي فر شده

مرحله اول

براي فركردن مو با اتو مو، به يك اتو مو باريك با عرض ۴ سانتي‌متر يا كم‌تر نياز داريد. چنانچه موي شما بسيار ضخيم و زبر است اتو بايد زياد داغ شود؛ يعني حداقل ۴۰۰ درجه فارنهايت و يا ۲۰۰ درجه سانتي‌گراد. دنبال يك اتوي صاف با لبه‌هاي گرد باشيد كه از غيرطبيعي شدن مو جلوگيري شود.

مرحله دوم

يك ژل سبك به موهاي خود بزنيد كه به اين ترتيب يك محافظ حرارتي براي جلوگيري از آسيب مو روي ساقه مو ايجاد شود. اگر به محصولات طبيعي علاقه داريد، مي‌توانيد از روغن بادام شيرين به عنوان يك محافظ استفاه كنيد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي بيش‌تر با روغن بادام شيرين “خواص روغن بادام شيرين براي پوست و مو” را مطالعه كنيد.

مرحله سوم

موي خود را به طور كامل خشك كنيد. هنگام فر كردن مو با اتو مو، حتي موي كمي مرطوب هم خوب فر نمي‌شود. حرارت ملايم سشوار باعث مي‌شود در ابتدا مو به خوبي صاف شود و بدون فر خوردگي حالت بگيرد.

مرحله چهارم

حدود ۲ تا ۵ سانتي‌متر از مو را تا نيمه به صورت رشته‌اي گيره بزنيد تا بتوانيد به راحتي از اتو استفاده كنيد و اتو را در جهتي كه مي‌خواهيد حلقه‌هاي فر ايجاد شود، بچرخانيد.

فر كردن مو

مرحله پنجم

اتوي مو را به آرامي ميان دسته‌هاي مو بكشيد، در حالي كه فرم منحني حلقه‌هاي مو حفظ بشود.

مرحله ششم

روي بخش‌هاي كوچكي از مو اين مراحل را تكرار كنيد تا تمام موهاي سر فر شود. نگران نباشيد، هرچه بيش‌تر اين كار را انجام دهيد، سريع‌تر به هدف خود خواهيد رسيد.

مرحله هفتم

بعد از فر كردن مو با اتو بايد مو‌ي فر شده را اسپري كنيد تا مدت طولاني‌تري به همين حالت باقي بماند. از اسپري‌هايي كه در هوا پخش مي‌شوند استفاده كنيد تا از مرطوب شدن بيش از حد مو و رشد قارچ‌هاي پوستي جلوگيري شود؛ همچنين در نظر داشته باشيد كه از لايه‌هاي زيرين شروع به اسپري كردن كنيد.

كلام آخر

دماي زياد به مو آسيب مي‌زند و باعث خشكي و شكنندگي آن مي‌شود. بهتر است از ماسك‌هاي خانگي يا روغن‌هاي گياهي مناسب براي تقويت آن استفاده كنيد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با يكي از روغن‌هاي مناسب مو “روغن جوجوبا؛ سرم طبيعي تقويت پوست و مو” را مطالعه كنيد.


برچسب: مد و زيبايي،دلتا،مجله دلتا،مجله مد و زيبايي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۵۲:۴۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

۶ مدل آستين پر كاربرد

آستين انواع مختلفي دارد كه هر كدام تاثير متفاوتي در ظاهر ايجاد مي‌كند. در ادامه اين مطلب چند مدل از پرطرفدارترين انواع آن را به شما معرفي خواهيم كرد.
مدل آستين

آستين از بخش‌هاي مهم لباس است كه تا حد بسيار زيادي بر فرم اندام و استايل تاثيرگذار است. انواع آن را از نظر اندازه و فرم دسته‌بندي مي‌كنند. آستين كوتاه، ميانه، سه ربع و بلند رايج‌ترين اندازه‌ها به حساب مي‌آيند. با توجه به سليقه خود مي‌توانيد انواع طرح‌هاي گوناگون را براي لباس خود در نظر بگيريد. با خواندن اين مطلب مجله دلتا با ۶ مدل آستين پرطرفدار آشنا خواهيد شد.

آستين راسته

مدل آستين راسته

اين آستين با توجه به اندازه و فرم طبيعي بدن برش مي‌خورد. به دليل نزديكي فرم آن به شكل بدن براي همه افراد مناسب است. آستين ساده در اندازه‌هاي متفاوتي ديده مي‌شود. كوتاه‌ترين اندازه آن روي تي‌شرت به چشم مي‌خورد. انتهاي آستين سه ربع دقيقا روي مچ و آرنج قرار مي‌گيرد و بلندترين مدل آن تا مچ كشيده مي‌شود.

آستين رگلان

مدل آستين رگلان

آستين رگلان برشي كاملا متفاوت دارد كه در قسمت اتصال حلقه به آستين داراي برشي مايل از روي سر شانه است. اين برش ممكن است از روي يقه يا سرشانه شروع شود. مدل رگلان براي لباس‌هاي ورزشي بسيار مناسب است.

آسـتين پفي يا پرنسسي

آستين پفي يا پرنسسي

آستين پفي فرم‌هاي مختلفي دارد، ممكن است فقط در قسمت سرشانه يا پايين آن چين و پف داشته باشد. بعضي از آستين‌هاي پفي يك سر آستين باريك و تنگ دارند. اين مدل معمولا كوتاه است اما مي‌تواند تا آرنج نيز ادامه داشته باشد. آستين پفي براي لباس بچه‌گانه، لباس عروس و افرادي با سر شانه كوچك مناسب است.

آستين كلوش

آستين كلوش

آستين كلوش يا زنگوله‌اي از پرطرفدارترين انواع آستين است. اين مدل در قسمت بازو زياد گشاد نيست؛ ولي در بخش پاييني عرض آن افزايش مي‌يابد. اگر از پارچه‌‎هاي حجيم و آهاردار براي دوخت آستين كلوش استفاده مي‌كنيد، در نظر داشته باشيد كه به دليل قرار گرفتن حجم آستين در راستاي شكم، ممكن است كمي چاق‌تر به نظر برسيد.

آستين فانوسي

مدل آستين فانوسي

اين آستين حجم زيادي دارد و بر خلاف آستين كلوش كه از آرنج به پايين گشاد است، از بالا و در قسمت سر شانه گشاد مي‌شود و اندازه آن بسيار بلند است كه در قسمت پايين دور مچ جمع شده و حالت پفي به خود مي‌گيرد.

آستين خفاشي

آستين خفاشي

آستين خفاشي دقيقا برشي شبيه بال‌هاي خفاش دارد؛ به همين دليل اين اسم را براي آن انتخاب كرده‌اند. اين مدل به صورت يكسره يا جدا در امتداد تنه لباس برش مي‌خورد؛ همچنين بسيار گشاد است و در واقع حلقه آستين ندارد. با توجه به اينكه از چه جنس پارچه‌اي براي دوخت آن استفاده مي‌كنيد، مي‌تواند براي اندام مختلف مورد استفاده قرار بگيرد.


برچسب: مد و زيبايي،دلتا،مجله دلتا،مجله مد و زيبايي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۳۴:۳۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

۴ مدل لباس مجلسي لمه

لباس لمه داراي ظاهري براق است كه چشم را به خود جذب مي‌كند. پوشيدن مدل‌هاي مختلف آن در مجالس و مراسم‌هاي رسمي، باعث مي‌شود ظاهري جذاب داشته باشيد.
لباس لمه

لمه نوعي پارچه كش‌دار با ظاهري براق است كه براي دوخت لباس‌هاي مجلسي به كار مي‌رود و ظاهري جذاب دارد. اين پارچه داراي بافتي ريز و تنوع در رنگ است. در اين مطلب مجله دلتا، چند مدل لباس لمه و نحوه ست كردن آن را براي شما جمع‌آوري كرده‌ايم.

لمه كوتاه

لباس لمه كوتاه

لباس لمه، فرد را لاغرتر نشان مي‌دهد و براي افرادي با فرم بدني ساعت شني مناسب است. فرم ساعت شني به افرادي گفته مي‌شود كه بالاتنه و پايين تنه عريض دارند ولي در قسمت مياني كمر داراي انحناي بيش‌تري هستند. لباس‌هايي كه از پارچه لمه دوخته شده‌است، به دليل داشتن ظاهري براق، براي استفاده در شب توصيه مي‌شوند. لباس‌هاي كوتاه براي افرادي با قد بلند كه مي‌خواهند متناسب‌تر به نظر برسند، مناسب است. مدل‌هاي كوتاه را با بوت يا كفش پاشنه بلند ست كنيد.

لمه شني

پيراهن دنباله‌دار با لمه شني

پارچه لمه به دو نوع اكليلي و شني دسته بندي مي‌شود. لمه شني وزن سنگين‌تري دارد و براي موقعيت‌هاي رسمي مناسب‌تر است؛ اين مدل، مانند دانه‌هاي شن به پايين سرازير مي‌شود، به همين دليل معمولا حالتي چند لايه دارد و حجيم‌تر از لمه اكليلي يا ساده است. پيراهن‌هاي دنباله‌داري كه با پارچه لمه شني دوخته شده‌اند، معمولا اندازه‌اي بسيار بلند دارند و روي زمين كشيده مي‌شوند؛ بنابراين پوشيدن كفش پاشنه بلند، انتخاب مناسبي است.

لباس مدل ماهي

پيراهن لمه مدل ماهي

به كار بردن پارچه لمه در انواع پوشاك، چهره فرد را جوان‌تر و روشن‌تر نشان مي‌دهد و سبب مي‌شود شخص چاق‌تر به نظر برسد. براي نشان دادن تناسب اندام، مي‌توان پيراهن لمه مدل ماهي را انتخاب كرد. اين مدل در قسمت بالاتنه چسبان است و از زير زانو حالت كلوش پيدا مي‌كند. با اين لباس بايد كفش‌هاي پاشنه بلند بپوشيد و از به كار بردن زيورآلات بزرگ خودداري كنيد.

لباس مجلسي 2020

لباس لمه ماكسي

پيراهن لمه حالتي لَخت دارد، به همين دليل به بدن مي‌چسبد و فرم بدن را نمايان مي‌سازد. اين لباس براي افراد لاغر مناسب است و به افرادي با اضافه وزن موضعي توصيه نمي‌شود. پيراهن ماكسي لمه، شخص را كشيده‌تر نشان مي‌دهد. توصيه مي‌شود در صورت پوشيدن لباس لمه، به دليل براق بودن، سبك آرايش لايت يا مات را انتخاب كنيد.


برچسب: مد و زيبايي،دلتا،مجله دلتا،مجله مد و زيبايي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۷:۴۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

مزايا و معايب ژليش ناخن

ژليش ناخن يكي از روش‌هاي لاك زدن است كه دوام بيش‌تري نسبت به لاك معمولي دارد. در ادامه به مزايا و معايب آن به طور مختصر اشاره خواهيم كرد.
ژليش ناخن

ژليش ناخن يكي از انواع لاك ناخن است كه بعد از كاشت ناخن روي آن زده مي‌شود و براي مدت طولاني‌تري نسبت به لاك معمولي روي ناخن مي‌ماند. در مراحل ژليش از دستگاه‌هاي LED و UV استفاده مي‌شود. در ادامه اين مطلب مجله دلتا، مدل‌هاي مختلف آن را خواهيد ديد.

ژليش ناخن چيست؟

مي‌توان گفت اين تكنيك يكي از جديدترين روش‌هاي لاك زدن و طراحي ناخن است. در تكنيك ژليش، از انواع رنگ‌هاي مختلف استفاده و اين موضوع سبب ايجاد ظاهري زيبا روي ناخن مي‌شود. به كار بردن اين تكنيك، تغييري در ساختار ناخن و اندازه آن ايجاد نمي‌كند. ژليش، ماده‌اي ژله‌اي و رقيق است كه براي خشك كردن آن بايد دست را براي ۱ تا ۳ دقيقه داخل دستگاه UV گذاشت؛ به همين دليل بدون نگراني از باقي ماندن آثار فرچه لاك، مي‌توان سطح ناخن را پوشش داد.

لاك ژلي

تفاوت لاك معمولي با لاك ژليش

بزرگ‌ترين تفاوت‌ لاك ژليش با لاك معمولي آن است كه حتما بايد داخل دستگاه‌هاي مخصوص خشك تا از حالت مايع به جامد تبديل شود. در مرحله آخر با براق‌كننده‌هاي مخصوص ناخن لايه نازكي روي ژليش زده مي‌شود تا سطحي كاملا براق ايجاد شود. لايه آخر به “تاپ كوت” شناخته مي‌شود و آن را نيز، براي سفت شدن، بايد زير لامپ مخصوص قرار داد.

لاك ژليش آمبره

مزاياي ژليش

از مزاياي ژليش نسبت به لاك معمولي مي‌توان به حفظ شفافيت و مقاومت در برابر ضربه، دما و ساير تغييرات اشاره كرد. اين روش، به طور ميانگين براي مدت يك تا سه هفته روي ناخن مي‌ماند كه اين ميزان با توجه به مقدار رشد ناخن و مواد به كار رفته متفاوت است. ژليش ناخن كمك مي‌كند دستان شما براي هميشه ظاهري جذاب و شيك داشته باشد؛ همچنين به زمان زياد براي خشك شدن نياز ندارد و به سرعت روي ناخن ثابت مي‌شود. در صورت تمايل مي‌توانيد طراحي‌هاي مختلف روي ناخن داشته باشيد و با ژليش روي آن را بپوشانيد، تا علاوه بر افزايش دوام لاك، جلوه‌اي براق به ناخن‌ها ببخشيد.

ژليش

معايب ژليش ناخن

براي حفظ زيبايي ژليش، لازم است با رشد ناخن، قسمت‌هاي پايين و رشد يافته را حتما توسط يك فرد متخصص ترميم كنيد. لاك ژلي با استون و لاك پاك‌كن پاك نمي‌شود و تا زماني كه براي رفع آن به سالن زيبايي مراجعه نكنيد، نمي‌توانيد از يك طرح و رنگ ديگر روي ناخن خود استفاده كنيد.


برچسب: مد و زيبايي،دلتا،مجله دلتا،مجله مد و زيبايي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۱:۳۸ توسط:مجله دلتا موضوع: