مجله دلتا

بهترين شلوار جين را بپوشيم

با توجه به مدل‌ها، سبك‌ها و برند‌هاي متعدد و گوناگون شلوار جين، شايد خريد براي شما كمي دشوار باشد. با اين حال، انتخاب شلوار جين مناسب آنقدرها هم سخت نيست و به راحتي مي توانيد با دانستن نكاتي بهترين شلوار را براي خود انتخاب كنيد.
بهترين شلوار جين

پارچه‌هاي جين ضخيم‌تر هستند و معمولا مرغوبيت بيشتري دارند. سعي كنيد پارچه‌هايي را كه طرح جين دارند نخريد و جين واقعي خريداري كنيد. تجربه نشان داده است كه پارچه‌هاي جين از ساير پارچه‌ها بادوام‌تر است. اگر از افراد جين پوش و از مشتريان هميشگي پوشاك جين هستيد، احتمالا در خريد شلوار جين تجربه زيادي داريد. با وجود مدل‌ها، سبك‌ها و برند‌هاي متعدد و گوناگون شلوار جين، شايد خريد براي شما كمي دشوار باشد. با اين حال، انتخاب شلوار جين مناسب آنقدرها هم سخت نيست و به راحتي مي‌توانيد بهترين شلوار جين را بخريد. براي اين كار ابتدا اندازه اندام خود را مشخص و سپس توجه كنيد كه كدام سبك شلوار جين را مي‌پسنديد. در ادامه با مجله دلتا همراه شويد  تا به شما كمك كنيم  اين كار را به بهترين شكل ممكن انجام دهيد.

پوشاك مردانه

سايز‌هاي گوناگون را امتحان كنيد

پيش از خريد شلوار، يك سايز ديگر را نيز امتحان كنيد. ممكن است بعضي مدل‌هاي شلوار پس از مدتي جا باز كرده و حالت خود را از دست بدهند يا شايد  يك سايز كوچكتر، بهتر جلوه كند و اندام شما را زيباتر نشان دهد.

شلوار را بپوشيد و كمي قدم بزنيد

اگر در اتاق پرو يك شلوار جين  را پسنديديد، باز قدري صبر كنيد. كمي با آن قدم زده و سعي كنيد چندين مرتبه بنشينيد و بلند شويد تا متوجه شويد كه اين شلوار راحت است يا خير.

خريد شلوار جين

جنس شلوار را بررسي كنيد

پارچه‌هاي جين ضخيم‌تر هستند و معمولا مرغوبيت بيشتري دارند. سعي كنيد پارچه‌هايي را كه طرح جين دارند نخريد و جين واقعي خريداري كنيد. شلوار‌هاي جين اصلي، خوش فرم‌تر بوده و دوام و عمر طولاني‌تري در مقايسه با انواع ديگر پارچه‌هاي شلواري دارند.

به قسمت زانو توجه كنيد

شلوارهاي جين متعددي وجود دارد كه در قسمت زانو كمي گشاد است كه معمولا شلوار‌هاي جذب اين گونه است. اگر به چنين موردي برخورد كرديد، حتما آن  را كنار گذاشته و شلوار ديگري انتخاب كنيد. چرا كه اين مدل شلوار پس از مدتي كوتاه، در قسمت زانو حالت خود را از دست خواهد داد.

شلوار جين جذب انتخاب كنيد

شلوارهاي جين‌ جذب  كاملا به پا‌ها مي‌چسبند، جذابيت پا‌ها را بيشتر نشان مي‌دهند و فرم اندام شما را به مراتب بهتر مي‌كنند. اگر پا‌هاي شما بيش از اندازه لاغرند، از خريد شلوار جذب خودداري كنيد تا پاهاي شما لاغرتر به نظر نرسد. در ضمن اگر پاهايتان بيش از اندازه چاق و درشت هستند اين مدل شلوار را نيز انتخاب نكنيد تا پا‌هاي شما چاق‌تر به نظر نرسد.

شلوار جين زنانه

شلوار جين فاق بلند، انتخاب مناسب

با توجه به قسمت انحناي بدن خود، از شلوار فاق بلند استفاده كنيد و بلوز خود را داخل شلوار قرار دهيد. شلوار جين فاق بلندي كه دور كمر آن دقيقا مناسب اندام شماست را انتخاب كنيد زيرا اگر قدري گشاد باشد، بد فرم خواهد بود و اگر هم تنگ باشد، ممكن است باعث شود شكم شما بزرگتر به نظر برسد.

شلوار جين راسته انتخاب كنيد

اگر مايل به خريد  يك مدل شلوار جين مناسب همه سليقه‌ها و بيشتر موقعيت‌ها هستيد، شلوار جين راسته را انتخاب كنيد. شلوارهاي جين راسته به خصوص براي افرادي كه پا‌هاي لاغر دارند مناسب بوده و فرم پا‌هاي آن‌ها را بهتر و زيباتر نشان مي‌دهد.

شلوار جين مردانه

شلوار راسته روشن

شلوار راسته فاق بلند يا در واقع مام استايل، با رنگ نسبتا روشن خود و زاپ‌هاي قسمت بالاي زانو، فرم خاص و متفاوت و در عين حال كاربردي دارد. در دو طرف شلوار، نوار تزئيني دوخته شده كه مطابق مد روز است. پيشنهاد مي‌كنيم بلوزي را كه با اين شلوار جين به تن مي‌كنيد داخل شلوار قرار دهيد تا جلوه آن را از بين نرود.


برچسب: مد و زيبايي،دلتا،مجله دلتا،مجله مد و زيبايي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۳۸:۳۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

باورهاي غلط آرايشي

براي حرفه‌اي شدن در آرايش صورت لازم است نكات آرايشي كاربردي را بدانيد و مهم‌تر از آن بايد باورهاي غلط آرايشي را از ذهن خود بيرون كنيد.
باورهاي غلط آرايشي

احتمالا براي شما پيش آمده كه پس از استفاده از يك نوع لوازم آرايش، صورت تان پر جوش شده  و فكر كرده ايد كه آن لوازم آرايش به پوست شما نمي‌سازد. اين تفكر اشتباه است. ممكن است پوست شما سازگار اما اشكال از لوازم آرايش باشد. در خصوص نحوه آرايش كردن صورت شايد توصيه هايي شنيده ايد كه حقيقت نداشته و فقط باور‌هايي غلط درباره آرايش باشند كه رواج يافته اند. اگر مي خواهيد با چند نمونه از باور‌هاي غلط آرايشي و نكات آرايشي مهم آشنا شويد، در ادامه مطلب با مجله دلتا همراه ما باشيد.

استفاده از كانسيلر پيش از كرم پودر

كانسيلر اولين چيزي است كه خانم‌ها هنگام  آرايش به آن فكر مي‌كنند و بعد از آن به سراغ كرم پودر مي‌روند. بهتر است در اولويت استفاده از اين دو لوازم آرايشي تجديد نظر شود. استفاده از كانسيلر پيش از كرم پودر باعث مي شود كه نتوانيم حدس بزنيم كه صورت ما به چه مقدار كانسيلر نياز دارد، در نتيجه ممكن است در استفاده از آن زياده‌روي كنيم؛ بهتر است ابتدا كرم پودر را به صورتمان بزنيم و اگر لازم شد، از كانسيلر استفاده كنيم.

كرم پودر

استفاده از پنكك براي صورت

استفاده از پنكك براي تمام صورت اشتباه است و فقط باعث از بين رفتن جذابيت كرم پودر و كانسيلر مي شود؛ بهتر است پنكك فقط براي قسمت‌هايي از صورت كه نياز است، استفاده شود و با ايجاد سايه روشن، جذابيت آرايش را بيشتر كرد.

ريمل را تا وقتي خشك نشده استفاده كنيد

حتما از ريمل تا وقتي كه خشك نشده استفاده مي‌كنيد؛ اين هم يكي ديگر از باورها و نكات آرايشي غلط است. تحقيقات نشان داده  است كه ريمل هر ۳ ماه يك بار بايد تعويض شود، زيرا با هر بار استفاده باكتري‌هايي وارد ريمل شده كه به چشم ها نيز منتقل مي‌شود و ممكن است منجر به عفونت چشم شود.

سايه چشم همرنگ چشم ممنوع!

اگر هنوز بر اين باور غلط هستيد كه سايه چشم نبايد همرنگ چشم باشد ؟ بايد بدانيد كه مي‌توانيد هر رنگ سايه چشمي كه دوست داريد، حتي اگر رنگ چشمان تان باشد، استفاده كنيد.

لوازم آرايش مناسب صورت ما نيست

شايد براي شما پيش آمده كه پس از استفاده از يك نوع لوازم آرايش، صورت تان پر جوش شده  و فكر كرده ايد كه آن لوازم آرايش با پوست شما نمي‌سازد. اين تفكر اشتباه است. ممكن است پوست شما سازگار اما اشكال از لوازم آرايش باشد. آيا هنگام مصرف لوازم آرايش تاريخ انقضاي آن را ديده ايد؟ آيا پد يا شت آرايشي را كه استفاده مي‌كنيد شسته ايد؟ مدتي اين نكات آرايشي را رعايت كنيد و نتيجه آن را روي صورت خودببينيد.

لوازم آرايش

استفاده از دست براي پاك كردن آرايش

آيا در استفاده از شت‌هاي آرايشي يا دست هايتان براي پخش يا محو كردن آرايش خود ترديد داريد؟ كارشناسان توصيه مي‌كنند كه به جاي دست از شت‌ها استفاده كنيد؛ چون بهداشتي‌تر است و كنترل بيشتري روي آرايش خود خواهيد داشت.

لوازم آرايش گران‌تر بهتر است؟

حتما مثل همه خانم‌هاي ديگر فكر مي‌كنيد كه لوازم آرايش گران‌تر بهتر است، اما بدانيد كه ممكن است يك لوازم آرايش گران باشد، اما با پوست صورت شما سازگار نباشد، بنابراين بهتر است قبل از اين كه هزينه زيادي را براي خريد لوازم آرايشي گران بپردازيد، آن را تست كنيد. گاهي با كمترين هزينه بهترين چيز‌ها را مي توان تهيه كرد.

رژ لب

رژ قرمز به همه نمي‌آيد

برخي خانم ها هميشه رژ قرمز بر لب دارند و  برخي ديگر دوستدار رنگ‌هاي طبيعي و مات هستند به اين دليل  كه فكر مي‌كنند رژ لب قرمز به آن‌ها نمي‌آيد. اما بدانيد رژ لب قرمز به همه خانم‌ها مي‌آيد، فقط اين نكته را رعايت كنيد كه باقي آرايش صورت شما كم يا محو باشد تا رژ لب قرمز بهتر ديده شود.

پيشنهاد مطالعه: براي اطلاع از نكاتي درباره خريد رژ لب مطلب “نكاتي درباره انتخاب رنگ رژ لب” را مطالعه كنيد.


برچسب: مد و زيبايي،دلتا،مجله دلتا،مجله مد و زيبايي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۵:۲۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

ماسك شير براي صورت

شير داراي ويتامين، كلسيم و آنتي‌اكسيدان است كه با استفاده از آن به صورت ماسك صورت مي‌توانيد از فوايد آن بهره ببريد. ماسك شير به رفع آكنه، تسكين التهاب و آفتاب‌سوختگي كمك مي‌كند. در ادامه به طور خلاصه به آن مي‌پردازيم.
ماسك شير

شير تازه سرشار از ويتامين B، كلسيم و ساير آنتي اكسيدان‌هاي قوي است و فوايد زيادي براي پوست دارد. اين ماده، مي‌تواند تمام سلول‌هاي پوست را تغذيه كند و موجب حفظ رطوبت پوست در تمام روز شود. اگرصورت شما جوش مي‌زند، ماسك شير با لايه برداري از پوست، سبب مي‌شود تا جوش به تدريج ازبين برود و همچنين باعث تنگ شدن منافذ باز موجود در پوست شود. استفاده از شير براي افرادي با پوست چرب، در خارج شدن  چربي از منافذ پوست تاثير دارد. اين مطلب مجله دلتا اطلاعات بيش‌تري در‌ رابطه با فوايد ماسك شير براي  صورت در اختيار شما قرار مي‌دهد.

پاك‌كننده طبيعي صورت

شير، يك پاك‌كننده طبيعي فوق‌العاده‌ خوب براي پوست صورت است. اين ماده تمام مواد موجود درون منافذ پوست را خارج مي‌كند و باعث جلوگيري از ايجاد جوش‌هاي سرسياه، آكنه و موارد ديگر مي‌شود.

 • شير را آهسته روي صورت بماليد.
 • از يك تكه پنبه تميز يا ليف استفاده كنيد و به آهستگي شير را با حركات آرام دوراني روي صورت خود بماليد.

از ديدن مقدار آلودگي كه به‌وسيله پنبه پاك مي‌كنيد شگفت‌زده خواهيد شد. اين كار را هر روز انجام دهيد تا صورتي نرم و بدون چربي داشته باشيد.

ماسك صورت

افزايش رطوبت پوست با ماسك شير

اگر پوستي خشك داريد كه پوسته‌پوسته شده است، از اين ماسك خانگي استفاده كنيد تا پوست‌تان نرم شود و سلول‌هاي مرده را ازبين ببرد.

 • تكه‌اي پنبه را به شير آغشته كنيد و روي تمام صورت خود بماليد.
 • اجازه دهيد اين ماسك ۱۵ تا ۲۰ دقيقه روي پوست باقي بماند.
 • زماني‌كه ماسك خشك شد، عضلات صورت خود را حركت ندهيد. اين كار سبب كشيده شدن ماسك مي‌شود و خطوطي روي پوست ايجاد مي‌كند.
 • ماسك را با آب سرد بشوييد.

درخشندگي پوست

با استفاده از ماسك شير، مي‌توانيد تيرگي روي پوست و لكه‌هاي آن را برطرف كنيد. لاكتيك‌اسيد موجود در شير موجب روشن شدن پوست مي‌شود و كمك مي‌كند سلول‌هاي مرده سطح پوست ازبين برود.

مقداري شير تازه را درون يك كاسه بريزيد و حوله‌اي نرم درون ظرف قرار دهيد. دستمال را بفشاريد و روي پوست خود قرار دهيد. مي‌توانيد از اين ماسك سه بار در هفته قبل از حمام استفاده كنيد تا نتيجه بهتري بگيريد.

ماسك خانگي

تسكين آفتاب‌سوختگي و التهاب پوست

تكه‌اي پنبه يا دستمال نرم را به شير سرد آغشته كنيد و با آن آفتاب‌سوختگي پوست خود را تسكين دهيد. شير با ايجاد غشاي پروتئيني نازك از پوست محافظت مي‌كند و اثر آفتاب‌سوختگي را كاهش مي‌دهد.

از بين بردن جوش با ماسك شير

ماسك شير حاوي ويتامين‌هايي است كه براي پوست بسيار خوب است. از جمله مي‌توان به ويتامين A اشاره كرد كه خشكي پوست را ازبين مي‌برد. همچنين شير در از بين بردن آكنه موثر است. اين ماسك با از بين بردن چربي‌هاي اضافي و آلودگي، پوست را تميز و با ميكروب‌هايي كه باعث جوش مي‌شوند، مبارزه مي‌كند.

تميز كردن صورت

استفاده از ماسك جو و شير تازه براي تميز كردن پوست سبب مي‌شود تا مواردي مانند سلول‌هاي مرده اضافي، چربي، آلودگي و كثيفي از عمق منافذ پوست خارج شود.

 • ۱ قاشق غذاخوري جو آسياب‌شده و ۱ قاشق غذاخوري شير تازه را با هم تركيب كنيد.
 • بعد از اين كه صورت خود را تميز كرديد، ماسك را روي صورت بگذاريد و به آرامي با انگشتان روي تمام نواحي صورت بماليد.
 • اجازه دهيد تا ماسك براي ۱۵ دقيقه باقي بماند.
 • صورت را با آب سرد بشوييد و خشك كنيد.

برچسب: مد و زيبايي،دلتا،مجله دلتا،مجله مد و زيبايي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۰:۳۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

فرنچ ناخن در خانه

يكي از روش‌هاي زيباتر كردن دست‌ها فرنچ كردن ناخن است كه به راحتي مي‌توانيد در خانه آن را انجام دهيد و نيازي به مراجعه به سالن‌هاي زيبايي نيست. در ادامه مطلب مراحل آن را به شما خواهيم گفت.
فرنچ ناخن
فرنچ ناخن را مي‌توان زيباترين و محبوب‌ترين روش طراحي ناخن ناميد كه در شكل ساده خود بسيار شيك و جذاب است و باعث مي‌شود انگشتاني زيباتر داشته باشيد. اين روش لاك زدن ظاهري طبيعي و جذاب به ناخن‌هاي شما مي‌دهد و مي‌توانيد به راحتي ناخن‌هاي خود را در خانه فرنچ و در هزينه‌ها صرفه‌جويي كنيد. فرنچ ناخن در خانه كار دشواري نيست. در اين مطلب مجله دلتا مراحل انجام فرنچ ناخن را به شما خواهيم گفت تا با كمي تمرين بتوانيد به راحتي آن را به بهترين شكل انجام دهيد.

ناخن‌ها را پاكسازي كنيد

در اولين مرحله از فرنچ ناخن در خانه، بايد با استفاده از پد‌هاي مخصوص لاك پاك‌كن سطح ناخن را از لاك و هرگونه آلودگي پاك كرده و سپس دست و ناخن‌هاي خود را با آب و صابون بشوييد. حتي اگر قبلا لاك بي‌رنگ هم استفاده كرده‌ايد حتما اين مرحله را انجام دهيد. توجه داشته باشيد هنگام شستن دست‌ها از آب سرد استفاده كنيد، زيرا استفاده از آب گرم باعث مي‌شود كه پس از سرد شدن دست‌ها، لاك به راحتي و خيلي زود از روي ناخن جدا شود.

سوهان كشيدن ناخن

به ناخن‌ها شكل دهيد

با كوتاه كردن ناخن‌ها به اندازه دلخواه و هم اندازه شروع كنيد. به خاطر داشته باشيد براي فرنچ كردن، هرچه ناخن بلندتر باشد بهتر است؛ يعني هيچ‌گاه آن‌ها را از ته نگيريد. فراموش نكنيد كه حتما ناخن‌ها را سوهان بكشيد.

ناخن‌ها را مرطوب كنيد

دست‌هاي خود را در يك كاسه آب گرم قرار دهيد و بگذاريد براي ۱ يا ۲ دقيقه مرطوب شوند. مي‌توانيد كمي روغن نارگيل و يا نرم‌كننده در آن بريزيد. سپس با استفاده از سوهان برقي مخصوص، كوتيكول‌هاي ناخن را به آرامي به عقب برگردانيد. كوتيكول به لايه پوستي اطراف ناخن گفته مي‌شود. به هيچ عنوان نبايد آن‌ها را از ته از بين ببريد، چون در اين صورت بخش سفيد دچار عفونت‌هاي ناخن شده و بد شكل مي‌شوند.

آماده كردن ناخن براي فرنچ

در اين مرحله، ابتدا كمي الكل ضدعفوني كننده بزنيد و سريع پاك كنيد. قبل از اينكه اولين لايه لاك را بزنيد، روي ناخن‌ها را براق كنيد تا براي لاك زدن آماده شوند. براي اين كار روغن كوتيكول را روي ناخن‌هاي خود بزنيد.

ابزار فرنچ ناخن

لاك پايه را بزنيد

معمولا لاك پايه به رنگ‌هاي صورتي كم‌رنگ، كرم روشن يا برق ناخن است؛ اما مي‌توانيد از هر رنگي كه مي‌خواهيد استفاده كنيد. اگر ناخن‌هاي زردي داريد، بهتر است رنگ پايه را كمي تيره‌تر انتخاب كنيد. يك لايه نازك از لاك را بزنيد و مدتي صبر كنيد تا خشك شود. با حركت نرم و يكسان همه‌ي ناخن‌ها را لاك بزنيد. اين مرحله را براي لايه دوم تكرار كنيد.

استفاده از برچسب فرنچ ناخن

برخي ست‌هاي مانيكور برچسب‌هاي نازك ناخن هم دارند. وقتي رنگ پايه خشك شد، برچسب‌هاي فرنچ را بچسبانيد تا نوك سفيد بي‌نقصي به دست بياوريد. اگر از اين برچسب‌ها نداريد مشكلي نيست فقط كافي است با تمركز بالا مرحله بعدي را انجام دهيد. مي‌توانيد از چسب‌هاي معمولي و حتي از چسب زخم براي تكميل كردن فرنچ خود استفاده كنيد.

فرنچ ناخن گرد

سر ناخن‌ها را سفيد كنيد

با لاك سفيد خود، به آرامي سر ناخن را سفيد و چند دقيقه صبر كنيد تا لاك خشك شود. اين مرحله را يك‌بار ديگر تكرار كنيد.

برچسب‌ فرنچ ناخن را جدا كنيد

در آخرين مرحله از فرنچ ناخن، برچسب‌ها را برداشته و يك لايه برق ناخن بزنيد. چند دقيقه صبر كنيد تا اين لايه خشك شود. به همين راحتي ناخن‌هاي خود را در خانه فرنچ كرديد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با يكي ديگر از روش‌هاي زيباسازي ناخن “ژليش ناخن” را مطالعه كنيد.


برچسب: مد و زيبايي،دلتا،مجله دلتا،مجله مد و زيبايي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۱:۴۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

خواص پاپ كورن

براي آشنايي با خواص پاپ كورن اين مطلب را بخوانيد تا با اثرات آن روي دستگاه گوارش، كاهش كلسترول و تنظيم قند خون آشنا شويد و از اين خوراكي مفيد در رژيم روزانه خود بهره ببريد. با مجله سلامتي دلتا همراه باشيد.
خواص پاپ كورن
ذرت بوداده يا پاپ كورن جز خوردني‌هاي سالم بوده و منبع طبيعي آنتي‌اكسيدان، فيبر و مواد معدني است كه اثرات مثبتي روي بدن دارند. در اين مطلب مجله دلتا به چند مورد از خواص پاپ كورن اشاره خواهيم كرد. با ما همراه شويد.

سرشار از مواد مغذي

از آنجا كه پاپ كورن از دانه‌هاي كامل است، تمام خوبي‌هايي كه در جوانه، سبوس و دانه‌هاي كامل يافت مي‌شود در پاپ كورن هم وجود دارد. پاپ كورن حاوي ويتامين E ،B، پروتئين، مواد معدني، چربي‌هاي سالم، نشاسته و فيبر است. پس زماني كه پاپ كورن مي‌خوريد، در‌واقع در حال خوردن دانه‌هاي كامل هستيد كه بخش مهمي از برنامه غذايي شما به شمار مي‌روند.

ذرت بو داده

خواص پاپ كورن براي دستگاه گوارش

پاپ كورن از ذرت تشكيل شده است كه يك ماده غذايي صد در صد طبيعي و حاوي ميزان زيادي فيبر، ويتامين و مواد معدني است كه نقش مهمي در ناحيه دستگاه گوارش برعهده دارد. فيبر براي تنظيم حركات روده لازم و ضروري است و از بروز اختلالاتي مانند يبوست، پيشگيري مي‌كند. علاوه بر اين، فيبرهاي موجود در ذرت، باعث كاهش التهاب شكمي مي‌شوند.
ميان وعده‌هاي ديگر همچون شكلات‌هايي كه سرشار از فيبر و غلات كامل هستند، ممكن است با شكر شيرين شده باشند تا مزه‌اي بگيرند، اما يك كاسه پاپ كورن ساده، هم طبيعي است و هم سالم و مغذي.

پاپ كورن براي كنترل ميزان كلسترول خون

ذرت بوداده خوشمزه بوده و به راحتي آماده مي‌شود. اما نبايد تصور كنيد كه فاقد ارزش غذايي است. اين دانه‌هاي پف كرده‌ي سفيد جزء مواد غذايي تنظيم كننده‌ي كلسترول خون محسوب مي‌شوند. فيبرهاي غذايي طبيعي موجود در آن باعث تميزي رگ‌ها و شريان‌ها شده و مازاد چربي موجود در آن‌ها را كاهش مي‌دهد. به اين ترتيب نيز جريان خود را بهبود مي‌دهند. پاپ كورن تأثير مثبتي روي دستگاه قلب و عروق داشته و خطر بروز بيماري‌هاي قلبي عروقي، تصلب شرايين و حملات مغزي و قلبي را كاهش مي‌دهند.

سرشار از آنتي اكسيدان

اگر مي‌خواهيد سلول‌هاي شما از پيري زودهنگام در امان بماند. مصرف مواد غذايي سرشار از آنتي‌اكسيدان، يكي از بهترين روش‌هاي مقابله با اثرات مخرب راديكال‌هاي آزاد در بدن است. پاپ كورن مانند عوامل آنتي‌اكسيداني عمل كرده و به اين ترتيب تضعيف سلول‌ها و عوارض مربوط به آن را كاهش مي‌دهد.

خواص پاپ كورن براي تنظيم قند خون

يكي ديگر از خواص پاپ كورن اين است كه حاوي مقدار زيادي فيبر است. اگر در تهيه پاپ كورن به آن قند اضافه نشود مي‌تواند يك ماده غذايي سالم براي افرادي باشد كه از ديابت رنج مي‌برند و لازم است كه قند خون را كنترل كنند. در واقع باز هم پاي فيبرهاي موجود در ذرت در ميان است. اين فيبرها در روند سوخت و ساز بدن دخالت كرده و به تنظيم ميزان قند خون و انسولين كمك مي‌كنند. يك فنجان ذرت بوداده فقط ۳۰ كالري دارد. بنابراين مي‌توانيد بدون نگراني از اضافه وزن از آن استفاده كنيد.

توجه داشته باشيد كه تمام خواص اشاره شده مخصوص پاپ كورن‌هايي است كه به شيوه درست و سالم تهيه شده‌اند. براي تهيه يك پاپ كورن سالم از روغن زيتون يا آفتابگردان استفاده كنيد. چون اين روغن‌ها زودهضم بوده و براي سلامتي بهتر است.


برچسب: تغذيه , سلامتي , مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۵۰:۴۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

پياده روي براي سلامتي

پياده روي مزاياي زيادي دارد و ورزشي بسيار ساده و كم هزينه به شمار مي‌رود كه با انجام آن به طور مرتب مي‌توانيد سلامت جسم و روح خود را تضمين كنيد. در مجله سلامتي دلتا مطلب فوايد پياده روي را به طور خلاصه به شما خواهيم گفت.
فوايد پياده روي

پياده روي براي كاهش وزن بسيار عالي است، اما مزاياي آن فراتر از اين مساله است؛ از جمله افزايش متابوليسم، بهبود كيفيت خواب، كاهش استرس و بسياري موارد ديگر. در اين مطلب مجله دلتا با فوايد پياده روي آشنا خواهيم شد.

افزايش متابوليسم

سندرم متابوليك كه به افزايش فشار خون، كلسترول، قند خون بالا و چربي دور كمر گفته مي‌شود، از بدترين عوارض جانبي سبك زندگي بي‌تحرك به شمار مي‌رود. اين علائم باعث ابتلا به ديابت، بيماري قلبي و حتي مرگ زودرس مي‌شود. با پياده روي بيش از يك ساعت در روز، احتمال ابتلا به اين سندرم، ۲۹ درصد كاهش مي‌يابد.

پياده روي

افزايش كيفيت خواب

هشت ساعت خواب كامل، يكي از مهم‌ترين كار‌هايي است كه مي‌توانيد براي سلامتي خود در نظر بگيريد. پياده روي با سرعت بالا، مي‌تواند تمام آنچه شما نياز داريد، باشد. افرادي كه به طور مرتب ورزش مي‌كنند، از جمله پياده روي، خواب با كيفيت‌تري را تجربه مي‌كنند، نسبت به افرادي كه ورزش شديد انجام مي‌دادند يا وزنه برداري مي‌كنند.

احساس آرامش

اگر استرس داريد، بايد پياده روي كنيد. اكثر افرادي كه در استخر شنا مي‌كنند، از تاثير مثبت و جدي آن بر سلامت روحي و جسمي بهره مي‌برند. پياده روي يكي از سريع‌ترين و موثرترين راه‌هاي كسب آرامش است. يك پياده روي ۱۰ دقيقه‌اي ممكن است به اندازه يك تمرين ۴۵ دقيقه‌اي از نظر كاهش اضطراب و افسردگي موثر باشد. ترشح كورتيزول (هورمون استرس) كاهش پيدا مي‌كند و همچنين به متوقف كردن جريان بي پايان نگراني‌ها از ذهن شما كمك مي‌كند.

فوايد پياده روي در جلوگيري از زوال عقل

پياده روي براي مغز مفيد است. هنگام پياده روي، پاي شما امواج فشار را از طريق شريان‌هايي ارسال مي‌كند كه جريان خون را به مغز افزايش مي‌دهد. پياده روي با كاهش خطر ابتلا به بيماري‌هاي شناختي مانند بيماري آلزايمر و انواع ديگر زوال عقل موثر است.

مزاياي پياده روي

بهبود شرايط استخوان‌ها

افزايش تراكم استخوان ممكن است يكي از شگفت‌انگيزترين فوايد سلامتي در پياده روي باشد، كه به خودي خود نكته حائز اهميتي است. افرادي كه استخوان‌هاي قوي‌تر دارند، از پوكي استخوان و همه مشكلات مربوط به آن مانند شكستگي، ناتواني و انقباض ستون فقرات در امان هستند. بهترين راه براي داشتن استخوان‌هاي قوي و سالم، انجام تمرينات ورزشي مانند دويدن، رقصيدن و پياده روي است. برنامه‌هاي پياده روي كه بيش از شش ماه به طول بينجامد با اثرات مثبت در تراكم استخوان لگن همراه است.

فوايد پياده روي در كاهش حملات آسم

اگر آسم ناشي از ورزش را تجربه نكرديد، لازم نيست از ورزش خودداري كنيد. شما فقط بايد در شرايط مطلوب، تمرين مناسب را انتخاب كنيد. پياده روي، همراه با شنا، گلف و دوچرخه سواري تفريحي، احتمال تحريك راه‌هاي هوايي را كاهش مي‌دهد. به طور كلي، به دنبال فعاليت‌هايي باشيد كه مي‌توانيد در هواي معمولي انجام دهيد و به استقامت قابل توجهي نياز نداريد. سرعت لازم براي راه رفتن و نحوه تنفس صحيح را بياموزيد.

اميدواريم با شناخت اين چند مورد از فوايد پياده روي بتوانيد اين ورزش سبك را به برنامه روزانه خود اضافه كنيد و از جسمي سالم برخوردار شويد.


برچسب: تغذيه , سلامتي , ورزش , مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۱:۰۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

تسكين درد سينوزيت با چند ماده غذايي

سينوزيت نوعي است كه مي‌توانيد با روش‌هاي خانگي و به سادگي آن را كاهش دهيد. در ادامه در مجله سلامتي دلتا به موارد استفاده موادي مانند سير، ليمو، سركه سيب، گوجه فرنگي و ... به طور خلاصه اشاره كرده‌ايم.
درمان خانگي سينوزيت

سينوزيت مشكل عمومي و شايع است كه تعداد زيادي از بيماران تنفسي را شامل مي‌شود. سينوزيت يك اصطلاح پزشكي به معني التهاب سينوس‌ها است كه معمولا در اثر عفونت‌هاي ويروسي، باكتريايي و يا قارچي در افراد به وجود مي‌آيد. در ادامه اين مطلب مجله دلتا مي‌توانيد به كمك چند روش ساده به تسكين درد يا درمان خانگي سينوزيت بپردازيد.

آب

آب بهترين مايع براي بيماران سينوسي است. شما بايد هر روز ۲ ليتر آب بنوشيد.

آب نمك

۳ فنجان آب گرم با نصف قاشق چاي خوري نمك مخلوط كرده و خوب هم بزنيد. سرنگ را با اين مخلوط پر كنيد و دو قطره را داخل سوراخ بيني خود بريزيد.

درمان سينوزيت كهنه

گوجه فرنگي و كرفس

گوجه فرنگي و كرفس را با دقت بشوييد؛ سپس به قطعات كوچك تقسيم، آن را در مخلوط كن بريزيد و كمي آب به آن اضافه كنيد. مي‌توانيد براي طعم بهتر، از ليمو استفاده كنيد كه املاح ضد عفوني كننده اين نوشيدني را افزايش مي‌دهد.

سير

اين روش ساده‌ترين راه براي از بين بردن فشار سينوسي از صورت، گوش و سر است. شما بايد اين مراحل زير را انجام دهيد تا فشار سينوسي برطرف شود. بيني خود را با نمك و آب مقطر شستشو دهيد. سير را پوست بكنيد و به قطعات كوچك ببريد. سير خرد شده را در يك خرد كن بريزيد تا عصاره آن خارج شود. كمي آب به آن اضافه كنيد و عصاره سير را روي يك تكه پنبه بماليد و روي سوراخهاي بيني خود بگذاريد. مخاط بيني را بيرون بريزيد.

زردچوبه و عسل

به نسبت مساوي عسل و پودر زردچوبه له شده را مخلوط كنيد. خوب هم بزنيد. ۲ قاشق چاي خوري از اين مخلوط را غرغره كنيد، اينكار را ۴ تا ۵ بار در روز انجام دهيد.

ليمو براي سينوزيت

ليمو

چند قطره عصاره ليمو را به سوراخ‌هاي بيني بريزيد تا مخاط بيني از بين برود، به اين صورت مي‌توانيد به درمان خانگي سينوزيت كمك كنيد.

زنجبيل

شما بايد مراحل زير را براي از بين بردن فشار سينوسي در سر، گوش و صورت خود با عصاره زنجبيل انجام دهيد:

۵۰ گرم زنجبيل، ۵۰۰ ميلي ليتر آب تهيه و زنجبيل پوست كنده شده را خرد كنيد. آن را در داخل قابلمه بريزيد و بجوشانيد. پس از ۱۵ دقيقه، شعله را خاموش و صبر كنيد تا خنك شود. حوله را درون عصاره زنجبيل داغ بياندازيد. صورت خود را با اين حوله بپوشانيد. ۱۰ ثانيه تا ۱ دقيقه صبر كنيد. شما بايد اين مراحل را سه تا پنج بار در روز انجام دهيد.

خواص سركه سيب

سركه سيب

سركه سيب را با مايعات ديگر مخلوط كنيد. براي رقيق كردن مخاط بيني خود از اين روش‌ها استفاده و مراحل زير را دنبال كنيد. يك فنجان چاي يا آب داغ را با ۲-۳ قاشق غذاخوري سركه سيب مخلوط كنيد. به ميزان دلخواه ليمو يا عسل براي بهتر شدن طعم آن اضافه كنيد. اين مخلوط را ۳ بار در روز بنوشيد.

اگر عفونت‌هاي سينوسي حاد داريد، براي درمان آن بهتر است حتما با پزشك خود مشورت كنيد.


برچسب: بيماري , تغذيه , سلامتي ,درمان , مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۹:۵۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

خواص سياه دانه

سياه دانه خواص زيادي دارد و از آن براي تسكين روماتيسم، درمان سرگيجه، ديابت، صرع، آسم و ... بهره گرفته مي‌شود. با خواندن مجله سلامتي دلتا با ساير خواص آن آشنا خواهيد شد.
خواص سياه دانه

سياه‌دانه طعمي تلخ دارد و به عنوان ادويه در مواد غذايي به خصوص انواع ترشي استفاده مي‌شود. اين دانه بومي جنوب غربي آسيا است كه از قديم از آن به عنوان ضد انگل و ضد باكتري استفاده مي‌كردند. نام‌هاي ديگر اين دانه مغذي، سياه‌تخمه، شونيز، شونوز و كمون هندي است. با خواندن اين مطلب مجله دلتا، خواص سياه دانه را بشناسيد و از آن در رژيم غذايي خود بهره ببريد.

خواص درماني سياه دانه

اسيدهاي چرب ضروري فراوان موجود در سياه‌دانه آن را به نوعي ماده غذايي ضد سرطان تبديل كرده كه در حفظ سلامت پوست و مو نيز موثر است. اين دانه، آهن و پتاسيم فراواني دارد و علاوه بر تقويت سيستم ايمني بدن باعث رفع مسموميت خوني و يبوست مي‌شود. افرادي كه بعد از سرماخوردگي مدام عطسه مي‌كنند، مي‌توانند جوشانده مخلوط سياه‌دانه بوداده و روغن زيتون را به مدت يك دقيقه روي پيشاني خود بگذارند. اين مخلوط به آنها كمك مي‌كند تا از شر عطسه‌ها خلاص شوند.

درمان بيماري‌ها با سياه دانه

مصرف اين دانه مي‌تواند در پيشگيري بسياري از بيماري‌ها نقش داشته باشد و سبب تسريع در روند درمان برخي از عارضه‌هاي جسمي شود كه در ادامه به چند مورد از آن‌ها اشاره خواهيم كرد.

تسكين روماتيسم

يك فنجان روغن سياه‌دانه را گرم كنيد. سپس قبل از خواب آن را در محل درد بماليد و خوب ماساژ دهيد. بعد محل مورد نظر را با يك تكه پارچه پشمي باندپيچي كنيد.

درمان ميگرن

درمان سرگيجه و درد گوش

يك قاشق مرباخوري عسل را با چند قطره روغن سياه‌دانه مخلوط كنيد و هر صبح ناشتا ميل كنيد. اين كار را حداقل تا ۱۱ روز ادامه دهيد.

خواص سياه دانه در درمان اسهال

يك قاشق غذاخوري سياه‌دانه آسياب‌شده را با نصف استكان عصاره تره يا شاهي مخلوط كنيد و پس از صرف غذا در سه وعده بخوريد.

تنظيم قند خون

مصرف ۲ گرم سياه‌دانه در روز ميزان قند خون را كاهش مي‌دهد و مقاومت به انسولين را كم مي‌كند.

جلوگيري از ريزش مو

براي رشد مجدد مو و جلوگيري از ريزش آن، پودر سياه‌دانه و حنا را در روغن سوسن مخلوط كرده و روي پوست سر ماساژ دهيد.

جلوگيري از ريزش موي سر

درمان ناراحتي‌هاي كبدي

مقداري از پودر سياه‌دانه را با آلوئه‌ورا و عسل مخلوط كرده و هر صبح ناشتا، به مدت هفت روز يك قاشق مرباخوري از آن را ميل كنيد.

كاهش فشار خون بالا

توصيه مي‌شود افراد مبتلا به فشار خون بالا، دو بار در روز ۱۰۰ يا ۲۰۰ ميلي‌گرم عصاره سياه‌دانه را مصرف كنند. مصرف اين دانه، براي مدت ۲ ماه مي‌تواند سبب كاهش فشار خون شود.

روغن سياه دانه براي پوست

زيبايي پوست

ماليدن روغن سياه‌دانه بر صورت باعث جوان شدن پوست صورت مي‌شود. استفاده موضعي از تخم سياه‌دانه و روغن كنجد براي درمان جوش‌هاي زيرپوستي بسيار موثر است.

التيام دردهاي ميگرني

نصف قاشق سياه‌دانه آسياب‌شده را با نصف قاشق رازيانه و سه تكه ميخك كوبيده‌شده، مخلوط كنيد و با يك ليوان شير بجوشانيد. يك فنجان از اين معجون دارويي را مي‌توانيد در هنگام شروع سردرد و ميگرن بنوشيد. با روغن سياه‌دانه، گيجگاه و شقيقه خود را چرب كنيد تا از سردرد خلاص شويد.


برچسب: تغذيه , سلامتي , طب سنتي , مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۶:۰۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

خوراكي هاي مفيد براي تقويت لثه

با خوردن خوراكي‌هاي مفيد مانند شير، سير، كرفس، پياز و... لثه را تقويت و سلامت اين عضو از دهان را تضمين كنيد. درمجله سلامتي دلتا خواص آن‌ها را به طور خلاصه توضيح داده‌ايم.
تقويت لثه

براي تقويت لثه اين خوراكي‌ها را بيش‌تر بخوريد

لثه نقش اساسي در دهان  دارد؛ دندان‌ها را ايمن نگه مي‌دارد، استخوان‌هاي فك را حفظ و به طور روزانه با باكتري‌ها مبارزه مي‌كند. اغلب فراموش مي‌كنيم از لثه مراقبت كنيم. در اين مطلب مجله دلتا، خوراكي‌هاي موثر براي تقويت لثه را بشناسيد و آن‌ها را در وعده‌هاي غذايي خود وارد كنيد تا دهاني سالم داشته باشيد.

 

براي تقويت لثه ها چكار كنيم

پياز

پياز يك خوراكي فوق‌العاده براي تقويت لثه است؛ چون باكتري‌هاي دهاني را كه باعث بيماري لثه و كرم‌خوردگي مي‌شود از بين مي‌برد. براي داشتن لثه سالم، سعي كنيد در سالاد، ساندويچ، همبرگر، سوپ و انواع خورشت از پياز زياد استفاده كنيد.

تقويت لثه با استفاده از سبزيجات

سبزيجاتي مثل كلم پيچ و اسفناج سرشار از ويتامين‌ها و مواد معدني سالم و ويتامين C است كه توليد گلبول قرمز خون را افزايش و التهاب را كاهش مي‌دهد.

چاي سبز

چاي سبز آنتي‌اكسيدان فراوان دارد و مي‌تواند به دفع التهاب در بدن كمك كند. كاتچين آنتي‌اكسيدان مخصوص موجود در چاي سبز است كه به لثه در مبارزه با التهاب ناشي از باكتري‌هاي دهاني كه باعث بيماري‌هاي لثه مي شود، كمك مي‌كند.

مركبات

فلفل و مركبات

ويتامين C، در سبزيجاتي چون فلفل و ميوه‌هاي اسيدي مانند پرتقال، كيوي، آناناس و توت‌فرنگي فراوان است كه دراستحكام لثه ها تاثير دارد.

كرفس، هويج و سيب

خوردن غذاهاي ترد براي از بين بردن پلاك بسيار عالي است. غذاهاي سفت و سخت مثل: كرفس، هويج، و سيب بين دندان‌ها و شكاف‌هاي دندان قرار مي گيرند وبه حفظ تازگي دهان و تقويت لثه كمك مي كنند.

شير، ماست و پنير

محصولات لبني خوراكي‌هاي عالي براي تقويت لثه به شمار مي‌روند. چون كلسيم و مواد معدني زيادي دارند كه در تقويت استخوان  ها تاثير دارند. پروتئين موجود در اغلب محصولات لبني به خنثي كردن اسيدهاي دهاني كه توسط باكتري در دهان توليد مي‌شوند، كمك مي‌كنند. اين اسيدها مي‌توانند براي دندان و بافت لثه مخرب باشند.

تقويت لثه با خوردن مرغ

كودكان و بزرگسالان عاشق مرغ هستند. ران، بال و ساق پاي مرغ كلاژن فراواني دارد كه به شما كمك مي‌كند از بيماري‌هاي لثه جلوگيري كنيد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي بيش‌تر با يكي از غذاهاي حاوي بال مرغ “طرز تهيه بال مرغ كنجدي” را مطالعه كنيد.

درمان شل شدن لثه

كره

بسياري از مردم از خوردن كره به دليل كلسترول بالاي آن خودداري مي كنند. كره يكي از بهترين غذاها براي تقويت لثه است. كره غني از ويتامين A، D و K2 محلول در چربي است كه براي سلامت كلي خوب مي‌باشند.

آب

آب، بهترين نوشيدني براي سلامتي دهان است.در محافظت از دندان‌ها در برابر حملات اسيدي كه باعث كرم‌خوردگي مي‌شود، موثر است. همچنين به شستشوي تمام ذرات غذا از دهان و رقيق كردن اسيدهاي توليد شده از باكتري كمك مي‌كند. تا جايي كه ممكن است آب بنوشيد تا لثه‌هاي شما سالم بمانند.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي بيش‌تر با روش محافظت از لثه ها “روش محكم كردن لثه” را مطالعه كنيد.


برچسب: تغذيه , سلامتي , مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۵۳:۲۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

طب سوزني چيست؟

طب سوزني شاخه‌اي از طب سنتي است كه به تسكين درد و درمان برخي از بيماري‌ها كمك مي‌كند. براي آشنايي بيش‌تر با اين شيوه درماني مجله سلامتي دلتا را مطالعه كنيد.
طب سوزني

طب سوزني واژه‌ ناشناخته‌اي نيست. اين طب با قدمتي ۲۰۰۰ ساله، به  درمان بسياري از دردهاي آزاردهنده‌ كمك مي‌كند؛ دردهايي مثل كمردرد، درد شانه، مچ دست يا حتي دندان‌درد. نزديك به ۴۰ سال است كه از اين طب در ايران استفاده مي‌شود. با ما همراه باشيد، تا با يكي از قديمي‌ترين روش‌هاي درماني در اين مطلب مجله دلتا آشنا شويد.

روش درمان با طب سوزني

نظريه اصلي طب سوزني وجود كانال‌هاي انرژي است. اين كانال‌ها كل بدن ما را فراگرفته‌اند. انرژي‌ در اين كانال‌ها جريان دارد. هر نقطه از بدن، مربوط به يك عضو يا اندام خاص است. به عقيده متخصصانِ طب سوزني، زماني فرد بيمار مي‌شود كه كانال‌هاي انرژي بسته شوند يا انرژي به‌صورت نامتعادل جريان پيدا كند. طب سوزني راهي براي رفع انسداد و متعادل كردن جريان انرژي است.

با ورود سوزن در بدن، اندورفين در مغز آزاد مي‌شود. اندورفين يك مسكن طبيعي است و به تسكين درد كمك مي‌كند. گاهي اوقات براي تحت تاثير قرار دادن جريان انرژي، سوزن حرارت داده‌ مي‌شود يا طول بيشتري از سوزن را به بدن وارد مي‌كنند.

فوايد طب سوزني

سوزن‌ها چه حسي در ما ايجاد مي‌كنند؟

سوزن مورد استفاده در طب سوزني و سوزن‌هاي تزريقاتي به ترتيب ضخامتي به‌اندازه‌ي ۰٫۳۱-۰٫۱۶ و ۲-۰٫۶ ميلي‌متر دارند. از مقايسه اين اعداد متوجه مي‌شويم ضخيم‌ترين سوزن مورد استفاده در طب سوزني از نازك‌ترين سوزن تزريقاتي بسيار كم‌تر است. دليل اين اختلاف، وجود شياري در سوزن‌هاي تزريقاتي است كه براي تزريق دارو تعبيه شده است، در صورتي كه در طب سوزني داروي به بدن وارد نمي‌شود.

ورود سوزن به بدن، مانند ضربه زدن سوزن خياطي با فشار بسيار كم است. گاهي اوقات ممكن است سوزش، خارش، بي‌حسي يا درد كمي نيز احساس شود. به عقيده‌ متخصصان علت اين احساسات، جاري شدن انرژي در كانال‌ها است.

طب سوزني براي اعصاب

مراحل درمان

متخصص نقاطي را كه مسدود شده‌ يا تعادل جريان انرژي برهم‌ خورده؛ مشخص مي‌كند. هريك از اين نقاط به عضوي از بدن مربوط است.  در نهايت سوزن‌ها كه بسيار نازك است، در عمق‌هاي مختلف به بدن وارد مي‌شوند.

علت تفاوت در عمق ورودي سوزن‌ها، متفاوت بودن ميزان عدم تعادل جريان انرژي در كانال‌هاست. بنابراين براي بازگرداندن انرژي به حالت اوليه، عمق بيش‌تر يا كم‌تري نياز دارند. مدت درمان در هر جلسه براي افراد مختلف و با در نظر گرفتن مهارت متخصصان، ممكن است از ۱۵ دقيقه تا يك ساعت و حتي چند جلسه تغيير كند.

كاربرد طب سوزني

كاربرد‌هاي طب سوزني

طب سوزني، از تسكين درد تا درمان بيماري‌ها كاربرد دارد. هم‌چنين مي‌‌توان آن را با ساير روش‌هاي درماني تركيب كرد. جالب است بدانيد كه درمان كمردرد به روش طب سوزني دو برابر درمان‌هاي رايج به كاهش درد بيمار كمك مي‌كند، علاوه بر اين به تازگي طب سوزني در درمان تهوع مربوط به بارداري و شيمي‌درماني با نتايج اميدواركننده‌اي همراه بوده است. طب سوزني براي درمان موارد زير هم كاربرد دارد:

 • درد‌هاي مزمن در ناحيه‌ي سر، ميگرن، كمردرد، دندان‌درد
 • گرفتگي‌هاي دوران قاعدگي بانوان
 • سندرم تونل كارپال به معني فشار‌ بر عصب مچ دست كه منجر به بي‌حس شدن سرانگشتان مي‌شود.
 • آسم، خس‌خس سينه، تنگي قفسه سينه و سرفه
 • دردهاي ناشي از ترك مواد مخدر
 • فيبروميالژيا يا درد گسترده در سطح بدن به ويژه درد در عضلات و بافت‌هاي نرم بدن
 • ميوفاسيال يا دردهاي مزمن ماهيچه‌اي
 • درد زايمان

 


برچسب: بيماري , سلامتي , طب سوزني , مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۶:۲۱ توسط:مجله دلتا موضوع: