تعمیر لباسشویی اسلامشهر
امیر مسعودی
درج آگهی رایگان
مجله دلتا مجله دلتا .

مجله دلتا

17 دمنوش گياهي ضد سرماخوردگي!

باز هم سرماخوردگي! آن هم در اين روز هاي سرد برفي! نگران نباشيد! اين مهمان ناخوانده را با دمنوش هاي گياهي غافلگير و درمان كنيد؛ با مجله دلتا همراه باشيد.
دمنوش-گياهي-ضد-سرماخوردگي

سرماخوردگي و آنفلوانزا ! موضوع داغ اين روز هاي سرد و برفي؛ بيماري كه ممكن است سيستم ايمني بدن شما را در چهار فصل درگير كند كه البته در پاييز و زمستان بيشتر از ديگر فصول سال گريبان شما را مي‌گيرد؛ چگونه مي‌توان از شر اين بيماري با تمام سرفه ها و گلودرد هايش خلاص شد؟ نگران نباشيد؛ دمنوش هاي ضد سرماخوردگي به كمك شما مي‌آيند؛ با چاي و دمنوش هاي گياهي عجيب و غريب چطور هستيد؟ممكن است نام بسياري از اين گياهان دارويي را نشنيده باشيد.

 ليمو، آويشن، عسل و دارچين، زنجبيل و ساير ادويه ها و آنتي بيوتيك هاي طبيعي و گياهي بهترين گزينه براي كنترل سرماخوردگي و كمك به بهبود زودتر عفونت ها هستند؛ پس خوردن اين دمنوش هاي گياهي ضد سرماخوردگي را فراموش نكنيد. مجله دلتا هميشه به فكر سلامتي شما است؛ با ما همچنان همراه باشيد.

چاي و دمنوش گياهي ضد سرماخوردگي

آنتي بيوتيك هاي گياهي ضد سرماخوردگي

شايد شما هم در هنگام سرماخوردگي مصرف آنتي بيوتيك هاي طبيعي مثل سير و عسل، ليمو و آويشن و حتي چاي سبز را به دارو هاي شيميايي و خوردن قرص هاي مختلف ترجيح بدهيد؛ البته اگر سرماخوردگي شما شديد باشد، حتما لازم است كه به پزشك مراجعه كنيد؛ دمنوش هاي گياهي فقط مي‌توانند به عنوان يك مكمل طبيعي به درمان سريع تر شما كمك كنند؛ بياييد با هم گياهان ضد سرماخوردگي را بهتر بشناسيم.

گَوَن

اين گياه از تيره نخود است، شما مي‌توانيد از ريشه اين گياه و دم كرده آن براي درمان سرفه و گلو درد استفاده كنيد؛ با اين دمنوش گياهي به سيستم ايمني خود شانس مبارزه با سرماخوردگي و ساير بيماري‌ ها را بدهيد.

ريشه زرد رنگ اين گياه حاوي تركيباتي است كه مي‌تواند سيستم ايمني بدن را تحريك كند؛ در نهايت، مقدار گلبول‌ هاي سفيد مبارزه‌ كننده با عفونت هاي ويروسي و از جمله سرماخوردگي افزايش مي‌يابد. شما مي‌توانيد ريشه اين گياه را برش دهيد و به سوپ و آب سبزيجات اضافه كنيد؛ يك غذاي آبكي ضد سرماخوردگي مفيد!

آويشن ؛ گياه ضد سرماخوردگي

آويشن گياهي است كه در جهان به نام Thyme مشهور است. اين گياه در ايران به نام آويشن باغي يا كوهي مشهور است. آويشن به علت وجود اسانس، تركيبات فنلي و خاصيت ضد ميكروبي قوي مي‌تواند يك دمنوش قدرتمند براي درمان سرماخوردگي باشد؛ اگر سرفه هاي مكرر داريد، مي‌توانيد از اين گياه خلط آور استفاده كنيد؛ البته در كنار دمنوش ليمو، عسل و آويشن مي‌توانيد شربت آن را هم مصرف كنيد.

ريحان

ريحان ؛ سبزي ضد سرماخوردگي

ريحان نام گياهي يك‌ ساله از تيره نعناعيان است. از اين گياه مي‌توانيد در روز هاي سرد زمستان و براي درمان سرماخوردگي استفاده كنيد.  براي اين كار برگ‌ هاي اين گياه را به صورت ريز خرد كرده و در ظرف مخصوص يخ قرار دهيد؛ سپس اين ظرف را از آب پر كنيد و در فريزر بگذاريد؛ فرقي نمي‌كند كه شما از سبزي تازه ريحان يا دمنوش و حتي شربت مخصوص آن استفاده كنيد؛ مهم اين است كه اين گياه تب بر طبيعي است و علائم سرماخوردگي، آنفلوانزا و سرفه و گلودرد هاي چركي را كاهش مي‌دهد.

پريمولا وريس

شايد تا به حال نام اين گياه عجيب و غريب را هم نشنيده باشيد. پريمولا وريس نام يك گونه از سرده پامچال است. ريشه اين گياه مي‌تواند سرماخوردگي شما را بر طرف كند. ريشه اين گياه حاوي ساپونين‌‌هاي تري‌ ترپنوئيدي است كه خلط آور قدرتمندي است و براي درمان احتقان سينه از آن استفاده مي‌كنند.

براي اين منظور، شما مي‌توانيد ريشه اين گياه را در آب بريزيد (يك پيمانه آب براي هر اونس ريشه اين گياه) و سپس آن را به مدت 20 دقيقه بجوشانيد و بعد از آبكشي آن را بخوريد.

سرخار گل

اين گياه عجيب هم مي‌تواند دشمن سرماخوردگي باشد. سرخار گل نام يك گونه از زير خانواده كاسنيان آستروئيده است؛ زماني كه در مراحل اوليه عفونت هاي ويروسي قرار گرفته‌ايد، از جوشانده اين گياه استفاده كنيد. مي‌توانيد با جوشاندن ريشه اين گياه در آب به مدت ۱۰ دقيقه از شر تمام عفونت هاي ويروسي بدن از جمله سرماخوردگي خلاص شويد.

آقطي كانادايي

آقطي كانادايي نام زيرگونه اي از گياه آقطي سياه است؛ اگر مي‌خواهيد دوره آنفلوانزا و سرماخوردگي شما كوتاه شود، از عصاره و شربت اين گياه به صورت دمنوش استفاده كنيد؛ البته شما مي‌توانيد برگ و گل اين گياه را هم در چاي خود بريزيد.

بخور اكاليپتوس؛ گياه ضد سرماخوردگي

سرما خورده‌ايد و ميگرن و سردرد شما تشديد شده است؟ اكاليپتوس را امتحان كنيد. استشمام بخار روغن اكاليپتوس كه در آب ريخته شده است، مي‌تواند سينوس‌ هاي شما را تميز كند و از ميزان عفونت آن‌ ها بكاهد.

گندناي كوهي 

گندناي كوهي يا فراسيون سفيد، گياهي گلدار از خانواده نعناعيان است. اين گياه بومي اروپا، شمال آفريقا و آسيا است؛ با خوردن يك فنجان از دم‌كرده اين گياه ديگر نياز نيست از شربت سرفه استفاده كنيد؛ مي‌توانيد به كمك اين گياه، شربت سرفه طبيعي تهيه كنيد.

براي انجام اين كار كافي است ۲۸ گرم از برگ اين گياه را در ۲ پيمانه آب بريزيد و به مدت ۱۰ دقيقه آن را بجوشانيد؛ سپس برگ‌ هاي آن را در بياوريد و از صافي رد كنيد، به مايع باقي‌مانده عسل طبيعي اضافه كرده و از اين دمنوش يا شربت گياهي ۴ بار در روز استفاده كنيد.

ترب كوهي ويتامين C ضد سرماخوردگي

ترب كوهي نام يك گونه از تيره شب‌بويان است. اين ريشه گياهي ارزشمند نه فقط حاوي ويتامين C بلكه در برگيرنده ايزوتيوسيانات است. اين دو تركيب قدرتمند گياهي براي پاك كردن خلط گلو بهترين گزينه هستند. مي‌توانيد با رنده كردن اين ريشه و اضافه كردن ادويه زنجبيل به آن يك دمنوش گياهي مقوي داشته باشيد.

زوفا

زوفاي عزيز و معطر! مي‌دانيم كه به احتمال زياد نام خيلي از اين گياهان دارويي پر خاصيت را نشنيده‌ايد! از اين گياه در طب سنتي براي تسكين نشانه هاي سرماخوردگي، آنفلوانزا و ساير عفونت‌ هاي ويروسي و تنفسي استفاده مي‌شود؛ اين گياه طعمي بين نعناع و مريم گلي دارد و مي‌توان از آن در انواع سوپ، سالاد و ساير غذا ها استفاده كرد.

فرنجمشك

يك مسكن طبيعي ضد اگزما، ضد استرس و تسكين‌دهنده ناراحتي هاي گوارش اينجا است؛ فرنجمشك يا وارنگ بو! اين گياه هم مثل ديگر گياهان شناخته‌شده از جمله نعناع، پونه، آويشن و … مي‌تواند به درمان عفونت هاي ويروسي سرماخوردگي كمك كند. فرنجمشك حاوي ويتامين C است و مي‌توان از آن يك دمنوش يا چاي خوشمزه تهيه كرد.

براي اين منظور، يك پيمانه آب جوش را روي ۵ تا ۶ عدد برگ تازه اين گياه يا يك قاشق چاي‌خوري از برگ‌ هاي خشك آن بريزيد و بگذاريد محلول گياهي به مدت ۵ دقيقه در آب بماند؛ سپس برگ هاي آن را برداريد و از صافي رد كنيد؛ دمنوش شما آماده است؛ البته اين جوشانده نه فقط سرماخوردگي را رفع مي‌كند بلكه دل درد را هم تسكين مي‌دهد.

پوتار

پوتار نام يك گونه گياهي از سرده علف ليمو است. معمولا بيشتر افراد از برگ هاي اين گياه براي تهيه چاي استفاده مي‌كنند. مصرف اين چاي مي‌تواند به بهبود تب، سرفه و سرماخوردگي كمك كند؛ براي تهيه اين دمنوش خانگي، يك پيمانه آب جوش را روي چند عدد از برگ‌ هاي تازه پوتار يا يك قاشق چاي‌خوري از برگ‌ هاي خشك آن بريزيد؛ كمي صبر كنيد تا دمنوش به اندازه كافي بخار كند؛ نوشيدني گرم و پرخاصيت شما آماده خوردن است.

ريشه شيرين بيان

اين گياه مانند ساير گياهان دارويي نام‌برده خلط آور است؛ مي‌توانيد از اين گياه براي تهيه شربت سرفه خانگي استفاده كنيد. شيرين بيان خاصيت تسكين‌دهندگي دارد و مي‌تواند گلودرد و سرفه شما را درمان كند؛ براي تهيه اين دمنوش يا شربت ضد سرماخوردگي يك قاشق چاي‌خوري از ريشه شيرين بيان را در يك پيمانه آب بريزيد و به مدت ۱۰ دقيقه با دماي كم بجوشانيد؛ سپس جوشانده آماده‌ شده را از صافي رد كنيد؛ از اين معجون به مدت ۷ روز و به مقدار ۲ تا ۳ پيمانه در روز بنوشيد.

دمنوش نعناع

نعنا بخوريد تا آنفلوانزا نگيريد

يك گياه عجيب اما كاربردي! نعناع گربه‌اي نام يك گونه از تيره نعناعيان است. اين گياه فقط براي گربه ‌هاي كوچك به كار نمي‌رود. از آنجا كه اين گياه تعريق بدن را زياد مي‌كند، براي درمان تب و آنفلوانزا بسيار مفيد خواهد بود. از اين گياه مي‌توانيد به صورت دمنوش استفاده كنيد يا آن را به طور مستقيم در سوپ و سالاد خود بريزيد.

مرزنجوش 

اين گياه هم مثل بخور اكاليپتوس عمل مي‌كند! ديگر نيازي نيست از دارو هاي شيميايي ضد احتقان استفاده كنيد. زماني كه اين گياه به سيستم تنفسي شما مي‌رسد، مي‌تواند به پاك شدن سينوس‌ هاي عفوني و حتي تسكين ميگرن كمك كند، مي‌توانيد روغن مرزنجوش را به آب اضافه كنيد و با رايحه و بخار حاصل از آن يك استحمام جانانه داشته باشيد.

پنيرك پف‌نبات

پنيرك پف‌نبات نام يك گونه از تيره پنيركيان است. اين گياه خواص خوراكي بي‌نظيري دارد؛ مثلا قبل از اينكه شيريني‌پز ها بخواهند از ژلاتين براي تهيه شيريني‌ ها استفاده كنند، اين گياه كاربرد خوراكي داشت. چاي و دمنوش تهيه‌شده از ريشه اين گياه مي‌تواند گلودرد چركي و سرفه هاي عفوني شما را بهبود بخشد.

گل ماهور اروپايي

گل ماهور اروپايي نام يك گونه از تيره گل‌ ميمونيان است. اين گياه به طور سنتي و درماني براي مشكلات تنفسي و مهار عفونت ها به كار مي‌رود؛ جوشانده اين گياه نه فقط براي درمان عفونت هاي ويروسي ناشي از سرماخوردگي بلكه براي ديگر عفونت هاي بدن مثل عفونت گوش هم بسيار مفيد است.

متخصصان از اين گياه براي درمان مشكلات تنفسي و تسكين گلودرد استفاده مي‌كنند؛ يك پيمانه آب جوش را روي يك تا دو قاشق چاي‌خوري از برگ‌ هاي تازه آن بريزيد؛ سپس به مدت ۱۰ دقيقه بگذاريد تا برگ ها خيس بخورند؛ تركيب و دمنوش گياهي را از صافي رد كنيد؛ نوش جان!


برچسب: بيماري , تغذيه , دمنوش , سلامتي , طب سنتي , مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۴۸:۵۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

5 سرطان خطرناك در كمين زنان!

يك غول بزرگ كه اين بار پنجه هايش گريبان خانم ها را گرفته است؛ غول بزرگي به نام سرطان! سرطان هاي شايع و خطرناك زنانه را مي‌شناسيد؟ با مجله دلتا همراه باشيد.
سرطان شايع زنان

سرطان؛ يك غول بزرگ بي‌شاخ و دم است كه اتفاقا مثل ايدز بيشتر اوقات بدون سر و صدا به سراغ آدم ها مي‌آيد؛ شايد خود شما هم قرباني خاموش غول سرطان شده باشيد؛ بدون اينكه روح تان خبردار شده باشد؛ اين بيماري مرد و زن نمي‌شناسد اما ممكن است در بيشتر مواقع خانم ها را غافلگير كند؛ سرطان هاي شايع و خطرناك در زنان را مي‌شناسيد؟ مجله دلتا پزشك سلامتي شما است؛ با ما همراه باشيد.

سرطان شايع زنان

 

سرطان هاي خطرناك زنانه 

 يك قاتل خاموش كه مي‌تواند سينه، رحم، تخمدان و ديگر غدد بدن خانم ها را درگير كند؛ سرطان! سرطان هاي شايع در ميان خانم ها چيست؟ البته اين بدان معني نيست كه آقايان از شر اين بيماري در امان هستند؛ اگر آمار مبتلايان به سرطان پروستات را مشاهده كنيد، متوجه منظور ما خواهيد شد؛ از اين بحث كه بگذريم به اين سؤال اساسي مي‌رسيم كه چه سرطان هايي بدن خانم ها را درگير مي‌كند؟ با ما همچنان همراه باشيد.

سرطان سينه ( پستان ) 

سازمان جهاني بهداشت، سرطان سينه (پستان) را شايع ترين سرطان در بين زنان سراسر جهان اعلام كرده است؛ خبر نگران‌كننده اين است كه انجمن جراحان عمومي ايران اعلام كرده است: سن ابتلا به سرطان سينه در ايران تا زير 30 سال هم كاهش يافته است.

البته اين بيماري خانم ها در دوره قبل از بلوغ تقريبا وجود ندارد و زير 25 سال تقريبا نادر است اما در سنين 45 تا 55 سالگي شيوع يكنواختي پيدا مي‌كند.

سرطان سينه (پستان) توده‌اي سفت است كه از مجاري پستان شروع شده و بافت جلويي سينه را مورد تهاجم قرار مي‌دهد. ظهور توده درشت در غده لنفاوي زير بغل نشانه‌اي از شكست مقاومت بدن است و چنين گرفتاري غددي، نشان از اين است كه وضعيت سلامتي بيمار وخيم است.

سرطان دهانه رحم

دومين سرطان شايع زنان، سرطان رحم است كه حدود 6 درصد كل سرطان هاي مربوط به خانم ها را تشكيل مي‌دهد. اين بيماري تنها سرطان قابل پيشگيري زنان است و غربالگري منظم و مرتب باعث مهار اين بيماري مي‌شود البته در ايران مهار كردن اين سرطان دشوارتر است.

بهتر است بدانيد كه سرطان دهانه رحم دومين علت مرگ ناشي از سرطان ( بعد از سرطان پستان ) در خانم ها است و ارتباط مستقيمي با آلودگي از طريق عفونت ها و ويروس پاپيلوماي انساني دارد. عفونت و آلودگي با اين ويروس معمولا از طريق رابطه جنسي محافظت نشده به بدن فرد منتقل مي‌شود؛ شايد اين بيماري از عفونت هاي ويروسي ناشي از بيماري ايدز و هپاتيت هم خطرناك تر باشد!

وقتي بدن خانم ها به اين ويروس آلوده مي‌شود، دست كم 15 سال طول مي‌كشد تا به سرطان دهانه رحم مبتلا شوند ( تبديل مرحله نهفته سرطان به فاز تهاجمي )؛ در اين مدت براي ريشه‌كن شدن ويروس بهتر است غربالگري و تست پاپ اسمير سالانه ( نمونه سلولي از گردنه رحم) انجام شود.

سرطان تخمدان

بعد از سرطان سينه، سرطان تخمدان يكي ديگر از مرگبار ترين سرطان هاي شايع در ميان خانم ها است؛ به طور معمول، اين سرطان بيماري است كه بيشتر زنان بالاي 50 سال را درگير مي‌كند البته بارداري و زايمان، خطر بروز سرطان تخمدان را كاهش مي‌دهد.

اگر شيوع اين سرطان در خانم ها به موقع تشخيص داده شود، قطعا قابل كنترل و درمان است؛ روش هاي پاراكلينيكي مثل سونوگرافي واژينال و آزمايش خون مي‌تواند در تشخيص مراحل اوليه سرطان تخمدان مؤثر باشند.

انواع سرطان زنان

سرطان تيروئيد

يك غده پروانه‌اي سرطان زا كه مي‌تواند به دليل كمبود يد هورمون هاي زنان را به هم بريزد؛ مطالعات دانشمندان نشان مي‌دهد كه زنان دو تا چهار برابر بيشتر از مردان در معرض اين بيماري قرار مي‌گيرند؛ حتما شما هم درباره پركاري يا كم كاري تيروئيد يا حتي تيروئيد بارداري چيز هايي شنيده‌ايد.

 اين بيماري معمولا با تومور و گره هاي خوش‌خيم و بدخيم همراه است كه البته با تشخيص به موقع مي‌توان آن ها را كنترل و درمان كرد؛ در اكثر افراد اين بيماري با گلودرد يا بي‌حالي بدن همراه است.

سرطان واژن

سرطان واژينال اوليه يكي از نادر ترين سرطان‌ هاي رايج ميان زنان است؛ اين سرطان از واژن و لوله عضلاني آن شروع مي‌شود. لوله عضلاني كه كانال تولد هم ناميده مي‌شود، اندام‌هاي تناسلي را به رحم متصل مي‌كند. اكثر اين سرطان‌ هاي زنان در پوشش واژن قرار دارند و معمولاً بين زنان در سن ۵۰ تا ۷۰ سالگي بيشتر شيوع پيدا مي‌كنند؛ واكسن هاي پيشگيري از سرطان دهانه رحم مي‌توانند واژن شما را از ابتلا به اين نوع سرطان ها حفظ كنند.

انواع سرطان زنان

چگونه با سرطان مبارزه كنيم؟

هميشه پيشگيري بهتر از درمان است؛ به خصوص اگر موضوع سرطان باشد! درواقع تشخيص سرطان در مراحل اوليه و قبل از گسترش آن، شانس بيشتري براي درمان قطعي اين بيماري مي‌دهد؛ در اين رابطه دو گزينه اصلي، تغذيه مناسب و ورزش هستند؛ پس رعايت همين نكته هاي در ظاهر كوچك و ساده را جدي بگيريد:

 • تنبلي را كنار بگذاريد.
 • وزن خود را كنترل كنيد.
 • ورزش كنيد.
 • ميوه و سبزيجات سالم بخوريد.
 • از پوست خود محافظت كنيد.
 • چكاپ ماهانه و سالانه انجام دهيد.
 • تست غربالگري سرطان فراموش نشود.

يك مطلب سلامتي ديگر هم به پايان رسيد، شما با اين غول بزرگ چه مي‌كنيد؟ نكند سرطان به سراغ شما هم آمده است و خودتان خبر نداريد؛ اهل ورزش كردن هستيد؟ رژيم غذايي مناسبي داريد؟ خانم هاي عزيز بيشتر مراقب سلامتي خود باشيد.


برچسب: بيماري , تغذيه , سلامتي , مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۳۰:۳۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

درمان فوري عفونت مثانه !

امان از باكتري! كدام باكتري؟ باكتري‌هايي كه باعث عفونت مثانه مي‌شوند! درباره اين عفونت شايع و علائم آن چه مي‌دانيد؟ با مجله دلتا همراه باشيد.
عفونت مثانه

عفونت مثانه! امان از اين عفونت هاي شايع كه تمام سيستم بدن را درگير مي‌كنند؛ علائم عفونت مثانه چيست؟ اين عفونت با عفونت ادراري ارتباط تنگاتنگ دارد كه البته مثل عفونت هاي قارچي بيشتر از همه خانم ها را درگير مي‌كند؛ درمان خانگي اين عفونت شايع را مي‌شناسيد؟ اصلا عفونت مثانه قابل درمان است؟ با مجله دلتا همراه باشيد.

علائم عفونت مثانه

عفونت مثانه چيست؟

همه چيز زير سر اين ادرار است! عفونت مثانه يك عفونت باكتريايي است كه در مثانه رخ مي‌دهد؛ به اين عفونت، عفونت مجاري ادرار هم مي‌گويند.

اگر هنگام ادرار كردن احساس سوزش يا تير كشيدن داريد، ممكن است شما عفونت مثانه گرفته باشيد؛ بهتر است بدانيد باكتري‌ هايي كه در مجراي ادرار يا مثانه رشد مي‌كنند، مي‌توانند علت عفونت مثانه باشند.

علائم عفونت مثانه

 

علائم عفونت مثانه ( عفونت مجاري ادرار )

اين نوع عفونت هم مثل ديگر عفونت ها علائم خاص خودش را دارد؛ شايد اولين و شايع ترين زنگ خطر عفونت مثانه همان سوزش ادرار باشد؛ همانطور كه گفتيم، درصد شيوع عفونت ادراري و مثانه و حتي عفونت هاي قارچي در ميان خانم ها بيشتر از آقايان است؛ درباره علائم اين عفونت چه مي‌دانيد؟ با ما همراه باشيد.

 • ادرار خوني يا كدر
 • تكرر ادرار (ادرار كردن بيش از حد معمول)
 • ادرار بدبو
 • درد يا سوزش هنگام ادرار
 • احساس نياز مداوم به دفع ادرار
 • احساس فشار يا درد در ناحيه‌ شكم يا كمر

البته اين علائم را نبايد با بيماري هاي ديگر اين ناحيه مثل سرطان پروستات اشتباه بگيريد؛ ممكن است شما علائم گفته شده يا نشانه هاي مشابهي داشته باشيد و اصلا اين ها نشان از عفونت نباشد؛ پس بگذاريد تا تصميم نهايي را پزشك متخصص بگيرد.

عفونت مثانه

علت درد و التهاب مثانه

قطعا حمله باكتري ها علت شايع اين نوع عفونت است؛ درواقع باكتري‌ كه وارد پيشاب‌راه مي‌شود و از آنجا به درون مثانه راه پيدا مي‌كند؛ علت اصلي اين عفونت‌ است؛ اين گونه است كه شما سوزش ادرار و درد هاي زير شكمي داريد.

همانطور كه گفتيم، شيوع اين عفونت در خانم ها بيشتر از آقايان است؛ البته آقايان به‌ دليل وجود غده‌ پروستات در برابر اين نوع عفونت ها مقاومت بيشتري دارند. جالب است بدانيد كه اكثر عفونت ‌هاي مثانه ناشي از باكتري اشريشياكلي (Escherichia coli) است؛ اين نوع باكتري به ‌طور طبيعي در روده‌‌ بزرگ وجود دارد.

عفونت مجاري ادراري

درمان خانگي عفونت مثانه 

چرا اينقدر دارو هاي شيميايي مي‌خوريد؟ آنتي بيوتيك هاي طبيعي را امتحان كنيد؛ عفونت مثانه هم مثل ديگر عفونت ها به راحتي قابل درمان است؛ يك تغذيه سالم و رژيم غذايي مناسب مي‌تواند شما را براي هميشه از شر اين بيماري خلاص كند؛ فقط كافي است خوراكي هاي طبيعي را امتحان كنيد؛ مي‌پرسيد چه نوع خوراكي هايي؟ دقيقا اين خوراكي ها …

زغال اخته و درمان عفونت مثانه

خوراكي هاي ترش بخوريد

تعجب نكنيد؛ اگر طرفدار آلو و لواشك هستيد؛ پس قطعا براي‌تان كاري ندارد كه يك رژيم غذايي ترش مزه را امتحان كنيد؛ با اين كار هم ذائقه شما عوض مي‌شود و هم عفونت مثانه از بين مي‌رود؛ عصاره شاتوت، آب زرشك، تمر هندي و زغال اخته را امتحان كنيد؛ درواقع اين خوراكي هاي ترش مزه به خروج باكتري ها از بدن كمك مي‌كنند.

عسل و دارچين

يك تركيب و معجون شيرين و خوشمزه كه مي‌تواند با عفونت ها مبارزه كند؛ براي اين معجون جادويي فرقي نمي‌كند كه عفونت ويروسي شما ساده و در حد يك سرماخوردگي زود گذر باشد يا عفونت هاي حاد و شايع مثل عفونت ادراري و مثانه! اگر عفونت مثانه يا هر نوع عفونت ديگري داريد، به شما توصيه مي‌كنيم كه تركيب خوشمزه عسل و دارچين را حتما امتحان كنيد.

براي تهيه اين معجون خانگي، دو قاشق غذاخوري عسل به همراه يك قاشق چاي‌خوري پودر دارچين را در مقداري آب ولرم حل كنيد و آن را بنوشيد؛ اين روش باعث مي‌شود كه ميكروب ‌هاي مثانه از بين برود؛ بنابراين خودتان پي مي‌بريد كه عسل و دارچين فقط عصاره لاغري نيست!

عفونت ادراري

كنترل درد مثانه با سبزيجات

سبزيجات مختلف با توجه به ميزان فيبر و آنتي اكسيدان هاي فراوان‌شان به درمان عفونت هاي مختلف كمك مي‌كنند؛ براي درمان عفونت، شما مي‌توانيد از آب كرفس، گشنيز و جعفري در كنار ليمو و عسل استفاده كنيد.

اين معجون فقط خاصيت چربي سوزي ندارد؛ بگذاريد اين گياهان و سبزيجات يك سلاح قدرتمند خوراكي براي درمان عفونت ادراري و يك پاك كننده طبيعي براي مثانه شما باشند؛ بسياري از اين سبزيجات ادرار آور هستند و همين باعث دفع باكتري ها از بدن مي‌شود.

خيار بخوريد

خوردن خيار روشي ساده براي درمان عفونت مثانه است؛ خيار يك ميوه پر آب است و خوردن آن مايع زيادي در بدن شما ايجاد مي‌كند كه همين مسئله باعث تكرر ادرار و عمل دفع سموم از بدن شما مي‌شود.

ويتامين C

تا مي‌توانيد آب و ويتامين c مصرف كنيد؛ مصرف انواع مايعات به دفع باكتري از مثانه شما كمك مي‌كند؛ بهترين مايع ضد عفوني‌كننده آب است؛ در اين ميان مصرف انواع مختلف ميوه ها و مركبات پر آب هم مي‌تواند كمك‌كننده باشد؛ يكي از فوايد نوشيدن مايعات اين است كه مانع چسبيدن باكتري به ديواره ‌هاي مثانه مي‌شود.

آناناس بخوريد

ميوه آناناس آنزيمي به نام بروملين با خواص ضد التهابي دارد كه مصرف آن باعث كاهش علائم عفونت مثانه يا همان عفونت مجاري ادراري مي‌شود.

پرتقال و ليمو

همانطور كه مي‌دانيد، مركباتي مانند پرتقال و ليمو مقدار زيادي ويتامين C دارند كه براي حفظ سلامت مثانه بسيار مفيد و مهم است. اين ويتامين به حذف يا همان دفع باكتري ‌هاي مثانه كمك مي‌كند؛ پس اگر عفونت ادراري يا مثانه داريد، ميوه هاي پاييزي و سبزيجات را فراموش نكنيد.

عفونت مثانه

مصرف ماست و فراورده هاي لبني

لبنيات و به خصوص نوع پروبيوتيك آن ها مي‌تواند باكتري ها و عفونت هاي بدن را درمان كند. ماست يكي از رايج ترين درمان‌ هاي خانگي براي كاهش درد و التهاب مثانه است. ماست و به خصوص نوع پروبيوتيك آن محيطي زنده و فعال از باكتري‌ هاي سالم است كه البته با باكتري ‌هاي عامل عفونت مي‌جنگد و آن ها را از بين مي‌برد.

سركه سيب

سركه سيب منبع غني از پتاسيم، آنزيم و ديگر مواد مفيد است كه مي‌تواند از تكثير باكتري هاي مثانه جلوگيري كند. افرادي كه از عفونت مثانه رنج مي‌برند، مي‌توانند از سركه سيب به عنوان يك آنتي بيوتيك طبيعي استفاده كنند.

براي تهيه اين معجون ضد عفوني‌كننده ابتدا سركه سيب را به آب اضافه كنيد. شما مي‌توانيد چند قطره آب ليمو در اين معجون بريزيد و آن را با عسل شيرين كنيد؛ از اين معجون دو بار در روز استفاده كنيد.

جوش شيرين

جوش شيرين تعادل ادرار اسيدي را افزايش مي‌دهد و باعث مي‌شود كه ادرار راحت تر دفع شود. جوش شيرين يك ماده قليايي است كه مي‌تواند اسيديته ادرار را كاهش و آن را خنثي كند.

چاي زنجبيل

زنجبيل يكي از مؤثرترين ادويه هاي خانگي براي كاهش التهاب مثانه و درمان عفونت آن است؛ اين ادويه باكتري هاي عفوني بدن را تار و مار مي‌كند.

روغن زيتون

روغن هاي گياهي مختلف مثل كرچك، كنجد، نارگيل و … خواص زيادي براي بدن دارند؛ اما در ميان همه آنها روغن زيتون چيز ديگري است؛ اگر عفونت شديد مثانه داريد، زيتون، سير و آب ولرم را مخلوط و امتحان كنيد؛ يك معجون تركيبي قوي كه باعث پاكسازي مجاري ادرار شما مي‌شود.

عفونت مثانه

نكته هاي بهداشتي مخصوص خانم ها

همانطور كه اشاره كرديم، عفونت هاي قارچي و انواع باكتري ها به خصوص در ناحيه اندام تناسلي بيشتر از همه گريبان خانم ها را مي‌گيرد؛ البته جاي نگراني نيست! در كنار درمان هاي خانگي، رعايت نكات بهداشتي ساده هم مي‌تواند بسيار تأثير‌ گذار باشد؛ بنابراين، خانم هاي عزيز:

 • ادرار خود را نگه نداريد.
 • از پد هاي بهداشتي استفاده كنيد.
 • لباس‌ زير هاي نخي و گشاد بپوشيد.
 • لباس‌ زير خود را هر روز عوض كنيد.
 • به‌ جاي تامپون از نوار بهداشتي استفاده كنيد.

با درمان هاي خانگي عفونت مثانه و مجاري ادراري هم آشنا شديد، شما از كدام ماده خوراكي براي كنترل و درمان اين عفونت ها استفاده مي‌كنيد؟ با توجه به نقش تغذيه در درمان اين نوع عفونت ها، آيا در رژيم غذايي شما ميوه و سبزيجات به اندازه كافي وجود دارد؟ بياييد همين امروز و حتي در همين لحظه تمام باكتري هاي عفوني بدن خود را تار و مار كنيم؛ سلامتي چند قدم آن طرف تر منتظر شما است.


برچسب: بيماري , تغذيه , سلامتي , طب سنتي , مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۶:۳۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

10 خاصيت جادويي به ليمو!

به؛ ليمو؛ شايد هم تركيب اين دو يعني به ليمو! درباره خواص جادويي گياه به ليمو چه مي‌دانيد؟ با مجله دلتا همراه باشيد.
به ليمو

از خواص به ليمو چه مي‌دانيد؟ يك دمنوش خوشبو و آرام بخش مي‌خواهيد؟ دل‌تان هوس خوردن يك فنجان چاي معطر و خانگي كرده است؟ به ليمو را امتحان كنيد. اين گياه علاوه بر لاغري و كاهش وزن مي‌تواند يك آرام بخش قوي باشد؛ دقيقا مثل گل گاو زبان؛ تا به حال اين گياه را امتحان كرده‌ايد؟ با مجله دلتا همراه باشيد.

به ليمو

به ليمو چيست؟ 

 به ليمو يك گياه چند ساله است كه عطر ليمو را دارد و با لمس كردن برگ آن اين بو شديد تر مي‌شود. اين گياه در آمريكاي جنوبي فراوان استفاده و البته در ساير نقاط دنيا هم اسانس و روغن آن مصرف مي‌شود؛ روغن به ليمو حاوي مواد سازنده‌ آنتي اكسيدان مانند: گرانول، نرول، ورباسكوزيد و سيترال است كه مي‌توان از آن در كنار ساير روغن هاي گياهي براي رايحه درماني استفاده كرد؛ به ليمو حاوي مواد اسيد سيتريك، كلسيم، منيزيم، ويتامين C، بيوفلاونوئيد، پكتين و ليمونن است كه با عفونت مبارزه مي‌كند.

بوته به ليمو با گل هاي ريز بنفش و سفيدش تقريبا ارتفاعي 2 تا 3 متري دارد؛ از اين گياه معطر در مصارف خانگي و تهيه غذا هم استفاده مي‌شود؛ مثلا اين گياه براي رفع بوي خام ماهي و مرغ به‌ كار مي‌رود يا در نوشيدني ‌ها، مربا، انواع سس و سالاد كاربرد دارد.

خواص به ليمو

خواص به ليمو 

از خواص گياه و برگ به ليمو چه مي‌دانيد؟ به ليمو هم مثل ديگر گياهان دارويي هم مي‌تواند شما را زيباتر كند و هم به تناسب اندام كمك كند؛ اصلا مگر مي‌شود از خوردن يك فنجان دمنوش و چاي به ليمو گذشت؟

اين گياه مي‌تواند از شما يك ورزشكار حرفه‌اي بسازد؛ چون به ساخت عضلات و ماهيچه ها بسيار كمك و در كنار آن مثل يك چربي سوز قوي عمل مي‌كند؛ با ما همراه باشيد تا با خاصيت هاي ديگر اين گياه جادويي بيشتر آشنا شويد.

لاغري با دمنوش و چاي به ليمو

چقدر چاي سبز مي‌خوريد؟ چرا چاي و دمنوش هاي گياهي ديگر مثل به ليمو را امتحان نمي‌كنيد؟ بهتر است بدانيد كه اين گياه فقط 2 واحد كالري دارد و سرشار از تركيبات ارگانيكي است كه اشتهاي شما را براي خوردن هله‌ هوله هاي چاق كننده كم مي‌كند، دل‌تان هوس خوردن يك فنجان دمنوش معطر به ليمو كرده است؟

چربي سوزي سريع يكي از خواص بي‌نظير اين گياه است؛ چاي به ليمو باعث افزايش سوخت و ساز بدن مي‌شود؛ ديگر نگران چه هستيد؟ با خيال راحت با اين دمنوش گياهي وزن كم كنيد.

گياه ضد التهاب

بيماري نقرس داريد؟ نگران نباشيد! به ليمو شما را درمان مي‌كند. اين گياه داروي طبيعي ضد التهاب است؛ قطعا مفاصل يكي از اعضاي بسيار حساس و آسيب پذير بدن هستند كه با توجه به افزايش سن بسيار شكننده خواهند شد؛ شايد مصرف لبنيات و شير به سلامت استخوان ها كمك كند اما بهتر است گياهان دارويي و دمنوش هاي گياهي ديگر با آنتي اكسيدان هاي فراوان از جمله به ليمو را هم امتحان كنيد.

خواص دمنوش و چاي به ليمو

دمنوش به ليمو ؛ عضله ساز طبيعي بدن

قبل از انجام تمرينات ورزشي بهتر است كه يك ليوان دمنوش يا چاي به ليمو بنوشيد؛ هميشه پروتئين ها به كمك شما نمي‌آيند؛ اين بار مايعات و دمنوش هاي گياهي را امتحان كنيد؛ اين دمنوش معطر باعث تقويت عضلات و ماهيچه ها مي‌شود.

تقويت سيستم ايمني

با مصرف گياه و برگ به ليمو تعادل سلول هاي سفيد بدن خود را حفظ كنيد؛ شايد اولين گزينه‌اي كه براي تقويت سيستم ايمني بدن به ذهن شما برسد؛ خوردن عسل باشد كه البته فكر بدي هم نيست اما شما مي‌توانيد از تركيب گياهان دارويي مثل به ليمو و عسل هم استفاده كنيد كه هم شما را لاغر تر مي‌كند و هم عفونت هاي بدن را در نطفه خفه مي‌كند؛ اين دمنوش پاييزي و زمستاني را حتما امتحان كنيد.

بهبود عملكرد دستگاه گوارش

چقدر پونه، عرق نعناع و ديگر گياهان دارويي تكراري و ضد نفخ را امتحان مي‌كنيد؟! بياييد كمي تنوع طلب باشيم؛ اصلا مي‌دانستيد كه دمنوش به ليمو مي‌تواند به هضم غذاي شما كمك كند؟ چاي به ليمو معده شما را آرام مي‌كند؛ اين گونه است كه اسپاسم عضلاني و انقباضات دردناك معده كاهش پيدا مي‌كنند و عملكرد دستگاه گوارش شما بهتر مي‌شود.

كاهش استرس و اضطراب

شايد يكي از بهترين دمنوش هاي گياهي كه مي‌تواند اعصاب شما را آرام كند؛ گل گاو زبان باشد اما اين داستان خوشمزه و آرام بخش همچنان ادامه دارد؛ به ليمو مي‌تواند اعصاب شما را آرام كند؛ بگذاريد اين گونه بگوييم كه به ليمو مثل آب روي آتش است؛ اين گياه به‌ خاطر وجود آنتي‌ اكسيدان ‌هايش باعث تعادل هورموني در بدن مي‌شود؛ اگر دوست داريد كه يك نوشيدني آرام بخش جديد را امتحان كنيد؛ به ليمو بخوريد.

درمان سينوزيت

سينوزيت يا ورم حاد حفره ‌هاي بيني را مي‌توان با دمنوش به ليمو درمان كرد. به ليمو در كنار ريشه كوشاد، گل آقطي، گل پامچال و گياه ترشك تركيب خوبي براي كاهش التهاب سينوس ها است. استفاده از داروي گياهي حاوي به ليمو همراه با آنتي بيوتيك و دكونژستانت براي درمان سينوزيت يك انتخاب كاملا بي‌خطر است.

خواص به ليمو

گياه به ليمو؛ ضد سرطان

به ليمو يكي از گياهان دارويي فعال است كه مي‌تواند جلوي فرايند رشد رگ ‌هاي خوني جديد را كه از پيشرفت سرطان پشتيباني مي‌كنند، بگيرد. مگر مي‌شود از خير اين گياه با آنتي اكسيدان هاي فراوانش گذشت؟ وجود همين آنتي اكسيدان ها و مبارزه آنها با راديكال هاي آزاد است كه سلول هاي سرطاني را مهار مي‌كند.

درمان شپش سر با برگ به ليمو

گياهان دارويي مي‌توانند با بيماري هاي مو از جمله شوره سر، شپش، موخوره و … مبارزه كنند؛ بنابراين، به جاي استفاده از دارو هاي شيميايي، روغن هاي گياهي را امتحان كنيد؛ يكي از اين روغن هاي معطر روغن به ليمو است.

گياه ملين كننده

آخرين مزيت سلامتي گياه به ليمو خاصيت مسهل آور بودن آن است؛ اين گياه ادرار آور است و عملكرد روده و دستگاه گوارش را تنظيم مي‌كند.

به ليمو

مضرات به ليمو

هر گياه دارويي در كنار تمام خواصي كه دارد؛ ممكن است مضراتي هم داشته باشد؛ به ليمو هم از اين قاعده مستثني نيست! درباره مضرات اين گياه بيشتر بدانيد.

 • اگر پوست حساسي داريد، قبل از مصرف به ليمو و آلرژي هاي احتمالي آن با پزشك و متخصص پوست مشورت كنيد.
 • اگر باردار هستيد يا در دوران شيردهي به سر مي‌بريد، در مصرف اين گياه زياده‌روي نكنيد.
 • مصرف مقدار زياد به ليمو كليه ها را تحريك مي‌كند؛ بنابراين، اگر مشكلات كليوي داريد، از اين گياه به مقدار كم استفاده كنيد.

اين مطلب سلامتي هم تمام شد اما همچنان دلمان مي‌خواهد دمنوش ها و گياهان دارويي خوشبو و خوشمزه بيشتري را به شما معرفي كنيم؛ اگر تا اين لحظه هنوز يك فنجان چاي معطر به ليمو را امتحان نكرده‌ايد؛ عجله كنيد؛ شايد اين تنها گزينه خوشمزه‌اي باشد كه بتواند هم شما را آرام كند و هم سرحال بياورد.


برچسب: بيماري , تغذيه , دمنوش , سلامتي , طب سنتي , مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۵۲:۳۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

بابونه فقط گياه ضد سرماخوردگي است؟!

بابونه فقط گياه ضد سرماخوردگي نيست! از خواص چاي و دمنوش اين گياه معطر چه مي‌دانيد؟ با مجله دلتا همراه باشيد.
بابونه

بابونه! يك گياه گرم و خشك است كه خواص درماني بي‌نظيري دارد؛ اين گياه در طب سنتي كاربرد زيادي دارد؛ اگر سرما خورده‌ايد، برادر دو قلوي آويشن اينجا است؛ اگر ضعف اعصاب داريد، از اين به بعد، به جاي  گل گاو زبان  مي‌توانيد بابونه بخوريد!

 اين ها قسمت كوچكي از معجزه گياه بابونه هستند؛ اين گل سلامتي و زيبايي دوست پوست و موي خانم ها است و از طرفي هم مثل پونه عفونت هاي زنانه را درمان مي‌كند؛ باز هم مي‌خواهيد از خواص جادويي اين گياه بيشتر بدانيد؟ پس با مجله دلتا و يك دمنوش معطر و جانانه پاييزي همراه باشيد.

بابونه

 گياه بابونه

بابونه گياهي است يك ساله و معطر كه ارتفاع آن به 20 تا 40 سانتيمتر مي‌رسد؛ يك گياه خودرو را مي‌توانيد در اطراف جاده ها و حتي دامنه كوه ها پيدا كنيد. نام لاتين بابونه از گل هاي كوچك با بوي سيب گرفته شده است. اين گياه به نام هاي ديگري مثل بابونه حقيقي، بابونج، بابونه شيرازي و بابونق و بابونك هم معروف است.

بابونه شيرازي يا رومي؟

از برگ تا گل و عرق بابونه خواص درماني فراواني دارد؛ همانطور كه گفتيم، اين گياه انواع مختلفي دارد؛ مثل بابونه رومي و شيرازي كه دو نوع اصلي اين گياه هستند؛ وﺟﻪ تمايز انواع بابونه در گل‌ هاي شان اﺳﺖ؛ البته بابونه رومي و خواص درماني آن در دكان عطاري ها زبانزد عام و خاص است.

بابونه

خواص گل بابونه براي زيبايي پوست و مو

يكي از دغدغه هاي هميشگي خانم ها البته بعد از تناسب اندام، زيبايي پوست و موي آن ها بوده است؛ گياهان طبيعي گزينه اي مناسب براي اين موضوع هستند؛ بگذاريد اين گونه بگوييم كه چرا از گياه زيبايي يعني بابونه كمك نمي‌گيريد؟

خواص بابونه براي زيبايي پوست

بابونه يك گياه ضد التهاب است كه بسياري از زخم هاي پوستي و از جمله جوش و آكنه را برطرف مي‌كند؛ اين گياه براي درمان سوختگي هم مفيد است و به عنوان يك ماده ضد عفوني‌كننده طبيعي عمل مي‌كند. اگر اگزما يا حساسيت پوستي داريد، از اين گياه استفاده كنيد.

 به عنوان مثال، شما مي‌توانيد از ماسك،بخور يا عرق بابونه به همراه گل ختمي استفاده كنيد كه منافذ پوست شما را پاكسازي كرده و سموم و جوش هاي سر سياه را درمان مي‌كند.

 خواص بابونه براي زيبايي مو

دمنوش يا چاي بابونه يك گزينه مناسب براي زيبايي بيشتر مو هاي شما است؛ اين گياه با مو هاي شما چه مي‌كند؟ يك رنگ موي طبيعي كه در كنار دارچين، قهوه، حنا و ديگر مواد طبيعي براي مو هاي شما معجزه زيبايي به ارمغان مي‌آورد!

مشهور ترين خاصيت گياه بابونه روشن كردن رنگ مو هاي شما به خصوص رنگ بلوند است. بهتر است اين گونه بگوييم كه بابونه يك گياه روشن‌كننده و فوق‌العاده براي مو است. همچنين اين گياه شوره سر و ريزش مو را برطرف مي‌كند و باعث نرمي پوست سر شما مي‌شود.

بابونه

خواص بابونه ؛ گل و گياه سلامتي

از خواص گل بابونه، چاي و دمنوش مقوي و معطر آن چه مي‌دانيد؟ با ما همچنان همراه باشيد.

گياه ضد سرطان

بابونه يك گياه ضد سرطان است؛ اين گياه حاوي آنتي‌اكسيدان آپيگنين است. پژوهشگران در مطالعات آزمايشگاهي مشاهده كردند كه آپيژنين با سلول‌هاي سرطاني، به‌ خصوص سرطان سينه، دستگاه گوارش، سرطان پوست، سرطان پروستات و سرطان رحم مبارزه مي‌كند؛ چه گياهي بهتر از بابونه!؟

گياه ضد التهاب

بابونه خاصيت ضد اسپاسم و ضد التهابي بالايي دارد و در درمان اسپاسم و گرفتگي هاي روده و معده تأثير زيادي دارد. مصرف منظم چاي بابونه به بهبود مشكلاتي مانند سندروم روده‌ تحريك پذير، حالت تهوع، درمان اسپاسم عضلاني و گاستروانتريت (بيماري التهابي معده و روده‌) كمك مي‌كند.

تقويت بينايي و درمان درد چشم

بخور بابونه درمان‌كننده درد چشم ها است؛ براي اين منظور، گياه بابونه را در سركه بريزيد و بخور دهيد. همچنين اين بخور، آبريزش چشم را بهبود مي‌بخشد.

درمان عفونت هاي زنانه و كاهش درد قاعدگي

بعد از پونه، نوبت به بابونه رسيده است؛ يك گياه زنانه و ضد التهاب كه بسياري از عفونت ها را درمان مي‌كند. محققان دانشگاه تگزاس دريافته‌اند كه نوشيدن چاي بابونه خطر مرگ را (ناشي از هر علتي) در زنان 65 سال و بالاتر تا 29 درصد كاهش مي‌دهد؛ شايد بهتر باشد نام اين گياه را نوشدارو يا اكسير جاودانگي بگذاريم.

بابونه يك گياه قاعده آور است كه تسكين‌دهنده درد هاي عادت ماهانه خانم ها است؛ البته دمنوش اين گياه اختلالات يائسگي خانم ها را هم برطرف مي‌كند؛ خانم هاي شيرده هم مي‌توانند براي افزايش شير خود، اين ماده مغذي را در رژيم غذايي خود جاي دهند.

درمان زخم معده و بيماري هاي گوارشي

زخم معده علائم بسياري مانند احساس سوزش بين قفسه سينه و ناف، بي اشتهايي، نفخ، تهوع، سوء هاضمه، لاغري و كاهش وزن و … دارد؛ مطالعات دانشمندان نشان مي‌دهد كه دمنوش يا گياه بابونه مي‌تواند به درمان اين زخم ها كمك كند؛ مصرف اين گياه ضمن آنكه باعث بهبود سرعت هضم غذا مي‌شود، به عملكرد دستگاه گوارش هم كمك مي‌كند.

تقويت سيستم ايمني

بابونه يك گياه ضد سرماخوردگي و عفونت هاي ويروسي است. تركيبات فنُلي موجود در اين گياه به تقويت سيستم ايمني و نابودي عفونت‌ ها به خصوص در دوران سرماخوردگي كمك مي‌كند.

بابونه

چاي و دمنوش بابونه بخوريد

هميشه يك فنجان چاي يا دمنوش معطر پاييزي تمام خستگي هاي روزمره را برطرف مي‌كند؛ چرا دمنوش يا چاي بابونه را امتحان نمي‌كنيد؟ از خواص درماني گل بابونه مطلع هستيد؟ شايد فقط عادت كرده‌ايد كه در اين روز هاي سرد پاييزي فقط يك ليوان چاي ساده يا چاي سبز بنوشيد.

 وقت تغيير فرا رسيده است؛ بگذاريد مجله دلتا اين بار به شما يك پيام سلامتي جالب بدهد: ” همه چيز را براي يك بار هم كه شده امتحان كنيد؛ حتي اگر بد مزه باشد!” دنيا هميشه در حال تغيير است؛ مثل ذائقه ما آدم ها!

طرز تهيه دمنوش با گياه بابونه

يك قاشق چاي‏‌خوري گل بابونه را در يك ليوان آب جوش بريزيد و روي شعله غير مستقيم بگذاريد؛ چاي معطر شما بعد از 10 دقيقه، آماده است؛ به همين سادگي! نوش جان!

خواص بابونه

خواص چاي و دمنوش بابونه

درباره خواص اين چاي يا دمنوش معطر پاييزي هرچه بگوييم كم است؛ فقط بايد براي يك بار هم كه شده خودتان اين گياه را امتحان كنيد؛ تا از عطر و طعم آن مست شويد؛ دارچين، زنجبيل، عسل و … هميشه آماده كمك به شما هستند؛ پس مي‌توانيد يك معجون تركيبي مقوي تهيه كنيد. اين دمنوش پاييزي چه خواصي دارد:

 • تقويت اعصاب
 • تقويت كننده مغز
 • درمان بي خوابي هاي شبانه
 • درمان كننده سردرد و ميگرن
 • كاهش قند خون
 • تسكين درد هاي عضلاني به خصوص براي خانم ها
 • كاهش فشار خون، كلسترول و بيماري قلبي
 • درمان تشنج و حمله هاي صرعي
 • دمنوش بابونه ادرار آور و قاعده آور است.

خواص و مضرات بابونه

مضرات بابونه 

تا اينجا درباره خواص اين گياه و چاي و دمنوش معطر آن اطلاعات مفيدي به دست آورديد؛ قطعا بابونه هم مثل ديگر گياهان دارويي مضراتي دارد؛ چه كساني نبايد بابونه مصرف كنند؟

 • مصرف بابونه در دوران بارداري و شيردهي در برخي خانم ها آلرژي ايجاد مي‌كند؛ پس قبل از مصرف اين گياه حتما با پزشك متخصص مشورت كنيد.
 • استفاده از اين گياه ممكن است باعث ايجاد واكنش هاي خفيف آلرژيك شود؛ درنتيجه ممكن است سردرد، زخم دهاني، ورم چشم، تهوع، استفراغ و تعريق را به همراه داشته باشد.

برچسب: بيماري , تغذيه , سلامتي , طب سنتي , مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۴۵:۳۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

بوتاكس مو ؛ معجزه زيبايي به سبك مدرن!

مو هاي شما هم پير و مريض مي‌شوند؟ شايد وقت آن رسيده است كه به زيبايي خود بيشتر اهميت دهيد؛ درباره بوتاكس مو چه مي‌دانيد؟ با ما همراه باشيد.
بوتاكس مو

بوتاكس هميشه طرفداران خاص خودش را دارد؛ قطعا براي شما هم پيش آمده است كه از لك و پيس وچين و چروك پوست صورت خود خسته شده باشيد و بخواهيد راه هاي زيبايي ديگري از جمله بوتاكس را امتحان كنيد؛ اما تمام زيبايي ها فقط به پوست صورت شما ختم نمي‌شوند؛ قطعا زيبايي موي سر شما هم به اندازه پوست صورت مهم است؛ چرا بوتاكس مو را امتحان نمي‌كنيد؟

درباره اين روش زيبايي كه مي‌تواند موخوره و وز موي شما را برطرف كند، چه مي‌دانيد؟ مجله دلتا به فكر زيبا تر شدن شما است؛ با ما همراه باشيد.

بوتاكس مو

بوتاكس مو چيست؟

بوتاكس مو يكي از راه هاي درماني جديد است كه بيماري هاي مو را برطرف مي‌كند. قطعا براي شما هم پيش آمده است كه در اثر رنگ كردن بيش از حد مو با كرك و وز آن مواجه شده باشيد؛ گره هايي كه براي باز شدن آنها بايد ساعت ها وقت بگذاريد و در آخر هم وقتي به شانه مو نگاه مي‌كنيد، دسته زيادي از مو هاي عزيز و زيباي‌تان را از دست داده‌ايد؛ چاره اين وضعيت چيست؟

درواقع، بوتاكس مو يك درمان جديد است كه به حذف وز مو كمك مي‌كند. درمان ضد پيري مو يك درمان شيميايي نيست بلكه يك درمان نرم كنندگي عميقي است كه به بازسازي موي آسيب‌ديده شما كمك مي‌كند.

در اين روش، با استفاده از مواد اوليه اي مثل پروتئين ها، آمينو اسيدها، ويتامين ها و ليپيدها موي شما بازسازي مي‌شود؛ اين روش هر گونه شكاف در الياف مو را پر مي‌كند و آن را ابريشمي، براق و زيباتر جلوه مي‎دهد. درباره مواد به كار گرفته شده در بوتاكس مو چه مي‌دانيد؟ روغن خاويار، بونت- ال پپتيد، ويتامين B 5 ، ويتامين E و … از اين دسته هستند.

بوتاكس مو

بوتاكس براي چه موهايي مناسب است؟

همانطور كه گفتيم اگر بر اثر مواد شيميايي يا رنگ كردن مكرر، مو هاي شما نازك شده است يا حتي بيماري خاصي مثل تيروئيد يا سرطان روي رشد آن ها تأثير منفي گذاشته است؛ نگران نباشيد اين مجله راهكار مناسبي براي شما دارد.

بنابراين، اگر مشكلاتي از قبيل موخوره، موي كم پشت و كدر يا آسيب‌ديده و نازك و حتي وز داريد، بوتاكس مو را امتحان كنيد. البته در كنار اين روش مي‌توانيد از روغن هاي گياهي مثل نارگيل، كرچك و … هم استفاده كنيد.

بوتاكس مو

روش هاي تزريق بوتاكس مو

در روش اول، بوتاكس به موي شما تزريق نمي‌شود! در عوض، يك عامل نرم‌كننده است كه مستقيم به رشته يا ريشه مو اعمال مي‌شود. درواقع اين روش يك درمان موضعي براي پر كردن موهاي كم حجم است. شما مي‌توانيد به سالن آرايشگاه برويد تا اين كار را براي زيباتر شدن موي شما انجام دهند يا اينكه از محصولات آرايشي- بهداشتي بوتاكس استفاده كنيد.

روش دوم، شامل تزريق بوتاكس به پوست سر است. اين روش استفاده از محصول بوتاكس (FDA) است؛ به اين معني كه اداره غذا و داروي آمريكا (FDA) انجام اين روش را هنوز به طور قطع تأييد نكرده است؛ اين روش به دليل وجود سم بوتولونيوم ممكن است عوارض خطرناكي براي پوست سر و حتي مو ها ( فلج عضلاني) داشته باشد.

روش “بوتاكس” اصلاحي براي موخوره ،وز مو، مو هاي آسيب‌ديده يا موهاي كم حجم است. اين روش با پوشش فيبر مو با يك پركننده پروتئيني مانند كراتين حالت داده مي‌شود، بوتاكس در هر تار مو، قسمت هاي نازك يا شكسته را پر مي‌كند؛ در نتيجه باعث مي‌شود كه آن ها براق و پر حجم به نظر برسند. در اين روش از برخي محصولات و تركيبات مغذي مثل روغن خاويار، ويتامين ها، پپتيد و مجموع كلاژن استفاده مي‌كنند.

فوايد بوتاكس مو

بوتاكس مو از تركيبات اسيدي استفاده مي‌كند كه بسيار ايمن هستند؛ يعني از مواد شيميايي كراتين در اين روش خبري نيست! علاوه بر اين پارابن يا فرمالدئيد در اين روش وجود ندارد. درواقع، اين كار نمي‌تواند به موها آسيب برساند، اين درمان در مقابل شوره سر، پسوريازيس و ديگر مشكلات پوستي يك محافظ بسيار ايمن است و ريزش موي شما را هم كم يا متوقف مي‌كند.

بوتاكس مو

تفاوت بين بوتاكس مو و كراتينه

غذاي مو هاي شما اينجا است؛ كراتينه يا بوتاكس؟ شما كدام منو را انتخاب مي‌كنيد؛ البته براي خوراك موهاي‌تان. بسياري از كراتينه ها مواد شيميايي (فرمالدييد) دارند كه مي‌توانند بوي ناخوشايندي توليد كنند و گاهي هم موجب خارش براي كساني كه پوست حساسي دارند، شوند؛ در مقابل و همانطور كه گفتيم، بوتاكس مو يك درمان شيميايي نيست؛ بنابراين، آلرژي و حساسيت پوستي شما كمتر مي‌شود.

يك مزيت ديگر بوتاكس مو اين است كه اين روش زيبايي براي انواع مو مناسب است؛ با اين حال، اگر شما موهاي خشك، مجعد و كدر داريد، اين روش درماني براي شما بسيار مناسب تر است.

بوتاكس مو چقدر ماندگاري دارد؟ 

به طور معمول، اثر اين روش زيبايي مو بين 2-4 ماه طول مي‌كشد ؛ همانند درمان هاي كراتيني، توصيه مي‌شود كه از يك شامپو ملايم يا بدون سولفات براي كمك به حفظ رطوبت مو و تقويت آن استفاده شود.

قيمت و هزينه بوتاكس مو چقدر است؟

تزريق بوتاكس (بوتاكس) مي‌تواند براي شما هزينه هاي متفاوتي داشته باشد؛ شايد اولين سؤال ذهن شما اين باشد كه اين درمان زيبايي بسيار لاكچري و گران قيمت است؛ پس بهتر است به همان شامپو هاي خانگي اكتفا كنيد؛ دست نگه داريد!

درست است كه انجام بوتاكس مو در آرايشگاه ممكن است هزينه هنگفتي داشته باشد اما انجام اين روش درماني در منزل يا استفاده از محصولات مشابه بوتاكس كه همان تركيبات مغذي را دارند، مي‌تواند تا حد زيادي هم به زيبايي شما كمك كند و هم از نظر اقتصادي براي شما مقرون به صرفه باشد؛ پس نگران زيبايي خود نباشيد.

بوتاكس مو

مضرات بوتاكس مو

پوست سر شما هم به طور قطع حساس است، درست است كه اين روش ايمن است اما چنانچه تركيبات بوتاكس مو با پوست سر شما در تماس قرار بگيرد، ممكن است باعث خارش يا واكنش هاي آلرژيك شود؛ پس بايد بيشتر مراقب باشيد.

البته متخصصان زيبايي پوست و مو استفاده از اين روش را بيش از سه تا چهار بار در سال توصيه نمي‌كنند؛ در غير اين صورت منتظر شكنندگي مو و نازك شدن آن باشيد.

خانم هاي باردار دست نگه داريد! 

قطعا زيبايي حق مسلم تمام خانم ها حتي خانم هاي حامله است؛ همانطور كه گفتيم بوتاكس مو يك روش بي‌خطر براي درمان مو هاي آسيب‌ديده است اما خانم هاي باردار نبايد از اين روش استفاده كنند؛ چون ممكن است اين روش مثل انواع رنگ هاي شيميايي براي جنين خطرساز باشد.

تصميم شما چيست؟ اصلا غذاي مو هاي شما چيست؟ شامپو هاي گياهي، كراتينه يا بوتاكس؟ اگر قصد انجام هر نوع بوتاكس يا حتي عمل هاي زيبايي و كاشت مو را داريد، درباره فوايد و مضرات آن حتما مطالعه كنيد تا بهترين گزينه درماني را براي خودتان انتخاب كنيد؛ بهتر است ابتدا به سلامتي خود اهميت دهيد و بعد به زيبايي بيشتر؛ انتخاب با شما است.


برچسب: پوست و مو , زيبايي , سلامتي , مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۹:۰۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

خوردن انار ممنوع!

خوردن انار هميشه هم مفيد نيست! چه كساني نبايد اين ميوه ترش و شيرين يلدايي را مصرف كنند؟ درباره مضرات انار چه مي‌دانيد؟ با مجله دلتا همراه باشيد.
مضرات-انار

خوردن انار ممنوع! بله درست شنيديد؛ اين ميوه خواص زيادي دارد اما نه براي همه افراد؛ از مضرات انار چه مي‌دانيد؟ اين ميوه بهشتي و خوش رنگ و لعاب يا بهتر است بگوييم كه يار صميمي شب هاي زمستان و يلدا هم مي‌تواند در كنار تمام خواصش، مضراتي هم داشته باشد؛ درست است كه گوشت، پوست و حتي روغن هسته اين ميوه پر از خاصيت است؛ بهتر است با مضرات اين ميوه خون ساز و بهشتي هم آشنا شويم؛ با مجله دلتا همراه باشيد.

انار

طبع ميوه انار

طبع اين ميوه سرد و خشك است و هر چه ترش تر باشد، مزاج سرد و خشكي آن هم بيشتر است. انار شيرين مزاجي سرد و معتدل دارد و بهترين زمان براي مصرف آن صبح و قبل از صبحانه است؛ شايد بهتر باشد كه اين گونه بگوييم، يك ليوان آب انار طبيعي را در وعده صبحانه و شروع روز فراموش نكنيد؛ بگذاريد تا مصرف اين ميوه يا آبميوه شما را تا آخر يك روز كاري و خسته‌كننده، گرم و پر انرژي نگه دارد.

خواص انار 

انار پر از مواد مغذي مورد نياز براي سلامت بدن است. آنتي اكسيدان هاي مختلف در آن از قلب محافظت مي‌كند؛ انار يك ميوه ضد سرطان است كه غني از ويتامين  c‌ و آنتي اكسيدان است. اگر التهاب، كم خوني و مشكلات پوستي مثل جوش و آكنه داريد، از اين ميوه استفاده كنيد.

انار

مضرات انار ترش و شيرين 

همانطور كه گفتيم اين ميوه در كنار تمام خاصيت هايش ممكن است براي بعضي افراد كه بيماري خاصي دارند، مضر باشد؛ اصلا درباره مضرات انار چه مي‌دانيد؟ با ما همراه باشيد.

تأثير آنزيم‌ هاي انار روي كبد

آنزيم‌ هاي موجود در اين ميوه مي‌توانند جلوي عملكرد برخي از آنزيم ‌هاي كبدي را بگيرند؛ اگر براي اختلالات كبدي، داروي خاصي مصرف مي‌كنيد، قبل از خوردن انار يا آب آن حتما با پزشك مشورت كنيد.

ميوه ضد ديابت

اين ميوه براي جلوگيري از بيماري ديابت مفيد است اما براي مبتلايان به ديابت يك ميوه، غذا يا ميان‌وعده ممنوعه است؛ زيرا قند بالايي دارد.

انار

ميوه پر كالري براي افراد چاق

اگر رژيم غذايي داريد و مراقب مصرف كالري خود هستيد، از خوردن اين ميوه پرهيز كنيد. اين ميوه كالري غذايي را كه مي‌خوريد، بالا مي‌برد و مي‌تواند باعث افزايش وزن و چاقي مفرط شود؛ البته خوردن آن در كنار ادويه لاغري مثل گلپر و انتخاب ساعت مناسب براي مصرف آن هم مي‌تواند به تنظيم مقدار كالري انار كمك كند.

اختلال در سيستم گوارش

مصرف بيش از اندازه اين ميوه باعث اختلال در سيستم بدن مي‌شود. بگذاريد اينطور بگوييم كه اگر زياد انار بخوريد، دستگاه گوارش شما تحريك مي‌شود و اين مسئله باعث بروز اختلالات ديگري مثل تهوع، استفراغ، درد شكمي و اسهال خواهد شد.

آلرژي و حساسيت

انار مي‌تواند باعث حساسيت هم بشود؛ نشانه هاي آلرژي به اين ميوه، بلع دردناك، كهير، ورم صورت، سختي در تنفس، درد و تورم دهان هستند؛ شما هم اين نشانه ها را داريد اما همچنان انار مي‌خوريد؟

فشار خون پايين

خوردن آب انار ممكن است فشار خون را پايين بياورد. مصرف اين آبميوه مي‌تواند احتمال افت فشار خون را در افرادي كه از فشار خون پايين رنج مي‌برند، افزايش دهد؛ اگر مشكل فشار خون پايين داريد؛ در مصرف اين آبميوه زياده‌روي نكنيد.

افرادي كه جراحي انجام داده اند

به خاطر داشته باشيد كه دو هفته قبل از عمل جراحي، نوشيدن انار را متوقف كنيد؛ اين ميوه قبل و بعد از عمل جراحي مي‌تواند به طور مستقيم بر فشار خون اثر بگذارد.

انار

چه كساني نبايد انار بخورند؟ 

چه كساني نبايد انار بخورند؟ قطعا هميشه يكي از گزينه هاي خطرناك خانم هاي حامله هستند اما اين بار ممنوعيت فقط مخصوص خانم هاي باردار نيست! مي‌دانيم براي شما هم جالب شده است كه بدانيد اين ميوه بهشتي و پر خاصيت براي چه كساني مضر است؟ پس با ما همچنان همراه باشيد.

مصرف انار در بارداري

حتما شما هم اين مطلب را شنيده‌ايد كه به خانم هاي باردار انار مي‌دهند تا جنين آن ها زيبا تر شود. از اين داستان قديمي كه بگذريم، دقيقا مي‌رسيم به نكته پزشكي آن كه مي‌گويد انار براي جلوگيري از ويار حاملگي و آسيبب مغزي جنين بسيار مفيد است اما متأسفانه مصرف بيش از حد اين ميوه مي‌تواند منجر به سقط جنين شود.

بيماران مبتلا به زخم معده

اگر مشكلات مربوط به معده از جمله زخم معده داريد، انار ترش نخوريد؛ زيرا مصرف اين ميوه باعث تشديد زخم معده شما مي‌شود.

افراد سرد مزاج

اگر سرد مزاج هستيد، انار نخوريد؛ چون اين ميوه معده را سست مي‌كند و باعث نفخ مي‌شود. اگر با اين مشكل رو‎به‎رو هستيد و همچنان به خوردن انار علاقه داريد، گلپر، نبات با زنجبيل را در كنار اين ميوه يا پس از خوردن آن فراموش نكنيد.

اگر گرفتار يبوست هستيد

افرادي كه هميشه دچار يبوست هستند ( به خصوص سالمندان) بايد از خوردن انار و رب انار پرهيز كنند؛ مصرف انار همراه با هسته هاي آن يبوست را تشديد مي‌كند، البته اين افراد اگر خوردن انار را دوست دارند، بهتر است اين ميوه را با پرده هاي سفيد داخل آن مصرف كنند؛ چون اين پرده ها حاوي فيبر فراوان هستند.

مرداني كه تعادل هورموني ندارند

مصرف بيش از حد انار در مرداني كه دچار اختلال جنسي يا عدم تعادل هورموني هستند، باعث كاهش نيروي جنسي مي‌شود و هورمون هاي آقايان را به هم مي‌ريزد.

انار

ميوه انار چاق كننده است؟

مصرف انار، عصاره، آبميوه و فراورده هاي مربوط به آن به علت كالري فراواني كه دارد، باعث چاقي و افزايش وزن مي‌شود؛ پس اگر رژيم ميوه داريد يا اضافه وزن مفرط يا حتي بيماري خاص، نحوه مصرف انار را از پزشك متخصص تغذيه خود بپرسيد.

انار ؛ سيگار دوم براي مبتلايان به آسم

شايد در اين روز هاي آلوده در كنار آب پرتقال يا شير دل‌تان بخواهد كه يك ليوان آب انار تازه و خوشمزه بخوريد، اين يك گزينه عالي براي شروع يك روز پاييزي يا زمستاني پر هيجان است البته اگر مبتلا به بيماري خاص مثل آسم يا ناراحتي ريه نباشيد؛ چون مصرف زياد اين ميوه هم مثل سيگار براي شش ها مضر است.

خوب حالا كه هم خواص و هم مضرات اين ميوه بهشتي را مي‌دانيد، حاضر هستيد دوباره اين ريسك را بپذيريد و در رژيم ميوه خودتان انار را بگنجانيد؛ اگر بيماري يا مشكل گوارشي خاصي داريد، حتما قبل از مصرف اين ميوه سرخ، درخشان و وسوسه‌انگيز با پزشك متخصص مشورت كنيد.


برچسب: بيماري , تغذيه , سلامتي , مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۵۶:۰۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

درمان خشكي چشم با اين روش ها …

قبل از اينكه به چشم هاي خود دست بزنيد اين مطلب را بخوانيد البته با چشم باز! درباره خشكي و عفونت چشم چه مي‌دانيد؟ با مجله دلتا همراه باشيد.
درمان-خشكي-چشم

دست نگه داريد! چرا اينقدر چشم هاي خود را مي‌ماليد؟ احساس سوزش و خارش داريد؟ چشم هاي تان قرمز شده است؟ لطفا اين علامت ها را جدي بگيريد! ممكن است شما خشكي چشم داشته باشيد؛ اصلا ممكن است اين عارضه چشمي در شما به دليل آلودگي هوا اتفاق افتاده باشد؛ مجله دلتا راهكار هاي درمان خشكي چشم را به شما معرفي مي‌كند؛ با ما همراه باشيد.

خشكي-چشم

خشكي چشم چيست؟

يك عضو حساس بدن به نام چشم! چرا چشم هاي ما خشك مي‌شوند؟ خشكي چشم (Dry eye syndrome) وضعيتي شايع است و زماني رخ مي‌دهد كه اشك ها قادر به چرب كردن چشم ها نباشند.

سندرمي به نام خشكي چشم! از علائم شايع اين سندرم سوزش و خارش است. ممكن است كه شما خشكي چشم را در موقعيت هاي خاص تجربه كنيد؛ مانند حضور در هواپيماي سرد و خنك، هنگام دوچرخه‌سواري يا حتي پشت ميز كارمندي يا در اثر خيره شدن بيش از حد به صفحه مانيتور.

خشكي اشك، سطح چشم را از عفونت حفظ مي‌كند؛ بگذاريد راحت تر بگوييم كه اگر چشم شما به اندازه كافي اشك نداشته باشد، خيلي زود به اين بيماري دچار خواهيد شد و از آن بدتر اگر به موقع اين عارضه را درمان نكنيد، التهاب چشم، سايش سطح قرنيه، زخم قرنيه و مشكلات بينايي پيدا خواهيد كرد.

علت خشكي چشم

علائم خشكي چشم

همانطور كه گفتيم اين عارضه مي‌تواند با التهاب و عفونت همراه باشد؛ درنتيجه ممكن است چشم شما هميشه خارش داشته باشد، قرمز شود و مشكلاتي از اين قبيل … پس اين علائم را جدي بگيريد:

 • احساس خارش
 • سوزش
 • يا خراشيده شدن چشم ها
 • تاري ديد به خصوص هنگام رانندگي در شب
 • خستگي چشم

اگر شما نشانه هاي بالا و علائم طولاني مدتي مثل قرمزي، سوزش، خستگي يا درد چشم داريد، حتما آن ها را جدي بگيريد و به پزشك مراجعه كنيد.

علت خشكي چشم

همانطور كه گفتيم يكي از دلايل اصلي خشكي چشم فقدان اشك است؛ دلايل بسياري وجود دارند كه ميزان و مقدار اشك چشم را كم مي‌كنند:

علائم خشكي چشم

توصيه هاي پزشكي براي درمان عفونت يا خشكي چشم

شايد با اولين نشانه هاي قرمزي، سوزش و خارش چشم شما به سراغ قطره اشك مصنوعي برويد تا بتوانيد اين بيماري را مديريت كنيد؛ اما بهتر است بدانيد كه اين تنها راه حل نيست.

فعاليت بصري با استراحت چشم

اگر مشغول كتاب خواندن يا انجام كار هاي بصري مثل تايپ كردن و خيره شدن به مانيتور هستيد، فاصله مناسب را حتما در نظر بگيريد. چشمان خود را براي چند دقيقه ببنديد يا چندين بار به صورت مكرر آنها را باز و بسته كنيد تا اشك چشم شما در مسير درست هدايت شود.

راهكار هاي مفيد ديگر 

 • صفحه كامپيوتر خود را پايين تر از سطح چشم قرار دهيد.
 • از سيگار كشيدن و دود پرهيز كنيد.
 • از اشك مصنوعي به طور مرتب استفاده كنيد.
 • شستشوي مكرر چشم ها به خصوص با شامپو بچه
 • كمپرس آب گرم

درمان خشكي چشم

درمان خانگي خشكي چشم

قطعا اگر عفونت يا التهاب چشم شما زياد باشد، تنها راه حل مراجعه به پزشك و مصرف دارو است؛ اما خشكي جزئي چشم با درد، سوزش كم و خفيف را مي‌توانيد در خانه هم كنترل كنيد؛ دقت داشته باشيد كه گفتيم فقط كنترل! چون چشم شما يك عضو حساس و آسيب‌پذير است؛ بنابراين، براي درمان قطعي حتما بايد به پزشك مراجعه كنيد.

روغن هاي گياهي مصرف كنيد

روغن خالص و ارگانيك، يعني روغن كرچك بدون هگزا را با استفاده از قطره چشمي، در هر پلك چشم و آن هم دو بار در روز براي حفظ رطوبت چشم و كاهش قرمزي آن استفاده كنيد. همچنين مي‌توانيد پنبه‌اي را در روغن نارگيل يا روغن زيتون خيس كنيد و به مدت 15 دقيقه به طور مستقيم روي پلك هاي چشم قرار دهيد.

اسيد چرب امگا 3

اين گروه شامل غذا هاي غني از اسيد هاي چرب امگا 3 در رژيم غذايي هستند، منابع خوب اين مواد مغذي عبارتند از: ماهي هاي چرب، روغن ماهي، روغن دانه كتان، دانه كنجد، بادام و گردو؛ پس اين گروه از مواد غذايي را براي مراقبت بيشتر از چشم هاي خود فراموش نكنيد.

چشمك بزنيد ؛ هم تفريح و هم ورزش

چشمك زدن منظم شايد در ظاهر ورزش خنده‌آوري باشد اما مي‌تواند جريان اشك چشم را بهبود دهد، آن ها را مرطوب كند؛ همچنين اشك را به اطراف چشم ها پخش كند.

ژل آلوئه ورا

يك برگ آلوئه ورا را بشوييد و ژل آن را استخراج كنيد؛ اين ژل را روي يك تكه پنبه قرار دهيد و آن را به آرامي خارج از پلك خود بكشيد؛ حتما خنكي خاصي را در اين نواحي احساس خواهيد كرد.

گلاب

يك قطعه پارچه پنبه‌اي يا يك توپ پنبه‌اي را در عصاره گل رز (گلاب) خيس كرده و روي پلك هاي بسته خود قرار دهيد؛ بگذاريد اين محلول حدود 10 دقيقه بماند؛ 2 يا 3 بار در روز اين عمل را تكرار كنيد تا خودتان معجزه درماني آن را حس كنيد.

مراقب سلامتي خود باشيد؛ اين روز هاي آلوده و  به خصوص روز هاي سرد پاييز و زمستان، فرصت مناسبي براي حمله گاز ها، اسيد ها، ميكروب ها و عفونت ها به چشم هاي شما است؛ سعي كنيد هميشه هم دست ها و هم چشم هاي خود را بشوييد تا آسيب كمتري متوجه چشم هاي شما شود.


برچسب: بيماري , تغذيه , سلامتي , طب سنتي , مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۸:۵۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

از خواص كيوي چه مي دانيد؟

ميوه‌اي كه دو برابر ليمو شيرين ويتامين دارد! باورتان مي‌شود كه كيوي اين همه خاصيت داشته باشد؟ با مجله دلتا همراه باشيد.
خواص-كيوي

كيوي يك انگور بزرگ، ترش و پشمالو است كه البته به آن انگور فرنگي چيني هم مي‌گويند. انار، موز، نارنگي، پرتقال يا كيوي؟ انتخاب شما كدام است؟ اين ميوه ترش و سبز رنگ، دوست پوست، مو و زيبايي شما است؛ از اين ميوه شيك و خوشمزه مي‌توانيد در انواع ژله و دسر هاي خانگي و حتي اسموتي ها استفاده كنيد؛ مثلا تركيب اسموتي ليمو، سيب ترش و كيوي يك گزينه خوشمزه و عالي است؛ نظر شما درباره اين ميوه و خاصيت هاي آن چيست؟ با مجله دلتا همراه باشيد.

كيوي

كيوي ؛ مسافري از چين 

ميوه كيوي از كجا مي‌آيد؟ درباره تاريخچه اين ميوه چه مي‌دانيد؟ كيوي يا انگور فرنگي چيني ميوه بومي دره چانگ كيانگ چين است و كاشت آن به اواخر قرن نوزدهم بر مي‌گردد. بهتر است اين گونه بگوييم كه كيوي، ميوه ملي چين محسوب مي‌شود و چيني ها از اين ميوه براي تهيه توني ( نوعي غذاي مخصوص ) استفاده مي‌كردند. در سال 1963، اين ميوه كرك دار و پشمالو براي نخستين بار به هندوستان معرفي شد.

فوايد-كيوي-براي-پوست-و-مو

خواص كيوي ؛ ميوه زيبايي براي پوست

تا به حال ماسك كيوي را امتحان كرده‌ايد؟ اين ميوه دوست پوست و موي شما است؛ همان ويتامين  E‌ موجود در اين ميوه براي شادابي پوست و موي شما كافي است؛ جالب است بدانيد كه كيوي دو برابر ليمو شيرين ويتامين C‌ دارد. اصلا اين ميوه زيبايي با پوست و موي شما چه مي‌كند؟ با ما همراه باشيد.

شادابي پوست با ويتامين هاي كيوي

كيوي حاوي مواد مغذي مناسب براي پوست مانند ويتامين C ، E و آنتي اكسيدان است؛ اين مواد براي تقويت، شادابي و جوان‌سازي پوست بسيار ضروري هستند. ويتامين E موجود در اين ميوه، پوست را مرطوب نگه مي‌دارد. اين ماده براي بازسازي سلول هاي پوست گزينه بسيار مناسبي است.

كلاژن سازي

كلاژن يك پروتئين است كه براي سفتي و انعطاف‌پذيري پوست لازم و ضروري است؛ ويتامين C هم به وفور در اين ميوه يافت مي‌شود و يك ماده ضروري ديگر براي توليد كلاژن است؛ تمام اين ويتامين ها دست به دست هم مي‌دهند تا شما زيبا تر شويد.

پاكسازي پوست از جوش و آكنه

اسيد هاي چرب امگا 3 در كيوي در برابر بيماري هاي پوستي و سرطان از بدن محافظت مي‌كنند. همچنين اين ميوه به حفظ غشاي سالم سلولي كمك مي‌كند؛ يك ماده ضد التهاب طبيعي براي مبارزه با جوش و آكنه مي‌خواهيد؟ كيوي بخوريد. اين ميوه تمام منافذ پوست را پاكسازي مي‌كند.

مبارزه با تيرگي دور چشم

يك ورقه كيوي را روي چشم هاي خود بگذاريد و 10 تا 15 دقيقه استراحت كنيد؛ سپس كيوي را از روي صورت برداريد و صورت خود را با آب معمولي بشوييد؛ انجام اين كار به طور مداوم به روشن شدن حلقه هاي تيره چشم كمك مي‌كند.

فوايد-كيوي-براي-مو

فوايد كيوي براي مو 

زيبايي هم يك نوع بيمه است؛ مخصوصا اگر مربوط به پوست و موي شما باشد؛ همانطور كه گفتيم كيوي سرشار از ويتامين C‌ و E‌ است و جلوي ريزش موي شما را مي‌گيرد؛ اگر اگزما، شوره سر يا اختلال پوستي داريد، اين ميوه را به صورت خوراكي يا ماسك استفاده كنيد؛ اين كار التهاب پوستي موي شما را كم مي‌كند؛ همچنين، مس موجود در كيوي، رنگ طبيعي مو را حفظ كرده و از سفيد شدن زود هنگام آن جلوگيري مي‌كند.

خواص كيوي

خواص كيوي براي مقابله با بيماري ها 

افسرده هستيد؟ يبوست داريد؟ زيبايي بيشتري مي‌خواهيد؟ بسياري از اين مسائل با رژيم ميوه يا همان ميوه درماني و آن هم با مصرف كيوي آبدار، ترش و خوشمزه قابل حل است؛ امتحان كنيد؛ با فوايد كيوي بيشتر آشنا شويم.

سلامت قلب

اين ميوه به سلامت قلب شما كمك مي‌كند. ميوه كيوي كلسترول ندارد و حاوي پتاسيم (312 ميلي گرم در هر 100 گرم) است كه به رقيق شدن خون و رفع لخته آن كمك مي‌كند؛ در نتيجه، فشار خون در رگ ها كم مي‌شود. اين ميوه، سطح HDL خون را نيز بالا مي‌برد.

كيوي ؛ ميوه ضد سرطان

براي جلوگيري از سرطان، كيوي را در رژيم غذايي خود بگنجانيد؛ اين ميوه، سرشار از ويتامين C است كه راديكال هاي آزاد سرطاني را مهار مي‌كند.

بهبود دستگاه گوارش

شايد اولين گزينه در زمان دل درد و زماني كه غذاي‌تان هضم نشده است، عرق نعناع باشد؛ بهتر است بدانيد كه اين ميوه يك پروبيوتيك طبيعي است كه باعث هضم غذا و عملكرد مناسب دستگاه گوارش مي‌شود. درواقع، اين ميوه گرمسيري اكتينيدين دارد، آنزيمي كه پروتئين ها را مي‌شكند و به هضم غذا كمك مي‌كند.

درمان سرفه، گلو درد و آلرژي دهاني

مصرف بيش از حد اين ميوه ممكن است باعث احساس خارش، سوزش در دهان، ورم لب ها و زبان شود. در بعضي موارد هم ممكن است، منجر به آسم، بثورات يا خارش شديد پوستي شود.

مصرف ويتامين C موجود در اين ميوه معمولا به افرادي كه دچار بيماري هاي تنفسي مانند آسم يا سرفه مزمن هستند، توصيه مي‌شود؛ بنابراين با تركيب اين ميوه با ليمو مي‌توانيد سرماخوردگي خود را كنترل و درمان كنيد.

كنترل ديابت و قند خون

شاخص گليسمي كيوي به شدت پايين است و اين از افزايش ناگهاني سطح قند خون جلوگيري مي‌كند. به علاوه، كيوي حاوي اينوسيتول است، آنزيمي كه به كنترل سطح قند خون كمك مي‌كند.

كيوي و لاغري

كيوي ؛ ميوه لاغري

در هر 100 گرم كيوي فقط 55 كالري وجود دارد كه البته مزه ترش و شيرين متمايز آن مي‌تواند دلخواه افراد بسياري باشد. اين ميوه، حاوي فيبر حل شدني است كه باعث كاهش گرسنگي و احساس سيري در فرد مي‌شود؛ درنتيجه شما را لاغر مي‌كند.

ملين طبيعي

اين ميوه يك ملين طبيعي است كه به عنوان يك گزينه درماني مناسب براي رفع يبوست شناخته مي‌شود. مطالعات متعددي، ثابت كردند كه خوردن دو عدد كيوي در روز  براي حركات منظم روده بسيار مفيد است.

ميوه نشاط آور

حتي عطر و بوي اين ميوه هم مي‌تواند شما را آرام و شاد كند. اين ميوه مثل زعفران عمل مي‌كند و روحيه شما را تغيير مي‌دهد. اگر مشكل كم اشتهايي يا كمبود خواب داريد كه دقيقا روي خلق و خوي شما اثر مي‌گذارد؛ تا افسرده نشديد، اين ميوه را در رژيم غذايي خود بگنجانيد.

درمان پوكي استخوان

اين ميوه مقدار بالايي ويتامين K و كلسيم دارد؛ مواد معدني كه براي سلامت استخوان ها ضروري هستند. با گنجاندن اين ميوه در رژيم غذايي خود براي هميشه با پوكي استخوان خداحافظي كنيد.

درمان مشكلات كبد

كيوي يكي از بهترين گزينه هاي خوراكي براي افراد مبتلا به مشكلات كبدي است. اسموتي اين ميوه با ليمو و پرتقال، ويتامين C بيشتري دارد كه  كبد را پاكسازي مي‌كند.

كيوي ؛ ميوه مناسب براي تغذيه كودكان

اين ميوه انتخاب مناسبي براي تغذيه كودكان است. مواد مغذي موجود در اين ميوه مثلا مقدار بالاي ويتامين C و ديگر مواد معدني ضروري مانند كلسيم، منيزيم، آهن و سديم مي‌تواند براي تغذيه كودكان در حال رشد بسيار مفيد باشد.

مضرات-كيوي

مضرات مصرف بيش از حد كيوي 

اين ميوه با تمام خاصيت هايش مي‌تواند در صورت افراط و تفريط، مشكلات و بيماري هاي خاصي هم ايجاد كند؛ بنابراين در مصرف آن زياده‌روي نكنيد.

مشكلات گوارشي

در برخي موارد خاص، مصرف بيش از حد كيوي ممكن است باعث استفراغ و حالت تهوع در فرد شود.

اسهال

اگرچه كيوي به دليل ميزان بالاي فيبر، يك ملين طبيعي است اما استفاده بيش از حد اين ميوه باعث اسهال مي‌شود.

نظر شما درباره اين ميوه خوشمزه و متفاوت چيست؟ تجربه هاي ترش و شيرين خود را با صفحه سلامتي مجله ما در ميان بگذاريد.


برچسب: بيماري , تغذيه , سلامتي , ميوه درماني , مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۲۲:۴۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

درمان شوره سر با روش هاي خانگي!

شوره سر؟! دانه‌هاي برفي سفيد و كوچك مهمان پوست سر شما هستند؛ نگران زيبايي خود نباشيد، اين مشكل قابل حل است؛ با مجله دلتا همراه باشيد.
درمان-شوره-سر

شوره سر! اين دانه هاي برفي كوچولو اما دردسر ساز را مي‌توانيد در خانه خود درمان كنيد. شوره موي سر هم مثل ديگر مشكلات پوستي از جمله كهير، اگزما، جوش، آكنه و … نشان‌دهنده عملكرد نامناسب كبد و ساير بيماري ها است كه البته اين اختلال پوستي هم قابل كنترل و درمان است؛ بهتر است بدانيد كه اگر همين برفك هاي كوچولو را درمان نكنيد، مي‌تواند آسيب هاي جدي به پوست سر شما بزند و در موارد شديد باعث ريزش مو شود.

نظر شما چيست؟ واقعا اين دانه هاي برفي كوچولو روي زيبايي موي شما اينقدر تأثير گذارند؟ صفحه زيبايي و سلامتي مجله دلتا اين بار از شوره سر، علت و راهكار هاي درماني آن با شما سخن مي‌گويد.

 شوره سر

شوره سر چيست؟

شوره سر يك اختلال پوستي بسيار رايج است كه تقريبا همه افراد را درگير مي‌كند. اين بيماري يا بهتر است بگوييم كه اين دانه هاي برفي كوچولو همان سلول هاي مرده پوست سر هستند كه مي‌ريزند البته ممكن است تغييرات محيطي مثل آلودگي هوا يا تغذيه نامناسب و حتي استفاده از شامپو و رنگ مو هاي غير استاندارد هم عاملي براي دامن زدن به اين اختلال پوستي باشند.

شايد تا به حال به علت اين اختلال و راهكار هاي درمان طبيعي آن فكر نكرده باشيد و حتي ممكن است مبالغي هنگفت را در آرايشگاه ها براي بر طرف كردن اين مشكل هزينه كرده باشيد، ما براي شما راهكار هاي ساده‌ تري ارائه خواهيم كرد؛ اگر مي‌خواهيد زيباتر شويد، مجله ما را همچنان دنبال كنيد.

علت-شوره-سر

علت شوره سر

اين دانه هاي برفي كوچولو از كجا مي‌آيند؟ حتما علت هاي مختلفي براي اين مشكل وجود دارد؛ همين حالا جلوي آينه برويد، دست‌تان را لا به لاي مو هاي سرتان ببريد؛ چيزي پيدا مي‌كنيد؟ اصلا اين دانه هاي برفي را روي پوست سرتان مي‌بينيد؟ نگران نباشيد! چيزي از زيبايي شما كم نخواهد شد البته با اين درمان هاي خانگي …

 بگذاريد اول از همه علت هاي مختلف اين اختلال پوستي را بررسي كنيم؛ قطعا به درمان خانگي آن ها هم خواهيم رسيد؛ صبور باشيد و همچنان ما را دنبال كنيد.

 • پوست سر خشك
 • مشكلات عاطفي
 • محصولات آرايشي – بهداشتي آلرژي زا
 • پوست چرب سر
 • تميز كردن بيش از حد مو هاي سر
 • استرس
 • رژيم غذايي ناسالم
 • تغييرات هورموني
 • كمبود ويتامين ها
 • قارچ هاي پوستي مثل مالاسزيا
 • تغييرات فصلي و آب و هوايي
 • استفاده زياد از ژل اسپري مو

علائم-شوره-سر

علائم شوره سر

حتما براي شما هم پيش آمده است كه پوست سرتان بيش از حد خارش داشته باشد، مدام دست‌تان را لابه‌لاي موهاي‌تان ببريد و اين دانه هاي سفيد را از روي كت و لباس خود بتكانيد؛ شايد تا به حال شما اين كار ها را به صورت ناخواسته انجام مي‌داديد و نسبت به آن ها بي‌توجه بوده‌ايد اما بهتر است بدانيد كه اين يك علامت جدي براي اختلال شوره سر است.

 • خارش پوست سر
 • پوسته پوسته شدن سر
 • لكه هاي سفيد و خشك روي مو و شانه

درمان-خانگي-شوره-سر

درمان هاي خانگي براي رفع شوره سر

گاهي شامپو هاي ضد شوره بسيار مؤثر هستند اما بعضي اوقات كاري از دست آن ها هم بر نمي‌آيد؛ در اين مواقع است كه فقط بايد به درمان هاي خانگي و طب سنتي متوسل شد؛ چه مواد غذايي مي‌توانند شوره مو را درمان كنند؟ آيا شامپو هاي ضد شوره طبيعي هم براي درمان اين اختلال وجود دارند؟ اصلا بگذاريد اين گونه بپرسيم كه چه بخوريم تا مو هاي زيبا و سالم‌تري داشته باشيم؟

ماست

يك ماده طبيعي كه علاوه بر زيبا كردن پوست و موي شما شوره موي سر را هم درمان مي‌كند. براي اين منظور، ماست ساده را برداريد و آن را روي پوست سر خود بماليد. اجازه دهيد تا اين ماده لبني 20 دقيقه روي پوست سر شما بماند و سپس مو هاي خود را چند بار آبكشي كنيد.

آسپرين

با آسپرين قطعا زيبا تر خواهيد شد؛ باور كنيد. دو عدد آسپرين برداريد و آن ها را له كنيد؛ سپس پودر آن را به شامپو معمولي خود اضافه كنيد؛ هنگام شامپو كردن، اجازه دهيد اين محلول 2 دقيقه روي پوست سر باقي بماند؛ سپس مو هاي خود را آبكشي كنيد.

شامپو-ضد-شوره طبيعي

سركه سيب

كمي سركه سيب و آب را به ميزان برابر مخلوط كنيد؛ بعد از شامپو كردن مو ها، مقدار كمي از مخلوط را در كف دست خود بريزيد و آن را روي پوست سر بماليد؛ 10 تا 15 دقيقه صبر كنيد؛ سپس محلول را با آب بشوييد؛ اين روش را يك هفته يا بيشتر تكرار كنيد. البته شما مي‌توانيد از سركه سفيد هم براي اين منظور استفاده كنيد.

جوش شيرين

كمي جوش شيرين برداريد و آن را روي پوست خود بماليد؛ يك دقيقه ماساژ دهيد و سپس سرتان را بشوييد؛ اين روش را 2 هفته تكرار كنيد تا مو هاي زيبا و بدون شوره داشته باشيد.

شامپو ضد شوره طبيعي با عسل

معجزه زيبايي با عسل ارگانيك و آب تصفيه‌شده را حتما امتحان كنيد. اين ماده مغذي، ويتامين هاي A ، C و B و همچنين پتاسيم، آهن، كلسيم، فسفر و منيزيم دارد؛ تركيب آب و عسل پوست سر شما را از شر اين دانه هاي برفي نجات مي‌دهد.

رفع شوره سر با ليمو

چه درماني طبيعي تر از آبليمو براي شوره سر؟ فقط كافي است كه عصاره تازه آن را روي پوست سر خود بماليد و مو هاي خود را چند دقيقه با آن ماساژ دهيد.

آلوئه-ورا

آلوئه ورا

استفاده از ژل آلوئه‌ ورا قبل از دوش گرفتن يا حتي آب تازه و طبيعي آن روي پوست سر مي‌تواند شما را براي هميشه از شر شوره سر خلاص كند؛ بهتر است براي يك بار هم كه شده خودتان معجزه آلوئه ورا را امتحان كنيد.

آويشن

آويشن نه فقط گياه مفيد براي سرماخوردگي است بلكه يك گياه زيبايي است. 4 قاشق غذاخوري آويشن را در 2 فنجان آب جوش مخلوط كنيد؛ اجازه دهيد محلول 10 تا 15 دقيقه بجوشد. صبر كنيد تا محلول سرد شود؛ سپس مخلوط را صاف كنيد و آن را روي پوست خود بماليد و بگذاريد 5 دقيقه بماند.

تخم مرغ

2 عدد تخم مرغ را بشكنيد و زرده ها و سفيده هاي آن را مخلوط كنيد؛ اين مخلوط را روي پوست خود بريزيد و بگذاريد تا به مدت 1 ساعت بماند؛ پس از يك ساعت مو هاي تان را بشوييد؛ اين ماسك مي‌تواند علاوه بر درمان شوره سر به درخشندگي موي شما هم كمك كند.

سير و پياز

2 قاشق غذاخوري پودر سير را با 1 قاشق غذاخوري آب ليمو مخلوط و يك خمير خوب از آن تهيه كنيد و آن را روي پوست سر خود بماليد؛ بگذاريد اين محلول 35-40 دقيقه روي پوست سر شما بماند و سپس آن را با آب سرد و شامپو بشوييد. شما مي‌توانيد همين محلول را با پياز هم تهيه كنيد و آن را روي پوست سر خود قرار دهيد.

روغن-نارگيل

روغن نارگيل

قطعا روغن هاي گياهي مثل زيتون و نارگيل هم مي‌توانند شوره سر شما را بر طرف كنند. براي اين منظور، كمي روغن نارگيل را حرارت داده و پوست خود را با آن به آرامي ماساژ و اجازه دهيد يك شب بماند؛ سپس پوست سر خود را با آن بشوييد.

مخلوط زنجبيل و چغندر

شايد تا اين لحظه، نهايت درمان طبيعي و خانگي كه براي رفع شوره موي سر به ذهن شما رسيده باشد، تركيب ليمو، سير و پياز با روغن هاي گياهي باشد؛ پس بهتر است كه با عصاره جديد ضد شوره سر، يعني مخلوط زنجبيل و چغندر بيشتر آشنا شويد؛ با تركيب اين دو ماده و تهيه خمير آن مي‌توانيد براي هميشه با بيماري هاي پوستي از جمله اين اختلال پوستي خداحافظي كنيد.

روغن رزماري

روغن رزماري را با سركه مخلوط كنيد؛ پوست سر خود را با اين روغن ماساژ دهيد؛ پس از 15-20 دقيقه، مو هاي خود را آب بكشيد.

شما كدام روش را براي درمان شوره سرتان انتخاب مي‌كنيد؟ درمان هاي فوري، طبيعي يا خانگي؟ يا اينكه ترجيح مي‌دهيد، روش هاي شيميايي را امتحان كنيد؟ انتخاب با شما است و البته زيبايي حق شما است.


برچسب: بيماري , پوست و مو , تغذيه , زيبايي , سلامتي , مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۰۱:۵۲ توسط:مجله دلتا موضوع: