تعمیر لباسشویی اسلامشهر
امیر مسعودی
درج آگهی رایگان
مجله دلتا مجله دلتا .

مجله دلتا

رفع موهاي زائد بدن به شيوه خانگي

براي رفع موهاي زائد بدن از روش هاي خانگي استفاده كنيد.
رفع موهاي زائد

اين روزها رفع موهاي زائد بدن دغدغه بسياري از افراد است. از اين رو بازار ليزر موهاي زائد داغ داغ است و افراد بسياري از طريق ليزر اين مشكل را برطرف مي‌كنند. ولي عوارض ليزر هم كم نيست و به برخي افراد نمي‌سازد و ايجاد حساسيت و ناراحتي هاي پوستي مي‌كند.

پيشنهاد ما به شما براي رفع موهاي زائد ، شيوه هاي خانگي است. اين روش ها هم سالم هستند و هم اينكه هزينه زيادي نمي‌خواهند. فقط توجه كنيد كه يك بار به كار بردن هر يك از اين روش ها، جواب نمي‌دهد و براي گرفتن نتيجه مطلوب بايد چندين بار در طول هفته هاي متمادي تكرار شود.

براي آشنايي با روش هاي خانگي و سنتي رفع موهاي زائد بدن و صورت، با صفحه مد و زيبايي مجله دلتا همراه باشيد.

پياز و ريحان :

تركيب پياز و ريحان يك روش عالي براي رفع موهاي زائد است و امكان اينكه با اين روش براي هميشه از شر موهاي زائد خلاص شويد، بسيار زياد است.

چند عدد برگ ريحان تازه و پوسته دو عدد پياز را با هم خرد و تركيب كنيد. سپس آن را روي قسمت هايي از صورت كه موي زائد دارد، بگذاريد. از اين تركيب به مدت يك ماه استفاده كنيد تا به نتيجه دلخواه برسيد.

رفع موهاي زائد با عسل

عسل، ليمو و شكر :

به جاي استفاده از موم ها و كرم هاي تجاري، از تركيب عسل، ليمو و شكر كه يك موم خانگي فوق العاده است، استفاده كنيد.

۳ قاشق عسل، يك قاشق آبليمو و ۶ قاشق شكر را با هم مخلوط كنيد. آن را در ماكروويو يا روي شعله بگذاريد تا خوب حرارت ببيند و مانند ژل شود. پس از خنك شدن، لايه نازكي از آن را روي موضع مورد نظر بگذاريد و يك پارچه روي آن بكشيد. پس از چند دقيقه، موم را در جهت خلاف رشد موها بكشيد. موضع را با آب ولرم بشوييد و براي نرم شدن پوست، از محصولات نرم كننده و مرطوب كننده استفاده كنيد.

سفيده تخم مرغ، شكر و آرد ذرت

سفيده يك تخم مرغ را از زرده جدا كرده و با آرد ذرت و شكر مخلوط كنيد تا يك خمير چسبنده درست شود. اين خمير را به پشت لب زده و بگذاريد ۳۰ تا ۴۰ دقيقه بماند. سپس آن را كشيده و برداريد.

رفع موهاي زائد با زردچوبه

زردچوبه و شير

زردچوبه يكي از محصولات شگفت انگيز براي زيبايي است كه به پاكسازي موهاي زائد بدن كمك مي‌كند.

يك قاشق غذاخوري زردچوبه را با دو قاشق شير مخلوط كرده و روي حرارت ملايم بگذاريد. وقتي حالت خميري پيدا كرد، بگذاريد سرد شود. ماسك را روي محل مورد نظر زده و پس از خشك شدن آن را با مالش از پوست جدا كنيد.

توجه داشته باشيد كه رنگ اين خمير تا ۲۴ ساعت بر روي پوست باقي مي‌ماند و اگر مي‌خواهيد براي صورت استفاده كنيد، تا يك روز از منزل خارج نشويد تا رنگ آن كاملاً از بين برود.

ليمو و شكر

ليمو، شكر و مقداري آب را با هم مخلوط كنيد. سپس آن را به پشت لب زده و بگذاريد ۱۵ تا ۲۰ دقيقه روي پوست بماند. پس از گذشت اين مدت، آن را برداريد و با آب سرد بشوييد.

از اين تركيب دو بار در هفته استفاده كنيد تا به طور قابل ملاحظه اي، كاهش يافتن موها را ببينيد.

پوست گردوي سبز

ماسك پوست گردوي سبز بهترين روش طب سنتي براي رفع موهاي زائد است.

تعداد زيادي پوست گردو را بسوزانيد. يك قاشق غذاخوري خاكستر را با يك ليتر آب مخلوط كرده و بگذاريد ۱۲ ساعت بماند. سپس يك پنبه را به اين ماده آغشته كرده و به محل موهاي زائد بماليد. اين كار را چندين بار در روز و هر بار ۱۵ دقيقه تكرار كنيد.

زاج سفيد و گلاب

نصف قاشق چاي خوري پودر زاج سفيد را با ۳ قاشق سوپ خوري گلاب تركيب كنيد. چند قطره روغن زيتون به مخلوط افزوده و روي موهاي زائد بماليد. پس از ۲۰ دقيقه دوباره مخلوط را روي موضع بماليد و پس از خشك شدن آن را با آب سرد بشوييد. حتماً پس از شستن پوست، از مرطوب كننده استفاده كنيد تا پوست خشك نشود.


برچسب: مد و زيبايي،دلتا،مجله دلتا،مجله مد و زيبايي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۲۵:۴۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

فاكتور هاي انتخاب رنگ لباس

انتخاب مناسب رنگ لباس، ظاهر را آراسته تر مي‌كند.
رنگ لباس

براي برخي مهم نيست در چه فصلي از سال باشند، آن ها هميشه يك سري رنگ هاي تكراري مي‌پوشند. اما بهتر است هر كس بداند كدام رنگ لباس به او مي‌آيد تا انتخاب بهتري داشته باشد. براي اين منظور توجه كردن به مواردي از جمله رنگ پوست، رنگ مو، رنگ چشم و تركيب رنگ ها اهميت زيادي در انتخاب رنگ لباس دارد. با مد و زيبايي مجله دلتا همراه باشيد تا بهترين رنگ را براي لباس ها انتخاب كنيد.

رنگ لباس و پوست

كدام رنگ لباس به كدام رنگ پوست و مو مي‌آيد ؟

اگر مي‌خواهيد بدانيد تن رنگ پوست شما چيست، در وسط روز كه هوا كاملاً روشن است، بيرون برويد و به رگ هاي دست با دقت نگاه كنيد. اگر رنگ رگ هاي شما متمايل به آبي است، تن رنگ پوست شما سرد و اگر رگ هاي شما متمايل به سبز است، تن رنگ پوست شما گرم است.

با يك امتحان ديگر هم مي‌توانيد به سادگي بفهميد تن رنگ پوست شما چيست. براي اين كار يك لباس به رنگ صورتي و يك لباس به رنگ نارنجي انتخاب كنيد. هر دو لباس بايد از يك جنس باشند. هر دو را هم زمان روي صورت بگيريد. اگر صورتي باعث درخشان نشان دادن پوست شد، تن رنگ پوست سرد و اگر نارنجي باعث درخشان به نظر آمدن پوست شود، تن رنگ پوست گرم است.

با انجام دادن اين دو آزمايش ساده به راحتي مي‌توانيد رنگ مناسب لباس را با توجه به رنگ پوست خود انتخاب كنيد و مطمئن باشيد كه آن رنگ يا رنگ ها به شما مي‌آيد.

رنگ هاي آبي، بنفش و صورتي به پوست هايي كه تن سرد دارند و روشن هستند و رنگ هاي زرد، قرمز، نارنجي و قهوه اي به پوست هايي كه تن گرم دارند و تيره هستند، مي‌آيد.

رنگ هاي خنثي مانند سياه، خاكستري و سفيد كه ريشه هر سه يكي است، به هر رنگ پوستي مي‌آيند. اين رنگ ها از تركيب همه رنگ هايي كه در طبيعت وجود دارند، درست شده‌اند. به اين رنگ ها، رنگ هاي برنده هم مي‌گويند. رنگ هاي برنده به همه مي‌آيد و با هر رنگ پوستي چه تيره و چه روشن تركيب زيبايي به وجود مي‌آورد.

تركيب رنگ لباس

نقش تركيب رنگ در انتخاب رنگ لباس

براي تركيب رنگ ها بايد دقت كنيد رنگ هاي انتخابي با هم هماهنگ باشند. هر دو يا چند رنگي را نمي‌توان به راحتي با هم تركيب كرد.

هرگز بيشتر از سه رنگ را با هم نپوشيد. اين امر باعث مي‌شود ظاهر نامرتب و شلخته به نظر بيايد.

تا جايي كه مي‌توانيد از رنگ‌ هاي تيره در زير و از رنگ‌ هاي روشن‌ در روي لباس‌ استفاده كنيد. رنگ تيره اندام را لاغر تر نشان مي‌دهد.

استفاده از رنگ‌ هاي شاد و روشن براي شال و روسري، صورت را شاداب تر نشان مي‌دهد.

سياه و سفيد از رنگ‌هاي خنثي هستند كه مي‌توان آن ها را با هر رنگي هماهنگ كرد.

خاكستري روشن و طوسي هم از جمله رنگ‌ هايي هستند كه به همه رنگ‌ ها مي‌آيند.

از پوشيدن رنگ‌ هايي مانند بنفش و زرد، سبز و آبي، قرمز و صورتي، آبي تيره و مشكي كه خيلي به هم نزديك‌ هستند يا خيلي با هم تضاد دارند، خودداري كنيد.

اگر پوستي تيره با چشماني قهوه‌ اي داريد، مي‌توانيد قرمز و نارنجي، سبز و بژ، سبز و بنفش تيره، قرمز و مشكي، سبز و گوجه‌ اي، قرمز و خاكستري را با هم بپوشيد.

تركيب رنگ هاي بژ و سفيد، خرمايي و زرد، خاكستري و خرمايي، آبي‌ نفتي و بژ، خرمايي و سفيد شيري هم به شما مي‌آيد، اگر پوستي روشن با موهاي تيره داريد.

در صورتي كه پوست و موي شما هر دو روشن است، تركيب‌ هاي شكلاتي و قرمز، خاكستري و مشكي، سفيد و مشكي، شتري و مشكي را انتخاب كنيد.


برچسب: مد و زيبايي،دلتا،مجله دلتا،مجله مد و زيبايي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۸:۱۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

زينك پلاس و خواص شگفت انگيز آن!

 

زينك بخوريد؛ مكمل هاي روي و از جمله قرص زينك پلاس پوست و موي شما را زيباتر مي‌كنند؛ همه چيز درباره زينك؛ اينجا در مجله سلامتي؛ با ما همراه باشيد.
خواص-زينك-پلاس

با زينك پلاس و خواص بي‌نظير آن بيشتر آشنا شويد. بعد از اسيد فوليك و ب كمپلكس حالا نوبت به زينك (روي) رسيده است. زينك را تقريبا همه يك تركيب و داروي مناسب براي پوست و مو مي‌شناسند؛ درواقع زينك ( روي ) بعد از آهن يكي از ضروري ترين مكمل ها و ويتامين هاي مورد نياز بدن است؛ قطعا كمبود روي عوارض زيادي براي بدن خواهد داشت.

مصرف قرص، شربت و كپسول زينك فرقي نمي‌كند،فقط چيزي كه اهميت دارد، مصرف مداوم زينك پلاس است؛ اگر اطلاعات شما درباره خواص زينك پلاس كافي نيست، مجله دلتا را ورق بزنيد.

خواص زينك

زينك پلاس ( زينك) چيست 

در كنار تمام ويتامين ها و مكمل ها، زينك يا روي يكي از عناصر مهم و ضروري براي بدن است كه بيش از ۱۰۰ آنزيم و هورمون براي ترشح و فعال شدن نياز به آن دارند. اهميت اين منبع غذايي تا جايي است كه بيش از ۷۵ درصد مردم را با كمبود روي مواجه كرده است؛ البته اگر ميزان روي در بدن كافي نباشد، ممكن است مشكلات زيادي براي بدن ايجاد شود كه در ادامه به آنها اشاره خواهيم كرد.

خواص روي 

ويتامين مهمي كه براي پوست و مو كلاژن ساز است؛ همانطور كه گفتيم، بيش از ۱۰۰ آنزيم و هورمون براي ترشح و فعال شدن نياز به روي دارند. روي باعث تقويت سيستم ايمني بدن مي‌شود؛ درنتيجه ويروس هاي عفوني مثل سرماخوردگي به سراغ شما نمي‌آيند. اگر بدن شما با فقر يا كمبود روي مواجه شود، ممكن است علائمي مثل بد خوابي، اختلال عصبي و ريزش مو به سراغ شما بيايد.

بهترين منابع غذايي حاوي روي عبارتند از: گوشت گاو و گوساله، بادام زميني، كنجد، غذا هاي دريايي از قبيل ميگو، ماهي، صدف و تخم كدو. البته بايد به اين نكته هم توجه داشته باشيد كه مصرف طولاني مدت يا دوز بالاي مكمل روي باعث اختلال در جذب عنصر مس در بدن مي‌شود كه همين مسئله باعث كم خوني، ضعف قواي بدن و ريزش مو خواهد شد.

خواص روي

 خواص زينك پلاس  

از ميان تمام مكمل هاي دارويي قرص زينك پلاس از اهميت زيادي برخوردار است. اين مكمل غذايي حاوي عنصر روي و برخي از ويتامين ها از قبيل ويتامين هاي B، A و C است. بياييد تا با هم مهمترين خواص زينك پلاس را بررسي كنيم؛ اين ويتامين و مكمل باعث بهبود عملكرد سيستم ايمني بدن و قدرت باروري شده؛ زخم ها را ترميم مي‌كند و از طرفي باعث زيبايي و سلامت بيشتر پوست، مو و ناخن ها مي‌شود.

 • خواص زينك پلاس براي مو ، پوست و ناخن

همانطور كه گفتيم، زينك با خاصيت آنتي اكسيداني قوي كه دارد، دوست پوست، مو و ناخن شما است؛ بگذاريد اين گونه بگوييم كه با مصرف زينك زيبا تر خواهيد شد. مكمل روي اختلال هاي پوستي مثل لك پوستي، جوش و آكنه و اگزما را درمان مي‌كند و در بهبود سريع زخم هاي پوستي و ديابت بسيار مؤثر است.

يك مطالعه باليني در ميان مردان نشان داد كه مصرف روي به طور موضعي مي‌تواند ريزش مو و طاسي مردان را بر طرف كند. چون اين منبع ويتامين، خاصيت ضد باكتري و ضد التهاب دارد و به طور مستقيم روي پوست سر تأثير گذار است.

زينك و چاقي صورت

 • قرص زينك پلاس و چاقي صورت

قرص زينك پلاس به دليل اينكه مقدار زيادي ويتامين هاي گروه ب و ساير املاح معدني مفيد دارد، براي بدن و همچنين براي كساني كه مي‌خواهند صورت چاق تري داشته باشند، بسيار مفيد است.

 • زينك؛ داروي ضد تشنج

زينك يك مكمل و داروي آرام بخش است؛ مصرف قرص يا شربت زينك مي‌تواند بسياري از مشكلات عصبي، بيش فعالي يا حملات ناشي از صرع را كاهش دهد.

 • مكمل ضد سرطان

كمبود روي مي‌تواند خطر ابتلا به سرطان دهان، مري و معده را افزايش دهد، همچنين كمبود ميزان روي در خون با سرطان هاي سر، گردن، ريه، پروستات، مثانه و تخمدان در ارتباط است؛ اگر يك منبع غذايي قوي و ضد تومور هاي سرطاني مي‌خواهيد، زينك ( روي ) را انتخاب كنيد.

 • بهبود عملكرد غده تيروئيد با زينك

طبق مطالعات دانشمندان مشخص شده است كه كمبود روي با كاهش عملكرد غده تيروئيد همراه است. درواقع، روي بر عملكرد غده تيروئيد تأثير مثبت دارد. در بيماران مبتلا به كم ‎كاري تيروئيد، قرص زينك مي‎تواند سطح هورمون ‎هاي تيروئيد را در خون نرمال كند و عملكرد اين غده را بهبود بخشد.

روي

خواص زينك براي مردان ( خواص قرص زينك پلاس) 

آيا قرص زينك پلاس باعث چاقي مي‌شود؟ بله! همانطور كه گفتيم اين مكمل، چاق كننده است؛ مثلا روي عضلات بدن و صورت شما تأثير گذار است. اين ويتامين و مكمل غذايي براي مردان هم بسيار مفيد است؛ مكمل روي براي بدن پروتئين توليد مي‌كند و يك ماده كلاژن ساز است كه ريزش مو و طاسي سر آقايان را درمان مي‌كند.

غلظت روي در مايع مني به طور مثبتي با تعداد اسپرم و تحرك آن ارتباط دارد؛ روي باعث افزايش قدرت جنسي در مردان، بارداري موفق زنان و سنتز صحيح هورمون هاي جنسي مي‌شود و تعداد اسپرم آقايان را افزايش مي‌دهد.

مصرف زينك ( روي) مي‌تواند از بزرگ شدن غده پروستات در آقايان جلوگيري كند. اگر مردان با كمبود روي در بدن خود مواجه شوند، اولين آسيب ها به غده پروستات آنها وارد مي‌شود؛ درنتيجه عملكرد بيضه ها هم با اختلال مواجه خواهد شد.

خواص زينك براي زنان ( خواص قرص زينك پلاس) 

شايد براي شما جالب باشد كه بدانيد كمبود روي با اختلالات هورموني همراه است كه مي‌تواند منجر به مشكلات تخمدان، بي ‎نظمي در دوره قاعدگي و حتي ناباروري شود، مطالعات دانشمندان نشان مي‌دهد كه مصرف خوراكي روي، درد قاعدگي خانم ها را كم مي‌كند.

زينك پلاس

بهترين زمان مصرف زينك ( دوره مصرف قرص زينك پلاس ) 

بهترين زمان مصرف مكمل هاي زينك ( قرص و كپسول زينك يا شربت آن ) بعد از وعده نهار است؛ نكته مهم اين است كه در هنگام مصرف زينك يا  بعد از مصرف اين قرص از خوردن لبنيات يا شير خودداري كنيد؛ زيرا كلسيم از جذب روي جلوگيري مي‌كند؛ البته اطلاعات پزشكي درباره دوره مصرف اين مكمل ها بايد زير نظر پزشك متخصص مشخص شود.

نظر شما درباره زينك و مكمل هاي روي چيست؟ شما براي چه كاري زينك مصرف كرده‌ايد؟ استفاده از اين مكمل ها براي شما جنبه پزشكي يا زيبايي داشته است؟ منتظر نظرات شما دوستان و مخاطبان عزيز مجله دلتا هستيم.


برچسب: بيماري , دارو , سلامتي , ويتامين , مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۵۳:۳۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

خواص بومادران ؛ گياه جنگجو

يك بار ديگر طب سنتي و البته اين بار بومادران و خواص بي‌نظير آن؛ درباره اين گياه جنگجو و كهن چه مي‌دانيد؟ با مجله سلامتي همراه باشيد.
خواص-گياه-بومادران

بومادران گياه جنگنده ها است، با خواص بومادران بيشتر آشنا شويد. اين گياه قدمت دار خواص زيبايي و دارويي زيادي دارد؛ اين گياه براي جراحت و بهبود زخم ها مثل آب روي آتش است؛ البته نام علمي آن هم از آشيل ( قهرمان اساطيري يونان ) گرفته شده است. با مجله دلتا و صفحه سلامتي ما همراه باشيد تا درباره خواص بومادران بيشتر بدانيد.

خواص گياه بومادران

بومادران چيست ؟

گياه بومادران يك گياه علفي چند ساله با مزاج گرم و خشك است كه خواص دارويي و پزشكي زيادي دارد با اين گياه مي‌توانيد به جنگ بيماري ها برويد؛ نام علمي بومادران (Achillea millefolium) از نام “آشيل”، قهرمان اساطيري يونان، گرفته شده است؛ زيرا گفته مي‌شود آشيل و سربازانش در جنگ ها از بومادران براي درمان زخم ها و متوقف كردن خونريزي استفاده مي‌كردند.

مواد مغذي موجود در اين گياه انواع فلاونوئيد ها، روتين، تانين و همچنين كومارين، ساپونين، سينئول، لاكتون، اوژنول و آنتي اكسيدان هاي ديگر هستند؛ اين گياه در ايران معمولا با دو گونه بومادران زرد و سفيد موجود است.

گياه بومادران

خواص گياه بومادران 

گياه و عرق بومادران براي سلامتي بدن معجزه مي‌كند. درباره خواص بومادران هر چه بگوييم باز هم كم است. همانطور كه گفتيم، اين گياه براي جنگجويان كاربرد فراواني داشته و زخم هاي آن ها را التيام مي‌بخشيده است. اشتباه نكنيد! بومادران فقط گياه ميدان جنگ نيست؛ بسياري از عفونت هاي زنانه هم با اين گياه قابل درمان است، با ما همراه باشيد تا درباره فوايد گياه بومادران بيشتر بدانيد.

بومادران گياه ضد زخم

پاشنه آشيل وارد مي‌شود؛ همانطور كه گفتيم، اين گياه به سبب توانايي اش در التيام زخم هاي آشيل در افسانه هاي يوناني معروف شده است . جاذبه درماني اين گياه باعث شده است كه زخم ها و جاي آن ها خيلي زود برطرف شوند. همچنين گياه بومادران مي‌تواند به عنوان يك ماده رقيق كننده خون در بدن عمل كند؛ البته مصرف اين گياه جريان خون را هم تنظيم مي‌كند.

بومادران ؛ گياه زيبايي پوست

اين گياه پوست و موي شما را زيباتر مي‌كند. به منظور بهبود زخم‌ هاي چركين و آكنه و جوش هاي پوستي مي‌توانيد صورت خود را با اين گياه شستشو دهيد؛ تكرار مداوم اين كار پوست شما را درخشان تر مي‌كند. براي جلوگيري از چين و چروك از كمپرس جوشانده بومادران استفاده كنيد؛ براي درمان لك و پيس صورت هر ماه به مدت يك هفته، دمنوش بومادران بنوشيد.

درمان استرس و اضطراب

چقدر دمنوش گل گاو زبان مي‌خوريد؟ براي يك بار هم كه شده گياه بومادران را امتحان كنيد. اين گياه از زمان هاي قديم، تأثيري مستقيم روي كاهش هورمون هاي استرس داشته است؛ پس با خيال راحت و در آرامش كامل از جوشانده اين گياه استفاده كنيد.

گياه ضد التهاب

گياه بومادران التهاب قسمت هاي مختلف بدن را كاهش مي‌دهد. اگر ورم مفاصل، نقرس يا سندروم روده تحريك‌پذير داريد، از اين گياه و دمنوش آن كمك بگيريد.

سلامت دستگاه گوارش و معده

گياه بومادران و به خصوص عرق بومادران مثل عرق نعناع دوست معده و دستگاه گوارش شما است. اين گياه دارويي به تحريك ترشح آنزيم هاي گوارشي و صفرا معروف است كه مي‌تواند روند گوارش را سرعت بخشد و علائم يبوست، نفخ معده و اسهال را كاهش دهد.

گياه ضد فشار خون

اگر فشار خون‌تان بالا است؛ بومادران مصرف كنيد. مصرف منظم عرق بومادران يا چاي و دمنوش آن مي‌تواند به تعديل فشار خون كمك كند . همچنين مصرف روزانه اين گياه، مي‌تواند خطر ابتلا به آترواسكلروز، حمله قلبي و سكته را كاهش دهد.

خواص بومادران

خواص بومادران براي سرماخوردگي

چاي و دمنوش بومادران از دوران باستان براي درمان سرماخوردگي و تب استفاده مي‌شده است. گياه بومادران منافذ و عروق خوني را باز مي‌كند و باعث دفع سموم بدن از طريق تعريق مي‌شود.

 بگذاريد اين گونه بگوييم كه گياه ضد التهاب بومادران مثل يك آنتي بيوتيك طبيعي عمل كرده و تمام عفونت هاي ويروسي بدن ( سرماخوردگي و آنفولانزا) را برطرف مي‌كند؛ همچنين مصرف اين گياه در كنار دمنوش هاي گياهي ديگر سرفه را درمان مي‌كند؛ براي درمان عطسه هاي زياد و آبريزش بيني از تركيب چاي بومادران، نعناع و آقطي استفاده كنيد.

خواص بومادران براي قند خون

بومادران ديابت را كنترل و درمان مي‌كند. اينولين از انواع قند است كه در سبزيجات، ميوه ها و گياهاني مثل گل بومادران يافت مي‌شود؛ اين ماده عملكردي مشابه فيبر دارد و تفاوت آن با ساير كربوهيدرات ها اين است كه به جاي گلوكز، فروكتوز توليد مي‌كند.

عرق بومادران براي لاغري

هرچه كه بخواهيد از اين گياه بر مي‌آيد؛ اگر مي‌خواهيد يك رژيم لاغري را شروع كنيد، دمنوش بومادران را امتحان كنيد. اين گياه ادرار آور است و سوخت و ساز بدن را افزايش مي‌دهد. از طريق مصرف اين گياه، نه فقط سموم بدن را دفع مي‌كنيد بلكه لاغر تر خواهيد شد.

سلامت كبد و كليه

در طب سنتي چيني، از گياه بومادران براي مشكلات و اختلال هاي مربوط به طحال، كليه و كبد استفاده مي‌شده است؛ در فرهنگ چيني مصرف بومادران باعث توليد انرژي حياتي بدن مي‌شود.

خواص گياه بومادران

خواص بومادران براي خانم ها ( گياه و عرق بومادران براي زنان) 

همانطور كه گفتيم، اين گياه فقط مخصوص آقايان و سربازان جنگي نيست! بومادران براي خانم ها معجزه مي‌كند؛ عفونت هاي زنانه، كيست و تنبلي تخمدان با اين گياه قابل درمان است. بياييد تا با هم درباره خواص بومادران بيشتر بخوانيم:

آمنوره و كاهش درد هاي قاعدگي خانم ها

گياه بومادران آمنوره ( فقدان قاعدگي) خانم ها را برطرف مي‌كند؛ همچنين استفاده از عرق بومادران يا گياه آن به صورت چاي يا دمنوش مي‌تواند درد هاي قاعدگي خانم ها را كاهش دهد؛ همچنين اين گياه بيماري ها و مشكلات مربوط به تخمدان و رحم خانم ها را درمان مي‌كند.

كاهش تورم سينه با عرق بومادران

عرق و گياه بومادران براي سلامت مادران شيرده و به طور كلي خانم ها بسيار مؤثر است؛ اگر سينه هاي شما شير بسيار زيادي توليد مي‌كند تا جايي كه اين مسئله براي‎تان دردناك است، مصرف خوراكي يا استفاده موضعي اين گياه اين علائم را از بين مي‌برد.

تعادل هورمون هاي زنانه

هورمون هاي زنانه معمولا در زمان قاعدگي خانم ها يا در اثر بارداري و زايمان دچار به هم ريختگي مي‌شوند؛ بومادران اين مشكل خانم ها را حل مي‌كند؛ به خانم ها توصيه مي‌شود در اين دوران، از دمنوش و چاي بومادران استفاده كنند تا ضمن تعادل هورمون ها آرامش بيشتري داشته باشند و سيستم عصبي آن ها تنظيم شود.

خواص بومادران براي عفونت زنان

عفونت هاي رحم و مثانه داريد؟ يك معجون گياهي مقوي و درمانگر را به شما معرفي مي‌كنيم. گل بومادران، تخم گشنيز، بلوط، گل بابونه و زيره كرمان از هر كدام ۵ گرم به صورت نيم‌كوب مخلوط كنيد، هر روز صبح و شب يك قاشق غذاخوري در يك استكان آب جوش دم كرده و پس از ۲۰ دقيقه آن را صاف كنيد و بنوشيد.

طرز تهيه دمنوش و چاي بومادران 

براي تهيه دمنوش بومادران يك قاشق چاي‌خوري از سرشاخه‌ هاي گلدار بومادران را در يك ليوان آب جوش بريزيد و به مدت بيست دقيقه آن را روي شعله غير مستقيم قرار دهيد، پس از صاف كردن، آن را با عسل شيرين و ميل كنيد.

خواص گياه بومادران

نظر شما درباره گياهان دارويي و طب سنتي چيست؟ تا به حال از دمنوش و چاي بومادران يا عرق اين گياه استفاده كرده‌ايد؟ تجربه هاي خود را با ما در ميان بگذاريد.


برچسب: بيماري , تغذيه , سلامتي , طب سنتي , مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۸:۵۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

خواص بهار نارنج را حتما بخوانيد!

بهار نارنج؛ يك نفس عميق بكشيد تا عطر شكوفه هاي نارنج را بيشتر احساس كنيد؛ درباره خواص بهار نارنج چه مي‌دانيد؟ با مجله سلامتي همراه باشيد.
خواص-بهار-نارنج

بهار نارنج را دست كم نگيريد! خواص بهار نارنج را مي‌دانيد؟ بعد از نارنج خوشبو و معطر حالا نوبت به شكوفه هاي خوش رنگ و لعاب بهار نارنج رسيده است؛ دمنوش و چاي با اين گل هاي معطر مي‌تواند بسياري از بيماري هاي شما را درمان كند. از روغن و عرق بهار نارنج گرفته تا ميوه آن پر از خاصيت است؛ يك عصر پاييزي دلپذير را با بهار نارنج و مجله دلتا بگذرانيد.

خواص بهار نارنج

بهار نارنج چيست 

گياهي با طبع گرم كه ويتامين هاي مختلف مثل ويتامين c و d دارد، بهار نارنج همان شكوفه درخت نارنج است كه در فصل بهار اين درخت را زيبا تر مي‌كند البته در پاييز و زمستان بايد منتظر ميوه نارنج باشيد؛ ميوه، گل و برگ اين گياه پر از خاصيت است؛ فقط كافي است اين شكوفه هاي كوچك را تصور كنيد، در دستان خود گرفته و كمي بو بكشيد تا از عطر آن ها مست شويد.

جالب است بدانيد كه شكوفه درخت نارنج در عطرسازي و ساختن اسانس، انواع نوشيدني هاي فصلي و عرق هاي گياهي و همچنين در تهيه مربا، گز، سوهان و … كاربرد بسيار زيادي دارد.

خواص بهار نارنج 

دمنوش بهار نارنج براي چي خوبه؟ همانطور كه گفتيم، گياه، برگ و گل نارنج همچنين شكوفه ها و عرق بهار نارنج تا خود ميوه نارنج پر از خاصيت هستند، بهار نارنج  معده را تقويت مي‌كند، تپش قلب را منظم كرده و از تشنج و حمله قلبي جلوگيري مي‌كند. اگر مي‌خواهيد درباره خواص درماني و زيبايي بهار نارنج بيشتر بدانيد، همچنان ما را همراهي كنيد.

خواص بهار نارنج براي اعصاب

ديازپام طبيعي مي‌خواهيد؟ عرق بهار نارنج يا دمنوش آن را امتحان كنيد. اين گياه مثل گل گاو زبان خاصيت آرام بخشي دارد و مثل زعفران نشاط آور است. اگر شب ها بي‌خواب هستيد يا مشكلات عصبي داريد، برگ ها و گل هاي اين گياه به كمك شما مي‌آيند. بهار نارنج سيستم عصبي بدن شما را تقويت مي‌كند؛ درنتيجه سردرد هاي عصبي، ميگرن، تشنج و حتي حمله قلبي را كاهش مي‌دهد.

دمنوش و گل بهار نارنج براي برطرف كردن قولنج هاي عصبي هم بسيار مفيد است. همچنين اگر مشكلات كليوي داريد، از مخلوط آب كرفس و عرق بهار نارنج براي دفع سنگ كليه و مثانه استفاده كنيد.

دمنوش بهار نارنج

خواص بهار نارنج براي لاغري ( دمنوش و گل بهار نارنج )

دمنوش و چاي بهار نارنج در كنار آب نارنج مي‌تواند در لاغري شما تأثير گذار باشد. آلكالوئيد سينافين موجود در بهار نارنج و ميوه آن باعث افزايش متابوليسم بدن شده و اشتها را كاهش مي‌دهد البته در كنار استفاده از اين دمنوش هاي گياهي لاغر كننده بايد ورزش هم بكنيد.

خواص بهار نارنج براي پوست

نارنج را بايد ميوه لاغري و زيبايي بناميم. شايد براي‌تان جالب باشد كه بدانيد عصاره نارنج در برطرف كردن تيرگي و سياهي دور چشم موثر است. همچنين آب و عصاره اين گياه مي‌تواند به درخشندگي و صافي پوست صورت كمك كند.

از عرق و دمنوش بهار نارنج مي‌توان به عنوان يك تونر آرايشي بسيار عالي براي پوست هاي چرب استفاده كرد؛ شما مي‌توانيد از اين عصاره به صورت استعمال خارجي استفاده يا حتي آن را به صورت روزانه ميل كنيد. مصرف اين نوشيدني هم مثل آب سيب پوست را صاف و درخشان مي‌كند و علاوه بر اينكه لك ها و جوش هاي پوستي را از بين مي‌برد، به رفع چين و چروك زير چشم هم بسيار كمك مي‌كند.

گياه اشتها آور

بهار نارنج يك گياه اشتها آور است؛ از اين به بعد در كنار نعناع مي‌توانيد براي درمان درد هاي شكمي، نفخ، اسپاسم و سوء هاضمه سراغ اين گياه برويد. مصرف يك فنجان عرق بهار نارنج يا دمنوش و چاي اين گياه قبل از غذا مي‌تواند علاوه بر باز شدن اشتها ناراحتي هاي معده را هم درمان كند البته مراقب خوراك و غذاي تان هم باشيد تا دوباره چاق نشويد.

گياه ضد سرطان

بهار نارنج هم مثل چاي سبز و ديگر گياهان دارويي آنتي اكسيدان هاي فراواني دارد كه از بدن در برابر راديكال هاي آزاد محافظت مي‌كنند، دمنوش بهار نارنج خاصيت ضد التهاب و ضد آلرژي دارد؛ بنابراين با مصرف چاي و دمنوش اين گياه براي هميشه با سرطان خداحافظي كنيد.

بهار نارنج چيست

خواص بهار نارنج براي خانم ها ( عرق بهار نارنج )

شايد اولين و مناسب ترين گزينه براي تسكين درد هاي قاعدگي و مشكلات مربوط به يائسگي خانم ها طب سنتي و استفاده از گياهان دارويي باشد؛ در اين ميان دمنوش و چاي بهار نارنج و عرق آن هم از اين قاعده مستثني نيستند.

معمولا تغييرات هورموني در دوران پريودي خانم ها با استرس، اضطراب و ناراحتي هاي روحي و عصبي همراه است كه در اكثر خانم ها اين آشفتگي ها با گريه كردن يا واكنش هاي هيجاني تند تخليه مي‌شود؛ اين بار به جاي مصرف دارو و مسكن هاي شيميايي، دمنوش هاي گياهي از جمله عرق بهار نارنج را امتحان كنيد.

طبق مطالعات دانشمندان، عرق بهار نارنج، استرس و واكنش هاي عصبي بيماران را دفع و از اين نظر مثل يك ديازپام قوي عمل مي‌كند؛ با مصرف روزانه اين دمنوش و عرق گياهي، ريتم و ضربان قلب شما به حالت نرمال باز خواهد گشت؛ چه آرامشي بالاتر از اين؟

همچنين اين گياه مقوي، فشار خون را تنظيم مي‌كند و ضمن كاهش علائم يائسگي، درد هاي مربوط به سينه را ( سيكل قاعدگي ) خانم ها را تسكين مي‌دهد.

خواص بهار نارنج

طريقه مصرف بهار نارنج 

درباره خواص دمنوش و چاي بهار نارنج در مقاله‌اي مجزا صحبت خواهيم كرد اما فعلا همين قدر بدانيد كه دمنوش و عرق بهار نارنج با گل محمدي، ليمو و دارچين مي‌تواند براي زيبايي و سلامتي بدن شما معجزه كند!

براي تهيه عصاره جادويي بهار نارنج، فقط كافي است ۱۰ گرم از گل و شكوفه بهار نارنج را در دو ليوان آب جوش بريزيد و به مدت ۲۰ دقيقه آن را بجوشانيد، سپس آن را صاف رد كرده و همراه با يك قاشق سوپ‌خوري عسل ميل كنيد؛ شايد اولين تأثير اين تركيب جادويي، درمان بي‌خوابي و سرفه هاي شبانه باشد.

حالا مي‌توانيد چشم هاي خود را دوباره ببنديد و از عطر و بوي بهار نارنج دوباره مست شويد البته با اين تفاوت كه اين بار خواص و مضرات اين گياه را هم مي‌دانيد.


برچسب: بيماري , تغذيه , سلامتي , طب سنتي , مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۲۸:۵۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

درمان گياهي سل ؛ مگه ميشه؟

بيماري سل و عفونت ريه را جدي بگيريد! اين بيماري كشنده با تشخيص زود هنگام قابل كنترل و درمان است؛ مجله سلامتي اين بار از درمان هاي گياهي و خانگي بيماري سل با شما سخن مي‌گويد؛ با ما همراه باشيد.
درمان-گياهي-سل

درمان گياهي سل؟! درباره بيماري سل چه مي‌دانيد؟ يك بيماري عفوني كه اول از همه روي ريه ها تأثير مستقيم مي‌گذارد. اهميت اين بيماري تا جايي است كه در جهان به عنوان دومين بيماري مرگبار و كشنده شناخته شده است.

چرا سل مي‌گيريم؟ وجود باكتري مهمترين علت ابتلا به اين بيماري است. البته مصرف دخانيات و سيگار هم تأثير مرگبار خودش را روي ريه ها مي‌گذارد؛ اين بيماري هم مثل سرماخوردگي و آنفولانزا قابل كنترل و درمان است؛ مجله دلتا شما را با درمان گياهي سل بيشتر آشنا مي‌كند؛ با ما همراه باشيد.

درمان گياهي سل

بيماري سل چيست؟ 

سل يك بيماري عفوني شايع و مرگبار است؛ اين بيماري به طور معمول، توسط گونه‌ هاي مختلف مايكوباكتريا در بدن ايجاد مي‌شود. البته اگر فردي به عفونت ويروسي سل مبتلا باشد، از طريق سرفه و عطسه بزاق خود را به هوا منتقل مي‌كند و به اين ترتيب، ويروس ها در هوا پخش مي‌شوند.

 انواع سل 

به طور كلي، دو نوع عفونت سل وجود دارد: پنهان و فعال؛ در حالت اول ( سل پنهان) باكتري در بدن به ‌شكل غير فعال باقي مي‌ماند. اين نوع سل هيچ نشانه‌اي ندارد و مسري هم نيست اما ممكن است به نوع فعال تبديل شود؛ حالت دوم يا سل فعال باكتري فعال است و نشانه‌ هاي سل در بيمار ديده مي‌شوند؛ اين نوع سل مسري است و به ديگران سرايت مي‌كند.

نكته جالب توجه اين است كه حدود يك‌ سوم از جمعيت جهان مبتلا به سل پنهان هستند. ۱۰ درصد از موارد سل پنهان به نوع فعال آن تبديل مي‌شوند. اما خطر ابتلا به آن در افرادي كه سيستم ايمني ضعيفي دارند ( مثل بيماران مبتلا به ايدز، سوء تغذيه يا افراد سيگاري) بيشتر است.

درمان گياهي سل

علائم بيماري سل 

سل پنهان هيچ‌ گونه علائمي ندارد، اما علائم سل فعال معمولا با اين موارد قابل تشخيص است:

 • سرفه ( گاهي ‌اوقات همراه با مخاط يا خون)
 • تب و لرز
 • خستگي
 • كاهش وزن
 • از دست دادن اشتها
 • تعريق شبانه

تشخيص بيماري ( ويروس سل ) 

تشخيص بيماري سل از طريق استروسكوپ و گوش دادن به صداي ريه ها امكان‌پذير است يا در موارد ديگر با آزمايش هاي پوستي مخصوص و تزريق دارو به بازو انجام مي‌شود.

درمان گياهي سل

درمان بيماري سل 

اين بيماري به طور معمول، دو راه درمان دارد، استفاده از دارو هاي شيميايي يا درمان گياهي سل؛ البته اينكه كدام راه درماني براي شما مناسب است، به تشخيص پزشك ( ميزان عفونت ريه ها، مغز و كليه) بستگي دارد اما معمولا در موارد شديد آنتي بيوتيك يا واكسن سل به بيمار تجويز مي‌شود البته در برخي موارد بسيار حاد از حمله باكتري و ويروس سل ممكن است كار به شيمي درماني هم بكشد.

درمان گياهي سل ( درمان قطعي و خانگي سل ) 

درمان سل در منزل هم امكان‌پذير است؛ البته بيشتر اين موارد كه در ادامه به آنها اشاره خواهيم كرد، براي پيشگيري از ابتلا به اين بيماري مناسب تر هستند؛ با ما همراه باشيد تا با درمان گياهي سل در خانه بيشتر آشنا شويد.

چاي سبز

چاي سبز يك عصاره جادويي است كه نه فقط بيماري سل بلكه بسياري از بيماري هاي ديگر را هم درمان مي‌كند. اين نوشيدني با آنتي اكسيدان هاي بالايي كه دارد، سيستم ايمني بدن را تقويت مي‌كند. چاي سبز شامل تركيبات پلي فنل است كه از تكثير باكتري در بدن جلوگيري خواهد كرد؛ با مصرف روزانه چاي سبز از شر عفونت هاي ويروسي سل خلاص خواهيد شد.

نعناع

شايد اولين گزينه‌اي كه درباره خواص نعناع ( سبزي خوردن مقوي و پر خاصيت) به ذهن برسد، افزايش تمركز و قدرت حافظه باشد. نعناع به علت خواص ضد باكتري و ضد التهابي كه دارد، براي درمان بيماري سل بسيار مفيد است.

بگذاريد اين گونه بگوييم كه نعناع غذاي ريه هاي شما است. نعناع به حل مخاط و احياي ارگان هاي بدن كمك ميكند؛ براي اين منظور، فقط كافي است، مخلوط يك قاشق چاي‌خوري آب نعناع همراه دو قاشق چاي‌خوري عسل، سركه و نصف فنجان آب هويج را مخلوط و به صورت روزانه مصرف كنيد.

درمان سل با سير

سير سرشار از اسيد سولفوريك است كه ميكروب و عفونت هاي سل را از بين مي‌برد .همچنين آليسين موجود در اين ماده غذايي خاصيت ضد باكتري و ويروس كشي قوي دارد، پس با اين ماده غذايي مي‎توانيد به جنگ ويروس سل برويد.

براي تهيه اين معجون گياهي خانگي، مخلوط نيمي از قاشق چاي‌خوري سير له شده و يك ليوان شير همراه با چهار فنجان آب را روي شعله قرار دهيد تا يك چهارم از حجم آن كم شود، اين معجون خانگي ضد سل بايد سه بار در روز مصرف شود. همچنين شما مي‌توانيد هنگام خواب، چند قطره آب سير را به يك ليوان شير گرم اضافه كنيد و قبل از خواب اين عصاره جادويي را ميل كنيد.

فلفل سياه

ادويه ها به درمان بيماري سل كمك مي‌كنند. اگر براي ريه هاي خودتان يك جاروبرقي طبيعي مي‎خواهيد، فلفل سياه در خدمت شما است. اين ادويه جادويي، به پاك شدن ريه ها كمك و التهاب و درد قفسه سينه را كم مي‌كند.

براي درمان سل، ده دانه فلفل سياه را با كره حرارت دهيد و به آن كمي پودر غوره اضافه كنيد، اجازه دهيد تا مخلوط سرد شود و سپس اين معجون گياهي و خانگي را كم كم و در طول روز ميل كنيد.

گردو

گردو به عنوان يك منبع غذايي قدرتمند عمل مي‌كند و در درمان سل و تقويت سيستم ايمني بدن بسيار مؤثر است. براي كنترل و درمان بيماري سل، از تركيب دو قاشق چاي‌خوري پودر گردو خرد شده، يك قاشق چاي‌خوري رب سير و كره استفاده كنيد. اين تركيب مقوي بايد به صورت روزانه مصرف شود.

سل چيست

ميوه و سبزي براي درمان سل مفيد است؟ 

ميوه و سبزيجات نه فقط براي درمان بيماري سل بلكه براي درمان هزار و يك درد مفيد هستند. اگر به بيماري سل مبتلا شده‌ايد، مصرف اين ميوه و سبزيجات تازه را فراموش نكنيد، معمولا گيلاس، هويج، فلفل دلمه اي، كدو حلوايي و گوجه فرنگي به درمان بيماري سل كمك مي‌كند.

موز

موز يك منبع عالي از مواد مغذي، كلسيم و پتاسيم است كه مي‌تواند به تقويت سيستم ايمني بدن و درمان بيماري سل كمك كند. همچنين اين ميوه سرفه و تب را كاهش مي‌دهد. براي تهيه معجون ميوه خانگي، يك موز رسيده را به صورت خمير درآوريد و با يك فنجان آب نارگيل، نصف فنجان ماست و يك قاشق چاي‌خوري عسل مخلوط كرده و دو بار در روز مصرف كنيد.

انگور هندي

انگور هندي به دليل خاصيت ضد التهابي و ضد باكتريايي كه دارد، مي‌تواند به عنوان يك ميوه ضد باكتري عمل كند. مخلوط آب دانه هاي انگور طبيعي با يك قاشق غذاخوري عسل و استفاده از اين تركيب به صورت ناشتا و با معده خالي مي‌تواند ويروس و عفونت هاي ريه را برطرف كند.

پرتقال

پرتقال به عنوان يك منبع غني از ويتامين c مي‌تواند عفونت هاي انواع مختلف از بيماري سل را برطرف كند. آب پرتقال با افزايش سطح ايمني بدن باعث مقاومت در برابر بيماري هاي عفوني از جمله سل مي‌شود. براي درمان سل، مخلوط آب پرتقال، نمك و عسل را امتحان كنيد.

سل چيست

پيشگيري از بيماري سل 

در كنار درمان گياهي سل و مواد غذايي خانگي و مفيد، پرهيز غذايي هم لازم است؛ شايد اولين گزينه ها سيگار و الكل باشند كه بهتر است كم كم كنار گذاشته شوند؛ براي پيشگيري از بيماري سل چه بايد كرد؟

 • كشيدن سيگار و قليان با هر نوع تنباكو ممنوع!
 • الكل ننوشيد تا از آسيب هاي كبدي در امان بمانيد.
 • مصرف قهوه و ساير نوشيدني‌ هاي كافئين‌ دار را كم كنيد.
 • از مصرف چربي‌ و گوشت‌ هاي قرمز با كلسترول بالا خودداري كنيد و به جاي آن از انواع لوبيا، پنير سويا و ماهي استفاده كنيد.

نظر شما درباره اين بيماري عفوني چيست؟ كدام يك از اين درمان هاي گياهي و خانگي را براي بيماري سل بيشتر مي‌پسنديد؟ مجله دلتا پزشك خانواده شما است.


برچسب: بيماري , تغذيه , سلامتي , طب سنتي , مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۴:۳۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

خواص زعفران ؛ طلاي سرخ ضد افسردگي

طلاي سرخ بخوريد! درباره خواص زعفران چه مي‌دانيد؟ بگذاريد اين گونه بگوييم كه زعفران فقط گياه ضد افسردگي نيست! با مجله سلامتي همراه باشيد.
خواص-زعفران

تقريبا همه افراد با خواص زعفران آشنايي دارند، اولين چيزي كه با شنيدن نام طلاي سرخ به ذهن شما مي‌آيد، چيست؟ شايد در ميان عامه مردم زعفران بيشتر به عنوان گياه ضد افسردگي شناخته شده باشد اما تمام خاصيت و فايده زعفران همين نيست!

دمنوش و چاي با گل زعفران انرژي شما را زياد مي‌كند، همچنين اين گياه در كنار ديگر گياهان دارويي مثل آويشن، گل گاو زبان، پونه و … مي‌تواند شما را لاغر تر كند؛ با مجله دلتا همراه باشيد تا درباره خواص زعفران اطلاعات بيشتري به دست آوريد.

خواص زعفران

زعفران چيست؟ ( آشنايي با گياه و گل زعفران)

زعفران گياهي كوچك و چند ساله متعلق به خانواده زنبق و به ارتفاع ۱۰ تا ۳۰ سانتي‌متر است. از وسط برگ هاي اين گياه يا طلاي سرخ پرخاصيت، ساقه گلدار و بلندي خارج شده است كه عصاره زعفران دقيقا از همين جا به دست مي‌آيد. گل هاي زعفران شش گلبرگي و به رنگ بنفش يا ارغواني هستند، در ادامه با فوايد زعفران بيشتر آشنا مي‌شويم.

چاي زعفران

خواص زعفران چيست؟ 

از هزاران سال پيش، استفاده از اين گياه يا طلاي سرخ كاربرد داشته است. زعفران و دم كرده گل آن براي درمان سرفه، سرماخوردگي، بيماري هاي معده، بي خوابي، خونريزي رحمي، قاعدگي و بيماري هاي قلبي بسيار مفيد است. درباره خواص زعفران هرچه بگوييم باز هم كم است، با ما همراه باشيد.

 • خواص زعفران براي لاغري

مگر مي‌شود از خير چاي و دمنوش زعفران گذشت! گل زعفران براي لاغري و تناسب اندام شما گل مي‌كارد! تا به حال از دم كرده اين گياه استفاده كرده‌ايد؟ لاغري با زعفران خواب و رؤيا نيست! بهتر است براي يك بار هم كه شده در كنار تمام معجون ها و تركيب هاي لاغري مثل آب كرفس، عسل و دارچين، سير و عسل، چاي سبز و ليمو و … دمنوش عسل و زعفران را هم امتحان كنيد.

 • خواص زعفران براي پوست و مو ( خواص عسل و زعفران)

زعفران دوست پوست و موي شما است، تا به حال از ماسك زعفران و عسل استفاده كرده‌ايد؟ عصاره اين گياه درمان كننده آكنه و جوش هاي پوستي است.

اگر پوست سالم و درخشان تري مي‌خواهيد، ۴ تا ۵ رشته از گياه زعفران را براي دو تا سه ساعت در مقداري آب خيس كنيد. پس از آن عصاره تهيه شده را روي پوست خود بماليد البته مي‌توانيد به اين تركيب به عنوان يك ماسك خانگي كمي عسل يا جوشانده برگ ريحان هم اضافه كنيد؛ بعد از ۵ دقيقه صورت خود را با آب بشوييد؛ بدين ترتيب با آكنه، جوش، لك پوستي و كك و مك صورت خود خداحافظي مي‎كنيد. همچنين مخلوط زعفران با شيرين بيان مي‎تواند بيماري هاي موي شما مثل موخوره، طاسي يا ريزش مو را هم برطرف كند.

 • زعفران ؛ گياه ضد سرطان

آنتي اكسيدان هاي طبيعي زعفران مثل چاي سبز معجزه مي‌كند! بهتر است طلاي سرخ را به عنوان گياه ضد سرطان معرفي كنيم؛ اين گياه با راديكال هاي آزاد مبارزه مي‌كند، اين گونه بگوييم كه زعفران سلول هاي سرطاني را مثل يك بمب نابود مي‌كند.

 • خواص زعفران براي قلب

زعفران مقوي قلب است و به دليل پتاسيم فراوانش باعث كنترل ضربان قلب مي‌شود، يك فنجان دمنوش يا چاي زعفران مي‌تواند شادي‌آور و تسكين دهنده روح باشد و مثل گل گاو زبان يا ساير گياهان دارويي شما را آرام كند.

 •  خواص زعفران دم كرده ؛ گياه ضد افسردگي

مصرف چاي زعفران يا دمنوش آن مي‌تواند افسردگي را تا حد زيادي درمان كند. زعفران با تركيبات خاصي كه دارد، به عنوان يك گياه شادي‌آور شناخته شده است؛ اگر خسته، بي حال و كم انرژي هستيد، از اين به بعد دمنوش زعفران را فراموش نكنيد.

 • تقويت بينايي

بر اساس تحقيق دانشمندان در استراليا، زعفران يك عنصر كليدي براي درمان بيماري هاي چشم مثل ماكولار است؛ دم كرده اين گياه تا حد زيادي مي‌تواند بينايي افراد را تقويت كند.

فوايد زعفران براي زنان

فوايد زعفران براي مردان

زعفران براي آقايان معجزه مي‌كند. دمنوش و چاي زعفران اسپرم آقايان را تقويت و مشكلات جنسي آنها را برطرف خواهد كرد. درواقع، مصرف زعفران باعث تقويت نيروي جنسي در مردان و زنان مي‌شود؛ فرقي نمي‌كند كه شما دمنوش يا شربت زعفران ميل كنيد، چيزي كه اهميت دارد اين است كه تأثير اين گياه كمتر از دارو هاي شيميايي نيست.

فوايد زعفران براي زنان

پزشكان به خانم ها توصيه مي‌كنند كه براي جبران كمبود آهن به خصوص در دوران قاعدگي، در وعده هاي غذايي خود از زعفران به عنوان يك ادويه ثابت غذايي استفاده كنند.

 •  خواص زعفران براي قاعدگي

درواقع، زعفران يك گياه قاعده آور است؛ استفاده از دم كرده اين گياه و مصرف آن به صورت روزانه ( دو تا سه فنجان) اختلالات قاعدگي را برطرف مي‌كند، زعفران قاعدگي را تحريك كرده و درد كمر ناشي از اختلال هورموني را در خانم ها كم مي‌كند.

خواص زعفران

مضرات زعفران در بارداري 

سقط جنين؛ اولين زنگ خطر مصرف بيش از حد زعفران براي خانم هاي باردار است. درواقع، زعفران هم مثل هر گياه دارويي ديگري در كنار تمام فوايدي كه دارد، مي‌تواند ضرر هم داشته باشد؛ بنابراين از مصرف بيش از حد اين گياه خودداري كنيد تا گرفتار سرگيجه ناگهاني، اسهال و استفراغ، بي‌حالي و رنگ پريدگي و سردرد نشويد.

نظر شما درباره اين طلاي سرخ و پر خاصيت چيست؟ تا به حال دمنوش و چاي زعفران ميل كرده‌ايد؟ به يك بار امتحان كردنش نمي‌ارزد؟ نوش جان!


برچسب: بيماري , تغذيه , سلامتي , طب سنتي , مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۰۵:۲۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

علائم سرطان دهان چيست؟

سرطان دهان؛ يك سرطان نادر اما كشنده! سيگار نكشيد، سرطان دهان مي‌گيريد! درباره سرطان دهان و علائم آن چه مي‎دانيد؟ با مجله سلامتي همراه باشيد.
علائم-سرطان-دهان

سرطان دهان چيست؟ علائم سرطان دهان را مي‌شناسيد؟ شايد شنيدن نام اين بيماري تعجب‌آور باشد اما از ميان سرطان هاي مختلف مثل سرطان سينه، سرطان پروستات، سرطان خون و … اين بيماري يك سرطان نادر اما مهم و خطرناك است؛ اگر سيگار مي‌كشيد يا اينكه كوچك‌ترين نكات بهداشتي مربوط به دهان و دندان را رعايت نمي‌كنيد، منتظر اين مهمان ناخوانده يعني سرطان دهان باشيد؛ مجله دلتا اين بار از سرطان دهان با شما سخن مي‌گويد.

علائم سرطان دهان

سرطان دهان چيست؟ 

حمله سلول هاي سرطاني به دهان را جدي بگيريد! در سرطان دهان، رشد سلول‌ ها داخل دهان زخمي ايجاد مي‌كند كه به راحتي بهبود پيدا نمي‌كند، يكي از دلايل عمده اين بيماري ممكن است رعايت نكردن بهداشت دهان و دندان باشد.

درواقع، سرطان دهان يكي از انواع سرطان هاي كشنده است كه مربوط به سرطان‌ هاي سر و گردن مثل سرطان گلو مي‌شود و ممكن است در هر يك از بخش ‌هاي حفره‌ دهاني به وجود بيايد.  بيشتر سرطان‌ هاي دهاني از ناحيه زبان و كف دهان آغاز مي‌شوند.

اين نوع سرطان معمولا از طريق دستگاه لنفاوي پخش مي‌شود؛ سلول‌ هاي سرطاني كه وارد دستگاه لنفاوي مي‌شوند، توسط مايعي شفاف و رقيق كه لنف ناميده مي‌شود، به ساير نقاط بدن انتقال پيدا مي‌كنند البته در بيشتر موارد سلول‌ هاي سرطاني ابتدا در غدد لنفاوي نزديك به گردن ظاهر مي‌شوند.

علت سرطان دهان

علائم سرطان دهان چيست؟ 

سرطان دهان معمولا تمام قسمت هاي مربوط به خودش را درگير مي‌كند. اين سرطان مي‌تواند لب‌ ها، زبان، گونه‌ ها، سقف دهان، سقف كام، سينوس‌‌ ها و حلق را درگير كند و اگر درست و به‌ موقع، تشخيص داده نشود، مي‌تواند بسيار خطرناك و كشنده باشد.

اين بيماري معمولا با تورم لثه، برآمدگي هاي غير طبيعي، پوسته پوسته شدن لب ها و ديگر نشانه ها همراه است؛ بياييد تا با هم علائم سرطان دهان و فك را بررسي كنيم:

 • تكه ‌هاي مخملي سفيد، قرمز يا تركيب سفيد و قرمز در دهان
 • خونريزي دهان
 • بي‌حسي بي‌دليل يا حساسيت در هر قسمت از صورت، دهان يا گردن
 • وجود زخم‌ هاي دائمي درمان ناپذير روي صورت، گردن يا دهان
 • احساس درد يا گير كردن چيزي در انتهاي گلو
 • مشكلات مربوط به بلع و تكلم
 • خستگي، گلودرد مزمن يا تغيير صدا
 • گوش درد
 • كاهش وزن غير طبيعي

سن ابتلا به سرطان دهان 

طبق گزارش انجمن سرطان آمريكا، مردان ۲ برابر زنان به سرطان دهان مبتلا مي‌شوند؛ مي‌پرسيد چرا؟ در اطراف خودتان چند مرد سيگاري يا الكلي مي‌شناسيد؟ اين يكي از دلايل عمده ابتلا به سرطان دهان است. سن ابتلا به سرطان دهان چند سال است؟ متأسفانه مردان بالاي ۵۰ سال بيشتر از ساير افراد در معرض خطر ابتلا به اين نوع سرطان هستند.

علائم سرطان دهان چيست

علت سرطان دهان چيست؟ 

همانطور كه گفتيم، مصرف دخانيات ( سيگار و پيپ ) و اعتياد به الكل از شايع ترين دلايل ابتلا به اين بيماري است. جالب است بدانيد كه اعتياد به الكل و مصرف افراطي آن، خطر ابتلا به سرطان دهان را تا ۶ برابر افزايش مي‌دهد. بياييد تا با هم دلايل ديگر ابتلا به سرطان دهان را مرور كنيم:

 • ژنتيك و سابقه‌ وجود بيماري سرطان دهان در خانواده
 • قرار گرفتن درمعرض نور خورشيد به خصوص در سن جواني
 • برخي از انواع ويروس HPV يا پاپيلوم انساني

سرطان دهان چيست

آيا سرطان دهان كشنده است؟

اگر اين بيماري به موقع تشخيص داده نشود، مي‌تواند بسيار خطرناك باشد. به ‌طور كلي، شانس زنده‌ ماندن براي اين بيماران به طور متوسط تا ۸۱ درصد است البته اين شانس براي افرادي كه مدت ۵ و ۱۰ سال به اين نوع سرطان مبتلا هستند، به ترتيب، به ۵۶ و ۴۱ درصد مي‌رسد؛ بنابراين، سرطان دهان هم مثل ديگر سرطان ها مي‌تواند بسيار خطرناك و كشنده باشد.

تشخيص سرطان دهان

تشخيص سرطان دهان 

علائم سرطان دهان مثل يك نقشه راه به شما كمك مي‌كند كه تا حد زيادي متوجه شويد كه در معرض خطر ابتلا به اين بيماري هستيد يا خير!

براي تشخيص اين بيماري دندان‌پزشك مي‌تواند گردن، سر، صورت و حفره دهان شما را ارزيابي كند و ببيند كه توده، برآمدگي يا تغييرات غير عادي بافت در اين نواحي وجود دارد يا خير. دندانپزشك ضمن بررسي موارد گفته شده مي‌تواند درپي وجود زخم يا تغيير رنگ بافت ‌هاي دهاني هم باشد.

فرق آفت و سرطان دهان چيست؟ 

آفت دهان به زخمي سطحي، كوچك و خوش خيم در بافت نرم داخل دهان يا لب ها، زير زبان و روي غشاي لثه گفته مي‌شود. قطعا آفت دهان با سرطان دهان متفاوت است البته آفت هاي زبان و دهان كه بيش از ۳ هفته درمان نشوند و به مدت طولاني تكرار شوند، مي‌توانند از نشانه هاي اوليه سرطان دهان باشند؛ پس بيشتر مراقب باشيد.

درمان سرطان دهان

پيشگيري و درمان سرطان دهان 

درمان سرطان دهان هم مشابه سرطان‌ هاي ديگر است. معمولا و در موارد شديد، براي برداشتن ناحيه‌ سرطاني جراحي انجام شده و بعد ادامه‌ درمان با پرتو درماني يا شيمي درماني انجام مي‌شود.

براي پيشگيري از ابتلا به اين نوع سرطان اين موارد را در نظر داشته باشيد:

 • از مصرف هر گونه مواد حاوي تنباكو و الكل پرهيز كنيد.
 • سيگار نكشيد.
 • رژيم غذايي سالمي داشته باشيد.
 • قرار گرفتن درمعرض آفتاب را كمتر كنيد.

نظر شما درباره اين سرطان نادر چيست؟ اگر مشكوك به سرطان دهان هستيد، حتما به پزشك مراجعه كنيد؛ بهتر است براي شروع و پيشگيري مصرف دخانيات را كاهش دهيد؛ آماده تغيير هستيد؟


برچسب: بيماري , تغذيه , سلامتي , ميوه درماني , مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۶:۰۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

۵ خاصيت شگفت انگيز ماسك خيار و گلاب

ماسك خيار و گلاب بهترين غذا براي پوست و موي شما است؛ سلامتي و زيبايي خود را از مجله سلامتي  بخواهيد؛ با ما همراه باشيد.
ماسك-خيار-و-گلاب

ماسك خيار و گلاب معجزه طبيعي براي پوست شما است. حتما درباره خواص خيار و گلاب چيز هاي زيادي شنيده‌ايد، تركيب اين دو ماده طبيعي كنار هم يك غذاي فوق‌العاده براي پوست و موي شما است.

شايد براي شما جالب باشد كه بدانيد اين ماسك صورت خانگي فقط نقش يك پاكساز طبيعي را ندارد؛ ماسك خيار و گلاب مثل رژيم سيب زميني عمل مي‌كند و مثل بسياري از ماسك هاي خانگي صورت شما را چاق تر مي‌كند؛ نگران نباشيد، با مجله دلتا زيباتر خواهيد شد، با ما همراه باشيد.

خواص گلاب

خواص خيار 

خيار و آب خيار دوست پوست و مو و سلامتي شما است؛ با مصرف خيار زيبا تر خواهيد شد. مولكول‌ هاي آب و اكسيژن خيار به صورت بسته‌ هاي بيولوژيك به سلول‌ هاي پوستي منتقل مي‌شوند و كار تنفس سلولي پوست را انجام مي‌دهند؛ بنابراين ديگر نبايد نگران لك و جوش هاي پوستي باشيد؛ آبرسان طبيعي پوست اينجا است؛ تركيب خيار و گلاب قدرت كلاژن سازي پوست را افزايش مي‌دهد.

خواص خيار و گلاب

خواص گلاب

گلاب مايع خوشبويي است كه از تقطير عصاره گل رز به دست مي‌آيد. اين مايع طبيعي يا همان جان گل، سرشار از آنتي‌ اكسيدان طبيعي است، در علم پزشكي به اين ماده جاروي سلولي لقب داده‌اند. بيشترين ميزان تخريب سلولي پوست وجود ناكافي همين آنتي اكسيدان ها است البته نگران نباشيد، گلاب تمام اين كمبود ها را جبران مي‌كند.

ماسك خيار براي پوست

خواص ماسك خيار و گلاب 

بياييد تا با خواص اين ماسك خانگي بيشتر آشنا شويم. آبرسان طبيعي پوست و موي شما همين جا است؛ يادتان باشد همانطور كه خودتان غذا مي‌خوريد، پوست و موي شما هم به خوراك نياز دارد؛ چه غذايي بهتر از ماسك هاي طبيعي و خانگي؟! چرا از ميان تمام اين ماسك هاي صورت، ماسك خيار و گلاب را انتخاب كنيم؟ به اين دلايل:

ماسك خيار و گلاب براي چاقي صورت

خيار به دليل خاصيت آبرساني كه دارد، به بهبود سلول هاي پوستي كمك مي‌كند؛ با مصرف دو هفته‌ اي از اين ماسك خانگي صورت شما چاق تر و زيباتر خواهد شد؛ پس ديگر نياز به بوتاكس نخواهيد داشت.

براي اين منظور، خيار را رنده كنيد و روي پوست خود قرار دهيد و بگذاريد به مدت بيست دقيقه روي پوست باقي بماند. همچنين شما مي‌توانيد از گلاب براي چاقي صورت خود استفاده كنيد، فقط كافي است هفته اي سه بار، اسكراپ خيار و گلاب را به پوست خود بزنيد.

ماسك خيار و گلاب براي رفع تيرگي و پف چشم

صبح ها كه از خواب بيدار مي‌شويد، صورت شما چگونه است؟ اصلا چه سر و شكلي داريد؟ آيا چشمان شما پف كرده  و گود رفته است، به طوري كه چين و چروك آن كاملا مشخص مي‌شود؟ ماسك خيار و گلاب را امتحان كنيد.

براي تهيه اين ماسك خانگي كافي است كه چند حلقه خيار را در گلاب آغشته كنيد و اجازه دهيد اين تركيب زيبايي به مدت ۲۰ دقيقه در يخچال باقي بماند؛ سپس به مدت يك ربع حلقه ها را روي چشم ها قرار دهيد. اين كار پف چشم ها را از بين مي‌برد. البته اگر اين كار گل مژه  چشم شما را تحريك مي‌كند، بهتر است از پد هاي پنبه اي آماده استفاده كنيد.

ماسك خيار و گلاب براي لك و جوش صورت

اگر صورت شما مستعد لك و جوش هاي چركي و سر سياه است؛ مقداري خيار رنده شده را با دو قاشق گلاب تركيب كنيد؛ سپس دو عدد پد پنبه‌ اي را به مدت دو ساعت درون اين تركيب قرار دهيد و در يخچال نگهداري كنيد تا خنك شود. بعد از گذشت مدتي، پد‌ ها را روي محل لك ‌هاي صورت و جوش‌ ها قرار دهيد. بگذاريد اين تركيب به مدت ۲۰ دقيقه روي پوست صورت شما بماند، بعد از آن صورت خود را با آب سرد بشوييد.

ماسك خيار و گلاب

طرز تهيه ماسك خانگي خيار 

در ادامه دو ماسك خانگي جادويي با تركيب خيار و گلاب را به شما معرفي مي‌كنيم كه مي‌تواند تمام جوش ها و لك هاي پوستي شما را تار و مار كند.

 • ماسك خيار با ماست 

اگر ماست را مهمان اين تركيب جادويي يعني خيار و گلاب كنيد؛ يك لايه بردار طبيعي و قوي خواهيد داشت. ماست سرشار از اسيد لاكتيك است و مي‌تواند به پاكسازي پوست و لايه‌ برداري آن كمك كند. تهيه اين ماسك فوري به برطرف شدن جوش هاي سر سياه، التهاب پوستي، سوختگي و لكه هاي قهوه اي پوست كمك مي‌كند.

براي تهيه اين ماسك خانگي، مقداري ماست كم چرب را با خيار رنده شده مخلوط كنيد، سپس يك يا دو قاشق گلاب به آن اضافه كنيد؛ اجازه دهيد اين تركيب ۳۰ دقيقه در يخچال بماند؛ سپس اين معجون و خوراك طبيعي را به پوست خود بماليد و بعد از ۲۰ دقيقه صورت خود را بشوييد.

 • ماسك خيار و آبليمو 

از زمان هاي قديم، استفاده از آبليمو التهاب هاي پوستي، خارش، لك و جوش هاي پوستي و آكنه را درمان كرده است؛ حالا مي‌خواهيم يك ماسك و تركيب قوي تر را به شما معرفي كنيم، ماسك خيار، گلاب و آبليمو براي درمان جوش سر سفيد و التهاب پوستي گزينه بسيار مناسبي است.

 براي تهيه اين ماسك صورت خانگي، خيار رنده شده را با دو قاشق گلاب مخلوط كنيد، سپس يك يا دو قاشق آبليمو به اين تركيب اضافه كنيد و اجازه دهيد اين تركيب يك ساعت در يخچال بماند؛ با يك قلموي نرم، اين ماسك را روي صورت و جوش‌ ها پخش كنيد. ماسك بايد به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقيقه روي پوست باقي بماند؛ سپس صورت خود را با آب سرد بشوييد.

نظر شما درباره ماسك هاي خانگي و به خصوص تركيب جادويي خيار و گلاب چيست؟ حلقه هاي خيار روي ميز آشپزخانه منتظر شما هستند؛ بهتر است بيشتر از قبل به فكر زيبايي و غذاي پوست و موي خود باشيد؛ مجله دلتا هميشه به فكر زيبايي و سلامتي شما است.


برچسب: پوست و مو , زيبايي , سلامتي , مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۲:۱۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

درمان پروستات بدون جراحي!

پروستات خود را در خانه درمان كنيد! قاتل پروستات فقط گوجه فرنگي نيست! راهكار هاي جديد تر درماني را امتحان كنيد؛ با مجله سلامتي همراه باشيد.
درمان-خانگي-پروستات

درمان خانگي پروستات با كدام خوراكي ها؟! پروستات بيماري است كه دست از سر آقايان بر نمي‌دارد؛ تقريبا بيشتر آقايان از ۵۰ سالگي به بعد درگير بزرگ شدن اين غده مي‌شوند؛ به طوري كه بيش از نيمي از افراد بالاي ۵۰ سال و دو سوم افراد بالاي ۷۰ سال از اين بيماري رنج مي‌برند.

بزرگ شدن غده پروستات معمولا با علائمي مثل ادرار قطره قطره، كاهش فشار در زمان تخليه ادرار و تخليه نشدن كامل مثانه همراه است، چاره اين مشكل چيست؟ طب سنتي، دارو هاي گياهي و از همه مهم‌تر مجله دلتا به كمك شما مي‌آيند؛ نگران نباشيد.

درمان خانگي پروستات

پروستات چيست؟ 

پروست غده گردويي شكل است كه در زير مثانه قرار دارد و مجراي دفع ادرار به آن مرتبط است. اين غده عضلاني تغذيه اسپرم آقايان را بر عهده دارد. شايد اولين نشانه هاي اختلال در كاركرد اين غده تغييرات مربوط به ادرار باشد.

مهم ترين اختلالات مربوط به اين غده در آقايان، سرطان پروستات ( دومين سرطان شايع در مردان بعد از سرطان ريه) ، عفونت و التهاب غده پروستات ( به دليل وجود باكتري ) و بزرگ شدن پروستات ( تومور غير سرطاني ) است كه البته با تشخيص زود هنگام قابل كنترل و درمان است.

درمان خانگي پروستات

علائم پروستات 

شايد اولين نشانه هاي شايع اين بيماري تكرر ادرار يا كم شدن آن و تخليه ادرار با سوزش و درد باشد. معمولا در اين مواقع، آقايان درد هاي شكمي، عفونت و مشكلات مربوط به مثانه پيدا مي‎كنند؛ بياييد تا با هم درباره اين علائم شايع و راهكار هاي درمان پروستات بيشتر بدانيم:

 • تكرر ادرار به خصوص در هنگام شب
 • وجود خون در ادرار يا مايع مني
 • احساس درد يا سوزش هنگام  ادرار كردن
 • بي اختياري ادرار
 • انزال زودرس
 • درد يا سفتي مكرر در ناحيه كمر، ناحيه لگن يا بالاي ران

پروستات كجاست؟ 

همانطور كه گفتيم، پروستات عضوي از دستگاه تناسلي آقايان است. مايع توليد شده توسط اين عضو جنسي در توليد اسپرم مردان نقش دارد؛ درمان پروستات باعث پيشگيري از ناباروري مي‌شود؛ اين غده دقيقا كجاست؟ محل دقيق غده پروستات ( غده گردويي شكل) بين مثانه و آلت تناسلي و تقريبا پايين تر از مثانه و در قسمت نزديك به لگن است.

علائم پروستات

درمان خانگي پروستات ( درمان پروستات با طب سنتي) 

هر دردي درمان دارد؛ بزرگ شدن غده پروستات در آقايان هم درمان پذير است؛ درمان خانگي پروستات چگونه است؟ از روغن هاي طبيعي و گياهي گرفته تا ميوه ها، سبزيجات و رژيم غذايي. البته ورزش كردن و رعايت كردن اصول تغذيه بيش از آنكه پروستات را درمان كند از ابتلا به آن جلوگيري مي‌كند؛ اينكه غده پروستات در بدن شما به چه ميزان رشد كرده باشد، راه درمان شما را متفاوت و مشخص خواهد كرد؛ بياييد تا با هم بهترين راهكار هاي درمان پروستات را بررسي كنيم.

درمان گياهي عفونت پروستات 

نگران چه هستيد؟ طب سنتي و گياهان دارويي پروستات شما را درمان مي‌كند. آماده درست كردن يك دمنوش گياهي جانانه هستيد؟ اگر مشكل التهاب و عفونت پروستات داريد، اين گياهان دارويي را امتحان كنيد:

 • درمان التهاب پروستات با گزنه

براي درمان تورم و التهاب پروستات بايد يك قاشق مرباخوري از گزنه خشك و خرد شده را در يك فنجان آب جوش دم كنيد؛ بعد از ۱۵ دقيقه دمنوش شما آماده است.

 • شيرين بيان

مصرف روزانه سه فنجان از دمنوش شيرين بيان به كمك مثانه و غده پروستات آقايان مي‌آيد. براي تهيه اين دمنوش يك قاشق چاي‌خوري پودر ريشه شيرين بيان را در يك ليوان آب جوش بريزيد و بگذاريد تا دمنوش كمي بخار كند؛ به اين تركيب هاي گياهي مي‎توانيد ادويه هاي مختلف مثل چوب دارچين به همراه عسل هم اضافه كنيد.

 • چاي سبز

شايد باورتان نشود اما چاي سبز شاه گياه دارويي و پزشكي است كه در طب سنتي جايگاه ويژه‌اي دارد. اگر التهاب و عفونت مثانه و پروستات داريد، بايد به صورت روزانه سه فنجان چاي سبز مصرف كنيد؛ بهتر است به اين تركيب طبيعي با آنتي اكسيدان هاي فراوان كمي عسل اضافه كنيد.

 • درمان عفونت پروستات با گانودرما

گانودرما وارد ميدان مي‌شود؛ درباره قهوه گانودرما يا قارچ گانودرما چيزي شنيده‌ايد؟ گانودرما به جنگ سرطان پروستات مي‌رود؛ اگر طرفدار خوردن نوشيدني هاي كافئين دار هستيد، اين قهوه را حتما امتحان كنيد. تحقيقات دانشمندان نشان مي‌دهد كه افرادي كه به صورت روزانه، بيش از ۶ فنجان قهوه مصرف مي‎كنند، تا ۲۰ درصد خطر ابتلا به بزرگ شدن غده پروستات در آن ها كم مي‌شود.

 • درمان پروستات با حنا

حنا فقط گياه مخصوص خانم ها و مادر بزرگ ها نيست! اين گياه مي‌تواند پروستات آقايان و درد هاي ناشي از آن را هم درمان كند. براي اين كار ابتدا وان حمام را پر از آب ولرم كنيد و مقداري حنا درون وان حمام بريزيد؛ سپس به مدت بيست دقيقه تا نيم ساعت در وان بنشينيد تا تمام درد ها، سوزش و التهاب هاي ناشي از اين غده از بين برود.

درمان قطعي عفونت پروستات

درمان قطعي پروستات با ميوه و سبزيجات 

تغذيه سالم، رژيم غذايي مناسب سرشار از فيبر و آنتي اكسيدان هاي طبيعي با انواع مختلف ميوه ها و سبزيجات مي‌تواند براي كم كردن التهاب و عفونت پروستات آقايان بسيار مؤثر باشد. بهترين راه درمان پروستات آقايان چيست؟

شايد اولين گزينه‌اي كه در ميان ميوه ها و سبزيجات به ذهن برسد؛ گوجه فرنگي باشد كه معمولا از آن به عنوان قاتل پروستات ياد مي‌شود؛ كدام ميوه ها و سبزي هاي معطر، تازه و خانگي درمان ‎كننده پروستات هستند؟

اين نكته را هميشه به ياد داشته باشيد كه در كنار تمام اين راهكار هاي درماني، رژيم غذايي نامناسب مثل مصرف غذا هاي چرب و گوشت هاي خام و پر چربي يا مصرف بيش از حد گوشت قرمز هم مي‌تواند تأثيرات مخربي بر اين غده بگذارد.

 • دانه‌ كدو و هندوانه

شب يلدا نزديك است؛ دانه كدو و هندوانه را دور نريزيد! اگر سوزش ادرار يا التهاب مثانه داريد، دانه اين ميوه ها را امتحان كنيد. آقاياني كه بزرگي غده پروستات دارند، بايد روزانه سه بار و هر بار بين ۱۰ تا ۱۵ عدد از دانه‌ هاي پوست كنده كدوي تخمه كاغذي يا مقداري از روغن آن را مصرف كنند.

 • گوجه فرنگي و كلم بروكلي

گوجه فرنگي قاتل پروستات است و از نظر منبع رژيمي يك غذاي كامل تلقي مي‌شود. به طور كلي، مصرف مواد غذايي با ليكوپن طبيعي ( رنگدانه قرمز گوجه فرنگي)  در كنار مس، روي، آلانين، گلوتامين، ويتامين  e‌ و ويتامين d مي‌تواند به درمان پروستات كمك كند.

كلم بروكلي، منبع غني از مواد معدني ( ايندول ضد سرطان ) ضروري است. در ميان خانواده سبزيجات، بروكلي ميزان بالايي سولفورافان فيتونوترينت و ايندول‌ دارد كه هر دو ماده خاصيت ضد سرطاني دارند؛ براي يك سالاد رژيمي پر از گوجه فرنگي و بروكلي آماده هستيد؟ اين سبزيجات قاتل پروستات در آقايان هستند.

 • انار

ميوه انار فقط خون را تصفيه نمي‌كند! با يك ليوان آب انار طبيعي مي‎توانيد به جنگ پروستات برويد. انار سرشار از الاگيتانين است. الاگيتانين يك آنتي‌ اكسيدان طبيعي ‌است و از بدن در برابر انواع سرطان ها از جمله سرطان پروستات محافظت مي‌كند. عصاره انار مي‌تواند مانع از تكثير سلول‌ هاي سرطاني پروستات شود.

 • سير و عسل

سير و عسل فقط يك تركيب لاغري بسيار مقوي نيست! آليسين موجود در سير به عنوان دارويي قدرتمند خاصيت ضد ويروسي و ضد باكتريايي دارد كه مي‌تواند التهاب بدن و به خصوص پروستات را برطرف كند. تركيب اين ماده در كنار عسل به خصوص موم عسل مي‎تواند براي درمان عفونت مثانه و سرطان پروستات آقايان معجزه كند.

درمان خانگي پروستات

ادويه هاي ضد پروستات 

اگر پروستات داريد، زردچوبه و فلفل قرمز را به عنوان چاشني هاي غذايي بيشتر استفاده كنيد. زردچوبه با مواد غني كه دارد، به عنوان يك ادويه ضد التهاب شناخته شده است؛ همچنين فلفل قرمز يك منبع غني ضد سرطان است كه از رشد سلول هاي سرطاني جلوگيري مي‌كند.

نظر شما درباره اين درمان هاي گياهي بيماري پروستات چيست؟ شما از چه رژيم غذايي پيروي مي‌كنيد؟ اگر شما هم به اين درد گرفتار هستيد، بهتر است قبل از اينكه كار به جراحي برسد، به فكر درمان خود باشيد؛ چه گزينه‌ اي بهتر از درمان هاي خانگي و گياهي.


برچسب: بيماري , تغذيه , سلامتي , طب سنتي , مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۰:۴۰ توسط:مجله دلتا موضوع: